Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől függ hogy a későbbiekben...

Mitől függ hogy a későbbiekben hogyan illeszkedik be közösségbe? Vallóban segít a tanító játékok, halolaj, baba klubbok?

Figyelt kérdés
vagy ezt babatípus is válogatja?(nyugodt baba, nagykönyvszerinti baba, érzékeny baba, mimóza, morcos )
2014. nov. 19. 23:12
 1/6 anonim válasza:
Szülői neveléstől függ. Kicsit idősebb kórtól kezd ez kifejlődni és nem baba időszakban.
2014. nov. 19. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

akkor a "bölcsikor" nem is számít?vagy az fog megalapozni mindent?


(én amilyen nehezen illeszkedtem be -ovira emlékszem-olyan nehezen illeszkedtem be mindenhova a mai napig mindenen át)

2014. nov. 19. 23:22
 3/6 anonim válasza:
Nagyon sok gyerek nehezen illeszkedik be, amikor elsőnek kell menni bölcsödébe ovodába. Ilyen a természet, mert ugyebár megszokta a környezetet, hogy otthon van és stb. De egy idő után azt is megszokja és 95% ban még szeretnek is oda járni. Aztán már amikor jön az általános iskola az elején még tetszeni fog nekik, utána később már nem igazán, szinte minden ember ilyen. Hiába illeszkedik be bölcsödébe ovodába a közösségbe, amúgy is befog mert ilyenek ott az óvónénik.De késöbbiekben már saját magára kell támaszkodnia. Ehhez a dolgot sok minden befolyásolja és erőltetni az illeszkedést nem szabad kiskorában sem, mert késöbbiekben csak rossz lehet. Ezt saját magának kell megtapasztalnia. Az ilyen babaklubb szerintem felesleges.
2014. nov. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erre a tankönyvek azt írják, hogy bio-pszicho-szociális kérdés. Azaz abban, hogy milyen lesz, nem elválaszthatóak a családi, a gentikai illetve a veleszületett, egyéni tényezők. Nem bejósolható, és nem csak nevelés kérdése.
2014. nov. 19. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Veleszületett tényezőktől és szülői mintától egyaránt függ, de nem babakorban. A baba-mama klub az anyukáknak van, hogy ne csavarodjanak be egyedül, és meg tudják beszélni egymással a kérdéseiket, nem a gyerekeknek, egy csecsemő még nem igényli a többi csecsemő társaságát.

A legkorábban 1,5-2 éves korban, de a többségnél inkább 3 éves kor táján jön el az az idő, amikor érdeklődni kezd a többi kisgyerek iránt Ilyenkor jön a képbe, hogy a szülők mennyire társasági lények,mennyire engedik a gyereket többi közelébe, de ha egy kisgyerek félénkebb, az egyáltalán nem biztos, hogy a szülői nevelés "hibája", egyszerűen ilyen alkat, az ilyen gyereket hagyni kell feloldódni, és nem erőszakoskodni vele meg megszégyeníteni, mert attól csak rosszabb lesz.

2014. nov. 20. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az elsődleges tényező a baba személyisége! Ez az első, amit te is észrevehetsz, ha veszed a fáradtságot és figyelsz rá! A születésétől tapasztalható! Korrigálni "lehet" egy picit a neveléssel, de nem változtathatod meg, ahogy a férjedet sem! Az én kislányom az első pillanatától mosolygott mindenkire, ilyen a természete (mosolygyár-nak becéztük!), ez a mai napig nem változott, mosolyog mindenkire és beszélget a pénztárnál a mögöttünk álló bácsival, 4 és fél éves és ő ilyen! Barátságos, kedves és nyitott! Ez a lényéből fakad, ha akarnék, se tudnék rajta változtatni! De őszintén? Nem is akarok!
2015. jún. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!