Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes babátok mennyit...

2 hetes babátok mennyit evett? Mit tegyek? SOS!

Figyelt kérdés

Mennyivel lakott jól a 2 hetes babátok és milyen időközönként ettetétek?

Az enyém az előbb cicizett és már most ordid pedig mérleg szerint 70-et evett.A védőnő azt mondta ennek elégnek kell lennie neki másfél, 2 óráig, de neki fél óra után nem elég. Van hogy táppsl kiegészitem neki igy egyszerre olyan 120 at megeszik....de van hogy ki is hányja, mert túl mohón és sokat eszik...MIT TEGYEK?????


2010. jan. 28. 13:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Már nem emlékszem, hogy mennyit ettek a gyerekeim, csak azt, hogy úgy engedtek haza a kórházból, hogy jó lenne, ha alkalmanként 40-et enne. Egy két hetes babának szerintem irtózatosan sok a 120, azért hányja ki!

Nem lehet, hogy azért ordít mert beszorult egy büfi?

2010. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha a mérleg szerint 70-et megevett, akkor ne pótolj táppal. Inkább minél többször tedd cicire, ahányszor csak igényli. Be fog állni a kereslet-kínálat, hidd el! Az én babim is második hét végére megevett 140-et! Amit kibukik, az meg a felesleg, illetve a habzsolás miatt van. Ez pár nap után el fog múlni, és annyit fog megenni, amennyi kell neki!

Banyuci

2010. jan. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Ráadásul ha nem eszik egyfolytában sír, de biztos hogy nem a hasa fáj..ha felveszem és lefoglalom abba hegyja.. lehet elkapattam? egyáltalán lehet ilyen pici babát "elkapatni" már most? Azt nem bírom hallgatni hogy sír ezért álltalában rajtam csüng, viszont igy egy szabad percem sincs...erre jönnek az evési problémák is...MÁSNAK IS ILYEN NEHÉZ VOLT AZ ELEJE ???? kÉSŐBB JOBB LESZ ? Most is csak azért van csend mert itt csücsül az ölembe, de igy sem sokáig...
2010. jan. 28. 13:27
 4/22 anonim ***** válasza:

Elsőnek: Nem sok a 120, ez babafüggő!!! Anyósom szerint a párom is első héten már 100-akat evett, úgyhogy nem csodálkoztam én sem a kisfiamon, hogy egy zabagép. Épp most nézem a táplálási naplót, amikor 3 hetes lett, 140-150-eket evett meg. És ebből 40-50 volt a cici, a többi táp!

Banyuci

2010. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
Szerintem se pótolj, inkább rakd rá megint cicire. Az is lehet, hogy csak a közelségedre vágyik, meg hogy cumizzon kicsit. Tudom, hogy hülyén hangzik, meg gondolom te is kivagy még a szülés után, de ha a cicin megnyugszik, azt használd ki. Te is hátra tudsz dőlni addig legalább. :) (Sok gyereket nem lehet így megnyugtatni, képzeld azoknak az anyukáknak milyen nehéz lehet.)
2010. jan. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
nem hiszem h büfi miatt ordit :( bárcsak csak annyi lenne a gond
2010. jan. 28. 13:28
 7/22 anonim ***** válasza:
62%

Bizony el lehet őket kapatni, mert már 2 hetesen eszméletlen rafináltak! Ha ezt így folytatod, nemhogy egy szabad perced, de egy szabad hónapod sem lesz!!! Tedd le, hagyd egy kicsit sírni is. Kapcsolj nála rádiót, vagy tegyél be egy hajszárítót a szobájába. Meleg is lesz tőle, és a monoton hangra el fog aludni. Addig meg bömböljön egy kicsit. Nehogy engedj neki állandóan, mert Te fogod megszívni! Én hamar tanultam a saját hibánkból! Két-három nap kínlódás volt, de megérte, mert elvan egyedül is.

Banyuci

2010. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
az a baj h olyan sokszor nem merem cicire sem rakni, mert az első pár napban ezt csináltam...amikor éhes volt én már vettem elő neki cicit...de sajnos mindkét mellem csúnyán sebes lett, utána kevesebbet tudtam cicre rakni és nagyon fájdalmas volt..szerencsére egy jó krémnek köszönhetően hamar rendbe jött (illetve még mindig lábadozik :) ))
2010. jan. 28. 13:31
 9/22 anonim ***** válasza:

... még annyi, hogy igen, fokozatosan egyre jobb lesz. Az eleje valóban nagyon nehéz. Örülj neki, hogy a babád ennyire ragaszkodik hozzád. (Idővel ez is el fog múlni, illetve lazulni fog már pár hónap múlva is.)

Nekem újszülöttkorában 40-70 perc volt egy szoptatás. Ennyire volt szüksége a babának.

(És nekem is kellett 1-2 hónap, mire beláttam, hogy ezellen nem kell semmit se tenni, és nem kényeztetem el vele. Aztán fél éves kora körül elmúlt, és 10 perc alatt végzett.) Most egy éves.

2010. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim válasza:
43%
Lehet,hogy nem éhes hanem szomjas!Hamizás után mindig büfiztesd meg így kijön beleőle a felesleges levegő ami evés közben bement mert az én fiam is nagyon mohón evett és rengeteg levegőt nyelt!Aztán próbáld meg egy kicsit megitatni.Nem minden gyerek bírja ki a 3 órát mert a picik általában 3 óránként esznek!Mint minden ember a picik is evés után szomjasak!Remélem tudtam segíteni!Minden jót!!!
2010. jan. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!