Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónaposan már ülnie kellene?

6 hónaposan már ülnie kellene?

Figyelt kérdés
Nèzegettem a jàtèkokat, ès csupa egymàsra pakolós jàtekot talàltam 6 hónapos babànak, de az enyèm mèg max megennè de tutinem pakolgatna ràadàsul ezekhez ugye ülni kell, ő meg mègcsak nem is forog, csak hasra fordul ès tolja magàt tehàt lassan halad előre ennyi.....
2014. nov. 6. 12:22
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell még ülnie.Forognia viszont már kéne rendesen.

Enyém ült végülis 6 hónaposan már,de nem felült,hanem babakocsiban vagy pihenőszékben felhúzta magát,de rendesen felülni 7 hósan tudott,akkor is négykázláb spárgázva,nem kiült oldalra.

2014. nov. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell ülnie. 6 hónaposan a kislányunk is csak hasra fordult, 7 hónaposan fordult ide oda. Ülés előtt meg sokkal jobban érdekelte h álljon és közlekedjen. Most 9 hónaposan tanult meg ülni (mászásból állásból tud leülni) viszont most meg már az önálló járást gyakorolja. Sztem nem kell aggódnod, szépen tanulja a maga idejében. Egymásra biztos nem pakolja de biztos tetszene neki a színes karikák kockák.
2014. nov. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem kell még ülnie. A 6 hónapos kortól való játékok azért valók már ennek a korosztálynak is, mert nem tud belőle leharapni egy darabot és lenyelni, nem probléma, ha a szájába veszi, és később is tud vele játszani. Az egymásra pakolós játékokat először anyuka pakolja egymásra, a gyerek meg hason fekve is szét tudja szedni.
2014. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem kell még ülnie. Ezek a játékok úgy vannak megjelölve, hogy 6-X hónapos korig, a 6 hónapot azért írják, mert annyi idős gyerek már tud vele mit kezdeni (esetleg fogdossa, nézegeti) és nem veri agyon vele saját magát :D A képeken is nem 6 hónapos babák ülnek és építik, hanem idősebbek. Másik, hogy 6 hónapos gyerek ha tudna is ülni, még nem olyan a fejlettsége, hogy ezeket egymásra tudja pakolni, nagyon max annyira képes, hogy ha TE feltornyozod, akkor ő ledönti, és ezen röhög, mert tetszik neki a rombolás :) Az enyémet másfél éves koráig hidegen hagyták az ilyen építős cuccok.
2014. nov. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pont ma bosszankodtam én is a játékok korosztályos megjelölésén. Szerintem túl korai időpontra jelölik. Mire tudna vele játszani, addigra már nem is érdekes, mert egy éve ott van...

Egyébként nem kéne ülnie. Ezeket a poharakat a 16 hónaposom egymásba teszi, de egymásra még nem. Egymásba is csak akkor, ha véletlen jól esik kézre, a kisebb-nagyobb fogalmát még nagyon nem érti, mindig megpróbálja fordítva is összerakni.

2014. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!