Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja babámnak?...

Lehet valami baja babámnak? Nagyon rosszul éreztem magam, s párom egyedül fürdette. , etette a kicsit meg. Most látom GLUTÉN tartalmú volt a bébi kaja (Hipp Jó éjt papi,6 hós kortól). Lesz tőle baja 6 és fél hós babámnak?

Figyelt kérdés

szegény párom csak jót akart,remélem nem lesz gond.Egy fél üveggel evett meg kisfiam.

Ha probléma lesz,mi lehet a tünet???


2010. jan. 27. 22:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi baja lenne????? Egészségére!!!
2010. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
86%

Nyugi, nem lesz ennyitől semmi baja. Csak azért kell ilyen korban mellőzni még a glutén tartalmú ételeket, hogy túl korán ne terheljük a vékonybél bolyhait, és ne alakuljon ki a lisztérzékenység. De ennyitől nem fog, nyugalom!

A gluténérzékenységnek egyébként rengeteg fajta tünete lehet. Öcsém 2 és fél éves kora óta lisztérzékeny, most 29 éves. :(

Neki apró piros kiütésekkel kezdődött. Viszont járt lisztérzékenyek táborába, és ott a legkülönfélébb tüneteit mutatták a gyerekek ennek a betegségnek. Volt, aki állandóan hányt, volt akinek hasmenése volt, volt, akinek csak fájt a gyomra.

Banyuci

2010. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
csak mert annyira mondja mindenki hogy ilyen korban még kerülni kell a glutént....akkor nem lesz semmi?!senki nem lisztérzékeny.s nekem pedig első baba,s próbálok mindent "betartani"
2010. jan. 27. 22:58
 4/17 anonim ***** válasza:
Pár hete a Babavilágban pont arról volt szó, hogy a gyerekorvos kifejezetten ajánlotta a glutén bevezetését 6 hónapos kortól.. :) Nem kell félned, semmi baja sem lesz, az enyém 6 hónaposan már rég kapott gluténtartalmú babakajákat, most már másfél éves, él, virul, és nem allergiás rá! :)
2010. jan. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem, a legújabb szerint 6 hótól adni kell a glutént! Úgyhogy semmi rosszat nem tett a párod, megnyugodhatsz. Állítólag azért van ez így, mert kiderítették, hogy azáltal, ha késleltetjük a glutént, nem tudjuk kivédeni az allergiát. Szóval ha vki allergiás lesz rá, akkor is az lesz, ha 6 hós kora óta kapja, meg akkor is ha 1 éves kora után kapja.
2010. jan. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm nektek nagyon megnyugodtam!!!

már csak az a gondom hogy ő hercegsége a kiságyban felállva játszik,ahelyett hogy alukálna!!!!ennyit a Jó éjt papiról :-).

még egyszer köszönöm a megnyugtató válaszokat!

2010. jan. 27. 23:05
 7/17 anonim ***** válasza:
A legújabb kutatások és ajánlások szerint már 4 hónaposan BEKELL vezetni a glutántartalmú kajákat.Ausztriában és Németországban vanna ismerőseim,és nem értik a magyarokat,hogy miért nem adnak lisztes ételeket a kicsiknek.Nekem 3 gyerekem van,mind kapott már 3-4 hónaposan gyümölcsöt keksszel és babapiskótával,sőt még tejet is.Tápszerek helyett főzelékeket behabarva stb.és egyik sem allergiás,egészségesek,Betegek is csak akkor voltak,ha megfáztak,vagy az oviban-.suliban kaptak el valamit.
2010. jan. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ó,én is adtam már 6 hósan gluténeset mindkét gyerkőcőmnek, persze semmi bajuk nem lett.Nem szabad mindig görcsölni..
2010. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ezzel azért nem értek egyet, hogy ha késleltetjük, akkor nem tudjuk kivédeni az allergiát. A gluténérzékenység egyfajta genetikai betegség. Én nem lettem lisztérzékeny, az öcsém igen. Viszont még rajtam is kijöhet, illetve mivel a családban van, ezért a kisfiam is veszélyeztetett.

Ez nem attól függ, hogy mikor adsz neki glutént. Már fogantatáskor magában hordozza az, aki gluténérzékeny lesz. Az nem mindegy csak, hogy mikor jön ki rajta. Ismerek olyat, akinek felnőtt korában jött elő.

Banyuci

2010. jan. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
Jó éjt papai helyett adj neki valami tartalmasabb vacsorát,akkor nem fog játszani este.6 hónaposan már sok mindet megehet a tápszereken kívül is.
2010. jan. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!