Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátokkal "mit"...

5-6 hónapos babátokkal "mit" játszotok? Szoktatok neki mesélni? Milyen gyakran mossátok a haját? Ültetni szoktátok? Miket tud már?

Figyelt kérdés
Válaszolnátok minden kérdésemre? Köszönöm,Judit
2010. jan. 28. 09:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Labdázunk, mondókázunk, éneklünk, a haját minden nao mossuk, nem ültetjük mert már megül magától ( 6 hós múlt ), tud még kúszni, próbál felállni, gagyarászik egész nap, baba, gege, pápázik néha, ropogósan kacag az apjának, kinyitogatja a konyhaszekrényt.
2010. jan. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

szia, az én babám már 2x ennyi idős (10 hónapos), de azért válaszolok neked, hogy nekünk hogy volt ekkor.

5-6 hónapos korában én sokat beszéltem hozzá, kezébe adtam dolgokat, de ezen felül inkább hagytam, hogy saját maga fedezze fel a világot. 5,5 hónaposan kezdett kúszni, tehát ez nekünk ez az időszak volt. pakolgattam elé a cuccokat a pléden, ő meg próbált kommandózni érte.

mesét én sose olvastam neki, persze sokat beszéltem hozzá, ki hogy mikor mit csinált, hova megyünk, mikor jön haza apa, stb.

én bizony ültettem, de csak óvatosan, mert féltem, hogy felborul, csak 1-2 percre. 7 hónaposan ült fel magától, arra jó volt a pár percnyi ültetgetés, hogy nem úgy kezdte, hogy kapásból felborult. :) de inkább ne ültetgesd, csak tényleg pár percre, nehogy megterhelje a kis gerincét.

A haját én 2 naponta mostam, de csak simán vízzel. Azt tudni kell, hogy az ő haja még mindig kisebb, mint a legtöbb újszülötté, mondhatni van a fején némi pihe, szóval annyira ez a kérdés minket nem érint. sampont nem is használok, mint ahogy nem is fésülgetem, szinte kopasz még. Az apja volt ilyen. :D

6,5 hónapos volt, amikor először kimondta, hogy baba, és napokig mást se lehetett tőle hallani, persze jelentést azt talán még csak most, 10 hónaposan kezd el hozzá társítani. Minden baba más ütemben fejlődik, lehet a tied holnap felül magától, de a kúszást meg fogja, és teljesen kihagyja, hanem helyette majd mászik, esetleg 7 hónaposan feláll, és nem is ül fel, csak később. kiszámítani nem lehet. jó babázást!

noj

2010. jan. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szoktam neki mesélni de ha énekelek azt szerti jobban,akkor nagyokat kacag.Hajat két naponta mosunk.Már szeretne ülni csak még nem megy neki egyedül de mikor fölé hajolok belekapaszkodik a ruhámba és húzza fel magát.

Megfordul már oda vissza,kúszik és imád a csörgös labdával "dobálózni".

Kukucskásat is tudunk már játszani és mikor este hazaesik apa "elgagyogja" neki az aznap történteket.

2010. jan. 28. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Előző vagyok lemaradt hogy MA 6 hónapos:))
2010. jan. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az enyém 5-én lesz 5 hónapos.

Szeret a játszószőnyegen játszani. Plüssökkel néha bábozok neki, hogy ne a tévét nézze. Szoktam énekelni neki (főleg pelenkázáskor). Szoktam mesélni neki, szereti nézni a színes képeket a mesekönyvben (még nem tud ülni, de odafekszem mellé, és úgy tartom neki a könyvet, hogy lássa). Rövid meséket végighallgatja.

Mostanában mindent poénra vesz, ha énekelni kezdek neki, elkezd nevetni. Meg mindenen, amit viccesnek talál.

Az apja is szokott bolondozni vele.

Szoktam mutogatni neki az ékszerteknősöket, sokáig elnézegetné, ahogy úszkálnak.

Amikor a D-vitamit adom be neki, kezébe adok egy kanalat, hogy játsszon vele.

Kinézi a szánkból a kaját, de még csak anyatejet adok neki.

Hetente mossuk a haját, fürdetni 2-3 naponta szoktuk.

Ültetni nem szoktuk, majd ha magától felül. De a hordozóba be szoktuk rakni.

Nemrég egyfolytában a lábfejét fogdosta, próbálja időnként a szájába venni, de nem ér el odáig vele.

Oldalra tud fordulni, hasra is próbált már, de a kezétől nem tud teljesen átfordulni.

