Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatej vs. Hozzátáplálás?

Anyatej vs. Hozzátáplálás?

Figyelt kérdés

Ma vagyunk 6 hónaposak.Eddig arról szólt minden hogy 6 hónapos koráig kizárólag anyatejet kapjon a baba.

Ahogy itt olvasom az előttem írókat anyatej mellett már bőven adnak gyümölcsöt is a babáknak.

Most kezdjem el a hozzátáplálást -és ha igen mivel- vagy csak tejet kapjon még?


2010. jan. 28. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Most már kezdd el, almát javasolnak mindenhol, de én inkább répát ajánlom mert különben csak az édeset fogja enni, mi úgy jártunk.
2010. jan. 28. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én az almát javaslom, mert már van olyan baba aki a répára is alergiás reakciót váltott ki. Nem minden alma édes.
2010. jan. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak hat hónaposan kezdtem el. Én almával kezdtem, majd őszibarack, szilva, vilmoskörte, sütőtök. (mindent nagyon szeret)

Semmiről sem vagy lemaradva, szépen lassan kínálgasd, nem kell siettetni a kicsit, nem verseny ez, hogy minél hamarabb kapjon "rendes" kajákat. Azonkívül a pocakját sem kell túlságosan megterhelni.

2010. jan. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat:)

Mikor adjam neki délelőtt-délben-délután?

2010. jan. 28. 10:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Tök mindegy, hogy répával vagy almával vagy krumplival kezded, mert úgyis a gyerek dönti el, hogy mit szeret. Én almával kezdtem- nem kellett neki, aztán krumpli- azt sem szerette, végül a répa, sütőtök és a banán jött be neki. Krumplit azóta sem eszik( 2,5 éves), almát is csak 1 éves korától.
2010. jan. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kezd el nyugodtan, én 5 és fél hósan kezdtem el, először saját készítésű almalevet adtam neki pár kanállal,(pépet átnyomtam szűrőn) pár nap múlva már almapépet, aztán barack, sütőtök, répa, meggy stb. mindig 2-4 napot vártam az új kaja bevezetésével. Én délben adtam neki előszőr, hogyha fáj valamitől a pocija esetleg, akkor ne éjszaka fájjon, ezért szokták javasolni a délelőtti kóstoltatást
2010. jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A krumplit az enyém is utálja, kirázza tőle a hideg :)
2010. jan. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!