Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit néznétek meg egy családi...

Mit néznétek meg egy családi napköziben leginkább?

Figyelt kérdés

Mire figyeljek nagyon?

Szerintetek milyennek kéne lenni,ahová szívessen beadnád a gyereket?

Köszönöm a válaszokat.


2010. jan. 27. 11:30
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én most adom be a fiam kifejezetten a közösség miatt.(én itthon vagyok a tesójával és ő már 2 és féléves unatkozik mellettem, vagyis kellene neki a közösség hogy fejlődjön kicsit).

Szóval azt néztem, hogy kicsi közösség legyen (itt nálunk 6 gyerek van a fiamon kívül)

Én szerettem volna ha legalább az egyik gondi néni olyan középkorú (anyapótló) de sajnos itt mindkettő kb.22-23 év körüli...

Szerintem lényeges, hogy legyen udvar, ahova ki lehet vinni rohangálni őket, nem árt ha vannak játszóház,csúszda,hinta szóval ilyesmik.

Nálunk ebből sincs hú de nagy választék...

Engem spec. az hogy belül a csop.szoba mennyire design-es ez nem érdekel, illetve az sem hogy 2 szoba van össz.hiszen kevesen vannak rá.

Játékok egy része ikeás, vannak fajátékok,szerepjátékhoz babakocsi,autó beltéri csúszda.

Vannak ilyen foglalkozások is, hogy rajzolás,festés,gyurmázás. Ez is jó sztem.

És nem utolsósorban az ÁR ami szintén számít sajnos.

2010. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ez a családi napközi pontosan mit takar, én a 11 hósomat egy minibölcsi/játszóház - féleségbe szoktam beadni heti 2 alkalommal, pár órára. Ez egy magánvállalkozás. Engem a nyugodt hangulata fogott meg, néztem a többi gyereket, és mindegyik nyugodtan, szépen játszott, nem voltak kisírt szemek, meg ideges csapkodások. Ebből láttam, hogy jól érzik magukat, tehát a nő jól csinálja. Vannak szabályok, amit a gyerekeknek be kell tartani, pl. csak a kisasztalnál ehetnek, stb. Ez is fontos.

Remélem, tudtam segíteni, én ezeket figyeltem meg.

2010. jan. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

sajnos, először az árat.

Ha ez nem számít, a gondozókat. De alaposan! Hallgatnék megérzésemre, szimpatikus-e?

Hagyja-e a gyerekeket, vagy túl szigorú, odafigyel-e rájuk.

Elsősorban apróságokra figyelnék, mert azok mindig többet mondanak. Elejtett szavak, ilyesmi, szóval arra ami spontán.

Kiemelten megnézném, milyen gyerekek járnak oda, szüleiket, arra gondolok, normálisan nevelik-e őket, nem elhanyagoltak-e érzelmileg.

Miket és mennyit játszanak. Nem a játékot, hanem foglalkozást.

Mennyire szólnak rájuk, hogy de, oda kell figyelni, mennyire korlátozzák Ilyen szempontból!!! (ha ez van kicsiknél, az nem jó)

Egymás ételébe italába ne nyúljanak, ne legyen megengedve.

Hát nagy vonalakban.

Az, hogy milyen játékok, a lényeg, ne legyenek balesetveszélyesek.

2010. jan. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Azért kérdeztem,mert tegnap voltunk egyben.Egy családi ház 1 szobája(kb.20 nm) van berendezve nekik.A lányommal lennének 5-en.Az udvaron én két homokozó kagylón kívül,más játékot nem láttam.Járóka van,alvásra használják.

Nem igazán tudott a hölgy "napirendet" mondani,ill.annyit,hogy

-8-10 ig van reggeli ill.a korán érkezőknek tízórai

-szabadfoglalkozás

-ebéd

-szabadfoglalkozás

-uzsi

-szabadfoglalkozás

A szabadfoglalkozás,hol irányított(gyurmázás,rajzolás),hol nem.

A hölgy aki ott van,egészségügyi szakközepet végzett,35 éves 2 gyerkőc anyukája.Elvileg van 1 társa aki pedagógus,de én úgy értelmeztem,hogy ő nincs ott,csak néha délután.

Ami nem tetszik pl.

-etetőszékük nincs,ez engem zavar.(Azt mondta rá a hölgy,hogy azért nincs,hogy ne álljanak fel benne a gyerekek.Amit nem értettem,mert be lehet őket kötni...Itthon is etetőszékben eszik és kifejezetten szereti...)

-nekem "kevés " az irányított játék

-azt,hogy kimenjenek-e játszani a kertbe,a gyerekek döntik el

Ez utóbbi nekem furcsa,v. mindenhol így van?

Ami viszont tetszik,hogy a hölgy főz nekik(bár,nem tudom mikor)és megbeszélhető a dolog,ha mondjuk én nem azt szeretném,hogy reggelizzen a gyerek amit ő ad,akkor vihetem és kicsit kevesebb az ár.

Ilyen helyen mennyire lehet elmondani/ tartják be a kéréseimet?Csak azért kérdeztem,mert ugye minden szülő másként neveli a gyerkőcöt.

