Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hónapos babátokkal hogy...

2hónapos babátokkal hogy alakul a napotok? Napirend van már? Mit "játszotok"Velük? És ha még 2és fél évesetek is van mellette?

Figyelt kérdés
2011. júl. 24. 15:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia kisfiam 2eves uj kisbabam 2honapos.Sajnos nalunk a TV befigyelt 2evesemnek igy tudom etetni a picit.A homokozo is bevalt,addig jatszik egyedul amig en etetem.Persze ez idofuggo!A picivel kukucsalunk beszelek hozza pelenkazasnal vagy kajcsi utan.Figyel, erdeklik a szines csorgok stb.Ritkan de azert hasra teszem ugy emelgeti a fejet,probal oldalra fordulni.Van pihenoszekunk,abbol kivaloan tud nezegetni minket mig a naggyal jatszunk.Nincs napirend es emiatt a nagyfiunak is ossze vissza alakul a napja.A fix az a napi seta.Hol delelott hol keso delutan.Nagyfiam jelenleg keson alszik el,foleg ha nappal alszik,de mindenfele alvasanal kinszenvedes az altatas.Mivel mi meg ugyanis altatgatjuk.Kicsi napirendje kb igy alakul: 7-8 felkel eszik es keri hogy menjunk le a foldszintre,ott peluscsere,ruha csere,nezegetes,majd 1or amva alvas.Neha csak 20 percekre alszik majd sir, aztan megint 20 perc alvas stb.Kb 3-4 orankent eszik.Esti etetes (5-6korul) utan mar kesz az esti hosszabb alvasra.Van hogy este 9kor van hogy csak kesobb ker ujra enni.Ejjel 3orankent felkel.Rem tudtam segiteni.
2011. júl. 24. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja, es a kisbabam hasfajos.Es ha sir a nagyfiu is vele egyutt sir,igy sokszor en is sirnek veluk.De nem tehetem.Igy csak belulrol esz a fene,de nagyon!Segitsegem ugyanis nem nagyon akad a gyerekvigyazasra,hazimunkara :(

Annak viszont orulok hogy a nagyfiu kezdi elfogadni a picit es mar nem csak a labat huzigalja,hanem segitkezik,szeretgeti a kisbebinket. Kitartas nektek!

2011. júl. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ:)Hát nem egyszerű a téma!:) Várom még a válaszokat!
2011. júl. 25. 08:13
 4/10 anonim ***** válasza:
2 hónaposan azért még semmi napirend nincs. Ahogy alakul, úgy lesz. Vagyis ahogy a baba alakítja. Ami fix: este 10-reggel 6-ig alszik. Napirend majd akkor alakul ki, ha nagyobb lesz, esetleg szilárd kaját eszik, akkor már tervezhető a reggeli, tízórai.... De ennyi idősen még nincsenek kialakult szokások.
2011. júl. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az utolsóval azért nem értek egyet. Nekem 7hetes a babám és nagyjából kialakult a napirendünk. Valószínű ennek köszönhető az is, hogy este 8-9-től, reggel 5--fél 6-ig alszik.Reggel 8-9kor kel, ekkor kicsit 'beszélgetünk', játszunk, utána evés és alszik kb 12-13 óráig, addig én eltudok végezni, utána 3-4 órakor ébred, akkor eszik és megyünk sétálni. 7 ig séta, levegőzés (van, hogy csak a teraszra teszem ki) 7kor kezdünk fürdeni, enni és alvás. Nekünk beállt így. És Nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott mióta megvan a napirend.