2010. jan. 28. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsi, off lesz!!!

2-3 naponta fürdetitek előző a babát? Hát ez azért elég durva, ne haragudj! Szerintem őt is megilleti a mindennapi fürdés, annál is inkább mert kakil, pisil és ezek a produktumok a bőréhez érnek hosszabb időn keresztül. Ne haragudj, de kiakadtam.

2010. jan. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

OFF

14:10, én a 09:20-as vagyok.

feleslegesen ezen kiakadni.

mi is csak kétnaponta fürdetjük a babát, a bőre miatt.

egy bőrgyógyász sem fog neked mást mondani.

az én babám 2 hetes túlhordással született, rengeteg idő volt, amíg helyreraktuk a bőrét, és fontos volt, hogy ne érintkezzen vízzel, vagyis minél ritkábban. 3 napot sosem vártam, de 2 naponta fürdetem 1 éves koráig.

és az a legjobb, ha a fürdés nem tart tovább 10-15 percnél, mert károsítja a pici bőrét, ha sokáig áztatod.

szóval ne ítélj előre, nem biztos, hogy lustaságból fürdet ritkán, lehet, hogy más oka van.

itt van egy cikk róla:


"2007-ben jelent meg Európa egyik legnagyobb példányszámú napilapja, a Bild hasábjain dr. Katrin Siepert hamburgi szakértő írása, melyben azt állítja, akkor teszünk legjobbat gyermekünknek, ha hetente legfeljebb egyszer fürdetjük. Az összes többi napon elég, ha nedves ruhával vagy szivaccsal végigtörölgetjük az arcát és a hajlatait. Indokolja mindezt azzal, hogy a mindennapos fürdetés, különösen a kozmetikumokkal, habfürdőkkel terhelt vízben könnyen károsíthatja a baba finom (a felnőttekénél körülbelül ötször vékonyabb) bőrének természetes savas védőrétegét. Nem is ajánl egyebet a sima víznél még a heti egyszeri fürdetésekre sem, legalább a baba egy éves koráig.


Hasonló álláspontot képvisel az a brit felmérés, amelynek eredménye szerint a brit fiúcsecsemők 37, míg a lányok 33%-a szenved valamilyen bőrbetegségben - s ez több mint duplája annak, amekkora előfordulást ezek a betegségek szüleik idejében mutattak.


A védőnők és csecsemőgondozók szerint hiába is tanácsolnák a kismamáknak a heti 1-2 alkalommal való fürdetést, a szülők aggódnak a babák tisztaságáért s a lehetséges kórokozók miatt, így valószínűleg nem fogadnák meg a tanácsot.


Más állítások szerint a civilizált országokban kialakult (túlzott) tisztálkodási szokások segítik a különféle allergiák kialakulását a picik szervezetében, valamint csökkentik az ellenálló-képességet, ám ezeket a feltételezéseket semmilyen tudományos bizonyítékkal nem támasztották még alá."

2010. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

OFF 14:10 - atópiás a baba bőre, de ha nem lenne az, akkor sem fürdetném naponta. Max. nyáron, kánikulában, amikor megizzad. Amúgy hagyom a bőrét regenerálódni. Pelenkázáskor meg törlőkendővel rendbe teszem, letörlöm a kakit, pisit.

Az ágyunkban is alszik. Ez is felháborít? :)

2010. jan. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
kisfiam holnap lesz 5 hós.nagyon szeret a pihenőszékében ülni(mindig leszedi a játékhídról a játékokat,és ledobálja hogy én visszaadjam neki.de nagyon jól eljátszik a játszószőnyegén.megfordul hátról hasra mindkét irányba.tolja magát előre kb 1 hónapja,ugy hogy ujabban azt próbálgatja,de mikor nem akar sikerülni akkor meg bedühödik.rengeteget beszélgetünk,utánzom amnit mond,a mimikáját.pár napja felfedezte hogy hogy tud sikítani,és egész nap be nem áll a kis szája.néha már fáj a fülem,mert olyan vékony hangon sikít,de imádni való akkor is.hajat mi hetente 1-2x mosunk.ülni nagyon szeret(néha a fotelba bele szoktam ültetni,persze csak picit csak.állandóan állna(éppen csak kell fogni,hogy el ne dőljön)szeret hintázni(hasamra ültetem és hinta-palintázunk)ezzel huzzuk az időt a fürdésig ha nagyon nyügös.mesélni nem szoktam neki,meg énekelni sem nagyon,mert elég rossz a hangom.
2010. jan. 28. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!