Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babátok mennyit...

2 hetes babátok mennyit evett? Mit tegyek? SOS!

Figyelt kérdés

Mennyivel lakott jól a 2 hetes babátok és milyen időközönként ettetétek?

Az enyém az előbb cicizett és már most ordid pedig mérleg szerint 70-et evett.A védőnő azt mondta ennek elégnek kell lennie neki másfél, 2 óráig, de neki fél óra után nem elég. Van hogy táppsl kiegészitem neki igy egyszerre olyan 120 at megeszik....de van hogy ki is hányja, mert túl mohón és sokat eszik...MIT TEGYEK?????


2010. jan. 28. 13:20
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

...hogy erre is reagáljak. :)

A cicid hozzá fog szokni a sok szopihoz. Egy ideig mindg be kell kenni majd a krémmel, aztán pár hét, és nem lesz semmi baja. Ha esetleg mégis nagyon fáj, próbálkozz cumival. Ha elfogadja, hátha az is megnyugtatná. (Nálunk sajnos a cumi nem jött be.)

2010. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Igen, nekem is nehéz volt az eleje. Mindenki azt mondta a kisbaba az elején enni és aludni fog. Az én kislányom viszont, evett, sír viszont keveset aludt (de nem azért mert nem evett eleget). Szóval nem sok időm volt semmire, sokat volt a kezemben. Kitartás egyre könnyebb lesz.

15 hetes kislány anyukája

2010. jan. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is sebes volt mindkét mellem (még a kórházban vérhólyagot szívott rá, aztán azok kifakadtak), de vettem bimbóvédőt, és nagyon sokáig azzal szoptattam. Kényelmes is, és a baba szinte semmit nem vesz belőle észre (Aventet ajánlom, nekem nagyon bevált). Nemrég tettem csak le, és most már anélkül is megy, mint a karikacsapás, és nem sebesedik ki.

Banyuci

2010. jan. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Az elején sokat esznek az anyatejes babák, de nagyon oda kell figyelni. Nem jó a gyomrának, ha folyamatosan emészt, illetve a szopi (és sírás) miatt a levegő is csavargathatja a beleit! Ha vigasztalhatatlanul sír, beszélj a gyerekorvossal!
2010. jan. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
13.33-as vagyok. Nekem is iszonyatosan fájt a bimbóm az elején, túl sokat volt a kislányom szájában és felázott. A gyerekorvosunk azt mondta 10-10 percet szoptassak egy-egy ciciből egyszerre, ne többet, mert akkor soha nem gyógyul be. A bimbóvédőt nekem nem fogadta el a lányom.
2010. jan. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez volt a helyzet, szó szerint! Egy hét alatt 400 gr-ot hízott, mert túletettem! Állandóan cicizett, meg evett volna. Így hát sajna jött a szájcumi, ami nálunk bevált. Az első gyereknek nem kellett, amikor próbálgattam neki a szájába adni mindig kiköpte! Nem is vettem ezért a másodiknak sem előre. Próbáljátok ki hátha nálatok is bejön.
2010. jan. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
81%

Szia!

mi még az elején vagyunk,8 hetes lesz holnap...

De nagyonnehéz,viszont kitartás egyre jobb lesz!Nekem az elején volt olyan nap h csak pisilni jöttem ki a hálóból...ott feküdtünk egymás melett és Ő csak szívta szívta a cicim...Őszinte leszek:nagyon utáltam a szoptatást..más bajumk is volt!

viszont így megtanult bízni,h anya itt van ha kell,majd idővel már tudtam a nyekergésből,h még az kell-e neki vagy más!

most is délelőtt másfél óránként eszik!mondjuk éjjel 2*6 órát alszik!gondolom éhesebb!majd te is kitapasztalod,de ne riadj meg attól hogy elkapatod!mikor már majd érdeklődik a világ iránt egyre kevesebbet fog cicizni!nekünk már van olyan hogy 10 perc alatt jól lakik!de van h csak oda akar bújni,és akkor szinte csak a szájában van!most kezdi h mikor elég a cici,akkor felnéz a szemembe és mosolyog!ilyenkor gondolom h megérte a küzdés....

kitartás!

2010. jan. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
az en fiam most 4 hetes de o is megeszi a 110 anyatejet meg 90-100 ml tapszert is plusz szopik is, szerintem nem kell aggodnod de ha nagyon zavar kerdezd meg a dokit de vigyazz ne etesd tul!!
2010. jan. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

az enyém ilyen idősen 30-40 ml-t evett.

ha mindig kihányja, vagy visszabukja, akkor sok a 120 ml...szerintem egy kicsit sok, mert még pici a gyomra.

lehet, hogy azért sír, mert túl sokat evett, vagy egyszerűen csak sírós. vannak ilyen babák, az enyém is ilyen volt. egész nap sírt, semmit nem aludt. k.rva nehéz az eleje, de majd jobb lesz pár hónap múlva, nyugi.

2010. jan. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,bíztatást:) mind-mind nagyon hasznos volt !

Még annyi h bimbóvédővel nem cicizik, a cumit csak nyugis állapotában fogadja el, ha nyűgös kiköpi! :( Próbáljuk kitapasztalni hogy hogy lesz Neki jó !!

2010. jan. 28. 15:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!