Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek nagyon meg fogom...

Szerintetek nagyon meg fogom bánni később, hogy nem lesz gyerekem? - (hosszú és szövevényes sztori)

Figyelt kérdés

Már 4. éve élek egy elég furcsa kapcsolatba, ugyanis én vagyok a második nő. Ezzel eddig nem volt gond, persze sokszor zavart, hogy csak bizonyos időpontokban, korlátozott ideig volt rám idő, de a probléma tavaly áprilisban kezdődött. A történethez hozzátartozik, hogy van egy hobbim, amit abból az okból kifolyólag tudok finanszírozni, hogy a szüleim belesegítenek és eltartanak-imádom a feltűnő gyors autókat. Tavaly márciusban vettem is egy 12 éves csodát, amit úgy gondoltam jó állapotban vettem, de kiderült, hogy messze nem.

Mint már említettem áprilisban jött a gigszer: elég súlyos endometriózist állapítottak meg nálam, műtét, injekció, röviden: doki közölte, vagy egy éven belül baba vagy soha. Én említettem a barátomnak, hogy akkor kéne a baba, ő rángatta a fejét. Ezért a konklúzióm az lett: nem lesz gyerekem, de lesz egy menő autóm, amire most készülök kb majdnem annyit rákölteni, mint amennyibe került, de ragaszkodom hozzá, ez a kocsi életem szerelme!!!!

Tudja ez a hobbi pótolni a gyerektelenséged? Vagy nagyon megbánom?


2010. jan. 29. 09:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem egy gyereket nem pótolhat semmilyen "szenvedély". Első gyermekes anyuka vagyok, előtte csak elképzelni tudtam milyen az ha gyereke van valakinek. Most látom és tapasztalom azt, hogy egy baba az érzelmek más dimenziója. Leírhatatlan, csodálatos érzés. Persze a Te döntésed de én azt mondom meg fogod bánni később...
2010. jan. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy milyen a személyiséged. De mivel akartál gyereket, így mindig ott lesz az a hiányérzet. Hiába lesz csodaszép autód, az nem tudja meghálálni az éveken át tartó törődést, nem fog öregkorodban ápolni, nem szül neked unokát stb.
2010. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
74%
Ne add fel teljesen a reményt, lehetsz még anyuka! Az anyaság szívtájékon és nem az öledben kezdődik, ezt sose felejtsd el. Fogadhattok örökbe például majd, ha valóban nem lehet babátok. Egy hobbi nem tudja pótolni a gyereket, de tudja feledtetni a fájdalmat, nincs ebben semmi kivetnivaló, a lényeg, hogy azért ne temetkezz teljesen a hobbidba. SOK SIKERT!
2010. jan. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
25%

nem tudom hány éves lehetsz, de öregségedben a kocsidban nem bizos, hogy leled annyi örömöd, mint a gyerekedben/unokádban.

még ha a pasid nem is akarta volna a gyereket, a szüleid biztosan tudtak volna segíteni felnevelni.

ezt a kérdést neked kell letisztáznod önmagadban. ha úgy érzed, hogy téged az az autó kielégít életed végéig, akkor lehet később sem bánod meg.

2010. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem megbánnád, ha nem lenne kisbabád.

Én is meddőséggel küszködöm, most nem írom le, milyen okokból nem esem teherbe, de már másfél éve nem jön a baba, inszeminációk, szurik, stb...

Azért gondolom, hogy megbánnád, ha nem lenne babád, mert már felmerült benned, hogy jó, oké, legyen babád, csak a barátodon múlt, hogy nem lett.

Szerintem találsz te egy másik olyan férfit, akinek csak te kellesz, te vagy az első, sőt, még babát is akar.

Kívánok sok sikert, és egészséget!!

2010. jan. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%
Az első válaszolóval tökéletesen egyetértek. Soha nem is tudtam elképzelni, mekkora boldogságot ad egy gyerek, amíg nekem nem volt. Váratlan pillanatokban -egy mosoly- egy pöszén kimondott szó, egy apró kar szoros ölelése... ez nem csöpögés, hanem tény. Csak arra gondolj, amikor szerelmes vagy egy pasiba, mindent odaadnál érte, mindig ő az első, csak hogy neki jó legyen, mert imádod. Ezt az érzést szorozd meg százmillióval - meg még egyszer annyival, magadnál és minden másnál ezerszer fontosabb lesz a gyereked, ANNYIRA kimondhatatlanul megfogalmazhatatlanul szereted! Gondold át...
2010. jan. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
67%

Htá, én semmilyen hobbiért nem áldoztam volna be az anyaságomat.

Motoszkál bennem a finom fogalmazásod, miszerint Te vagy a második nő a kapcsolatban. Akkor Te most szerető vagy? Mert így nem biztos, hogy a legideálisabb körülmények közé érkezne az a kisbaba, mégha anyagi problémáid nem is lennének. (gondolom a szüleid az ő eltartásáról is gondoskodnának)

2010. jan. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Hogy lehet egy gyereket egy autóval pótolni????????????????????
2010. jan. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

nem, nem pótolja. meg fogod bánni.

ha a "barátod" nem is akar gyereket, jobb lenne lépni onnan egy normális kapcsolatba, normális élet felé.

az autódat majd apránként felújítod.

2010. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ezt csak Te tudod eldönteni. Egy éves ultimátum egy ilyen helyzetben...


Gyermeket egyébként szerintem azzal érdemes vállalni, akivel legalább a reménye megvan, hogy közösen fogjátok felnevelni. Aki egy igazi társ. (nem aki a párja mellől átugrik babalátogatóba, de ezt is csak Te látod, csak azért írom, mert kérdezted a véleményt)


Én megértem azokat is, akik nem szeretnének gyermeket, de számomra így teljes az élet. Viszont tudom, hogy felelősséggel tartozom ezekért a pici emberkékért, és nem magam miatt vállaltam őket, hogy nekem legyenek, én vagyok értük.

2010. jan. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!