2010. jan. 27. 12:29
 5/17 A kérdező kommentje:

Ja,még azt lehagytam,hogy pl.A játszószobán nincs "lépcsőrács" ha jön valaki,be lehessen "zárni" a gyerekeket,hogy ne legyen baj és ne az egész házban legyenek.

Most ahogy így leírtam,lehet az én meglátásommal van a baj?Szerintetek?

2010. jan. 27. 12:32
 6/17 anonim ***** válasza:

Nos szerintem egy kicsit felkészületlenek. Én bár nem nagyon vállalok gyerekeket, mármint egyszerre sokat, de ha megbeszéljük,hogy az ő gyerekük mit eszik meg mit nem,és hogy eszik,azt leírom és igyekszek betartani. Az én lányom nem szereti az etetőszéket,de ha másnak megül benne a gyerek, persze hogy előszedem. A napirendet hasra ütésből is elmesélhetem. Ha jó idő van: 8 körül esznek, utánna valami fejlesztő pl labdázás, vagy képkirakó. Utánna egy kis torna(valami szaladgálós), utánna irány az udvar, ebéd, alvás,aki nem alszik,azt általába a mesefilm leköti,esetleg rajz. Ha felkeltek utánna játszadozás,ami kicsit szabadprogram, evés, és ki az udvarra. Általában kint vagyunk,mikor jönnek az anyukák.

A saját lányomon kívül max 2-3 gyereket vállalok, többet nem tud egy ember felügyelni.

Ha nincs jó érzésed az illetővel kapcsolatban, ne add oda a gyereket,mert egész nap azon fogsz görcsölni,hogy mi van a gyerekkel.

2010. jan. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én két gyerekkel vagyok itthon, de akkor úgy látszik én vagyok a béna, hogy nem tudok főzni. Ki vigyáz akkor a gyerekekre? Ha nincs elszeparálva az a szoba (én így értelmeztem, amit írsz), szabadon járhatnak-kelhetnek a gyerekek, akár a konyhába, amikor ő főz?

Mikor van csendespihenő? Hogyan?

Odafigyelnek-e arra, hogy pl. ti úgy szoktátok meg, hogy kaja után fogmosás, utána bilizés (még akkor is ha még csak pelusos)?


Nekem az az érzésem, hogy az a pedagógus, csak csendestárs, úgy emlékszem (aztán lehet, hogy ez már nem igaz), hogy egyedül nem lehet csanát csinálni, legalább kettő személynek jelen kell lennie. Ez nekem egy kicsit sántít, hogy nem tudja mikor van pedagógus. Aztán van-e tanfolyami végzettséget igazoló papír?


Én az etetőszék hiányát nem érzem akkora problémának, ha van rendes gyerekasztal, gyerekszék - nálunk a bölcsiben is így csinálják.


Az én nagyobbik csemetém (szintén a kortárshiány miatt) jövő héttől megy heti kétszer délelőtt. Egyik délelőtt tornás játék lesz, másik délelőtt kézműves foglalkozás. Lett volna másik lehetőség is, de ott pont az irányított foglalkozás felületes kezelése nem tetszett, meg az, hogy ha az idő engedi, akkor délelőtt is és délután is kizavarják őket az udvarra, közte pedig alszanak. Persze, kell a gyereknek, hogy saját maga fedezzen fel dolgokat, de tudom, hogy az én gyerekemnek szüksége van még irányításra is.

2010. jan. 29. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Bocsánat az Offért de megkérdezhetem hogy milyen áron megy egy ilyen családi napközi? Esetleg Pécsett is van? Köszönöm.
2010. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
13:36-os vagyok. Én mikor még nincs más gyerek,csak az én lányom,akkor se tudok főzni. Velünk itt a mama,aki főz,ha meg végzett jön segít a gyerekekkel.
2010. jan. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Utolsónak.Én Pest környékén lakom,de találtam neked egyet Pécsen.

[link]

Köszi mindenkinek a választ.

Találtam egy másikat,igaz,15 perc kocsival,de sokkal szimpatikusabb/igaz,eteőszék itt sincs :-( de majd megszokja/ és nem utolsó sorban ugyanannyiba kerül.

Itt 2-en vannak,ebből az egyik hölgy nyugdíjas óvonéni,a másik meg a tulaj.A kertben van csúszda,kismotorok,hinta...A kaját rendeli.Nagyobb a szoba,szellősebb az egész.Van külön "rekesze" minden gyerkőcnek a ruháinak,nem járókában hanem utazóágyben a alszanak a kisebbek.Van napirend,fogat mosnak minden étkezés után.Nem a gyerekek döntik el,hogy szeretnének-e udvarra menni vagy sem,hanem a felnőttek.Ilyenkor,ha szebb az idő 1 nap legalább 1x kimennek...

Hűtőn ,fiókon biztonsági zár,a konyhán "lépcsőrács".Még ételmelegítés közben is rálát a gyerekekre,mert amerikai típúsú a könyha és a nappali a játszószobájuk.

2010. jan. 29. 14:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!