Viszont nekem nincs nagyobb, vagyis van, de Ő már nagyon nagy, így azért könnyebb, mint Neked kérdező, mert mégiscsak 2 pici gyereket kellene összehangolnod. De biztosan megoldható. Majd jön valaki, aki elmondja hogyan :) Azért remélem tudtam segíteni. Kicsit :)

2011. júl. 28. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia! Az enyémek már nagyobbak, a kicsi most lesz egyéves, pont két év a korkülönbség, szóval jártunk ugyanabban a cipőben, mint te. :-)

Nálunk elég gyorsan kialakult a napirend, így sokkal könnyebb volt. A pici igény szerint szopizott kezdetektől, két hónapos korára elég jól beállt, hogy kb. kétóránként kérte nappal a cicit, éjjel viszont csak egyszer ébredt szopizni. Nekem a nagy is szopizott még ekkor, napközben volt, hogy tandemszopiztunk. :-)

Eltérő időben ébredtek és ébrednek a mai napig, a kicsi öt körül, és mire a nagyobb 7 körül ébred, ő már alszik is vissza. Így a reggeli összebújás, a kicsi részéről a cicizés - a nagy két hónapja hagyta abba - egy kis játék, felöltözés, stb. mindkettőnek megvan külön-külön, ez a "privát" idejük.

A kicsi másodjára 9 körül ébred, ilyenkor szoktunk bevásárolni, ügyeket intézni, de ha nem kell mennünk sehová, akkor szépen eljátszanak, amíg főzök. Amikor a kicsi még csak két hónapos volt, ez még sokkal jobban működött, ugyanis gyors szopi után még kicsit nézelődött, aztán megint aludt, alig volt vele gondom.

A nagyobbal általában délután foglalkoztam többet, amíg a kicsi aludt, a nagy nekem ugyanis egyáltalán nem alszik napközben kétéves kora óta. Ez nehézség is, mert nincs olyan időszak napközben, amikor teljes nyugi van, ugyanakkor könnyebbség, mert este nyolc körül gond nélkül elalszik.

Játszótérre és hasonló helyekre általában délután 4 körül megyünk, amikor a kicsi még pár hónapos volt, a babakocsiban szundikált, volt időm a nagyobbal foglalkozni, bár ő úgyis leginkább a többi gyerekkel játszott. Mostanra meg már mindkettő eljátszik.

Estéink a pici születése óta hasonlóak. Amikor még csak pár hós volt a kisfiam, a lányom a nagy kádban fürdött hét körül, a kicsi pedig a kiskádban, így mindkettőre tudtam figyelni. Amikor a kicsit megfürdettem, felöltöztettem, beraktam a pihenőszékébe és megmosdattam a nagyot, felöltöztettem őt is. Aztán a nagyobbnak odaadtam a vacsoráját - a nappaliban volt egy kis szék rendszresítve, azt odatettük a dohányzóasztalhoz, ott tudott szépen vacsorázni, közben mesét nézett, míg én a kicsit szoptattam, altattam. A kicsit átvittem a másik szobába szopizni, azon be is aludt, leraktam, addigra jóllakott a nagy, vihettem őt is szopizni, ő is bealudt rajta, fél kilencre szabad voltam.

Mostanra annyi a változás, hogy együtt fürdenek a nagy kádban, a szobájukban öltöztetem őket, a kicsi még fürdés előtt kap vacsorát, a nagy továbbra is mesenézés közben. A kicsi fürdés után szopizik, majd alszik, akkor jöhet a nagyobb, immáron szopi nélkül, de a kihagyhatatlan esti mesével és fogom a kezét, amíg elalszik.

S hogy mit játszottunk a két hóssal? Nem sok mindent. Mutogattam neki érdekes, színes dolgokat, elindítottam a zenélő-forgót, énekeltem nekik - nagyjából ennyi. Lehet, szerencsés voltam, de nekem egyik gyerekem se volt soha sírós, a kicsi még annyira sem, mint a nagy, sose volt gond az altatással, így azért sokkal könnyebb. Ráadásul mindkét gyerekem szívesen és jól eljátszik egyedül, illetve mostanra már egymással is. Mi már a harmadik babón gondolkodunk. :-)

2011. júl. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 xStefix ***** válasza:
Utolsó, nekem nagyon tetszik, ahogy csinálod, remélem, nekem is hasznosak lesznek ezek az infók a jövőben. :)
2011. júl. 28. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 alaszka ***** válasza:
Nekem egy 6 hetes és egy 3 és fél éves lányaim vannak. Napirend nem igazán van, a kicsim hsfájós, de nem minden nap, és nem mindig ugyanakkor fáj a hasi, így ha éjjel is fent vagyunk, reggel tovább alszunk, vagy ha nappal többet alszik, este szenvedünk, mert nem álmos. A nagynak is teljesen felborult a napirendje, este nem tud elaludni (még altatjuk), de ha sír a kicsi, én nem tudom altatni, csak apa, de nagyon anyás. Éjjel is felébred a sírásra, reggel meg ezért gyakran nyűgös. Fogalmam sincs, hogy lehetne napirendet kialakítani, de nekem nem sikerül. A kicsi össze-vissza eszik, van hogy óránként...én meg már kivagyok. Nem voltam nagy segítség, de gondoltam megosztom. Mindig irigyeltem azokat az anyukákat, akik rendszert tudtak vinni a dolgokba. Nekem ezidáig nem sikerült, pedig törekszem.
2011. júl. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

xStefix, kívánom, hogy minden úgy sikerüljön, ahogy szeretnéd!

Kedves utólsó, fel a fejjel, próbálj kicsit lazítani, ha valami nem fér bele a napba, hát nem fér, majd meglesz máskor. Ha te kiegyensúlyozott vagy, a gyerekek is azok lesznek. Ezt persze könnyebb mondani, mint csinálni, de a ti érdeketeket szolgálja, megéri törekedni rá.

Nekem azért volt jó, hogy igény szerint szopiztak a gyerekeim, mert nagyon hamar rájött mindkettő, hogy cici bármikor van, csak kérni kell - és pont ezért nem is lettek sírósak. Amíg az első pár hétben gyakorlatilag non-stop cicin lógott a kicsi is, persze nehezebb volt, de szépen lassan lettek egyre hosszabb szünetek két szopizás között. Sokszor azt csináltam, hogy amíg a pici szopizott, addig a nagyobb is odabújt, meséltem neki, beszélgettünk, így ő sem érezte mellőzöttnek magát.

Remek találmány a hordozókendő, érdemes beruházni rá, a babák általában szeretik, jól érzik benne magukat, a pocakfájós babókáknak kifejezetten jót tesz az anya testmelege és mozgása, szóval rendkívül jól kihasználható. A másik, ami nekem nagyon bevált: pocakfájásra Aloe Activator, testsúlykilogrammonként két csepp. Nagyon ritkán volt ugyan hasfájós problémánk, bár amikor igen, akkor nagyon, de ez 10 perc alatt segít.

Amikor pedig a gyerkőcök alszanak, aludj te is - a házimunka megvár és sokkal jobban is fogsz haladni, ha pihentebb vagy.

2011. júl. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én kicsim is hasfájós és tápszeres ha éjfélkor jól teszem le és hason akkor alszik 6ig!Semmire nincs időm sokszor még sétálni sem jutunk ki nagyon zavar,a nagyobbikra sincs időm pihenni se sokszor főzni se!Egy biztos időpont van hogy reggel 7től 9ig alszik!Akkor gyorsan mosogatás főzés de a nagyobbra már nincs időm! Ezután folyton nyüszög:)és ölbe van aztán a nagyobb 12től alszik a kicsi jó esetben 1től vagy akkor mikor a nagy kel!Kivagyok fáradt vagyok!Tudom hogy ezzel jár de büntudatom van hogy nem tudok a nagyobbal ugy lenni,nem mindig van rendes kaja és ingerült is vagyok persze nem a kicsikkel inkább az emberen szoktam kitölteni főleg mikor este kivonul a szobából!Segitségem nem sok van csak anyós de ő is beteges!
2011. júl. 29. 09:00

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!