Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honaposan kell ülnie a...

Hány honaposan kell ülnie a babának? Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 6 honapos kora körül kell, de ha nem ül magától, akkor néha ültessem fel, kitámasztva. Lehet igy?

Figyelt kérdés
van olyan hogy nem fog ülni a baba.kicsit megijedtem,jövö héten lesz 6 honapos,de semmi jele.forogni ,forog mindkét irányba,néha kuszik,megfordul a tengelye körül,eddig minden ok.bár hasrol hanyattba ritkán fordul,mert hason szeret lenni,tolja fel magát négykézlábba.
2010. jún. 22. 07:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem értem,hogy egy orvos hogyan mondhatta,hogy ültesd fel és támasszad ki! Ez árt a baba gerincének,és ha magától nem tud,vagy nem akar felülni,ettől biztosan nem fog hamarabb felülni. Az is előfordul,hogy egy baba kihagy valamilyen mozgás fázist! Nem szentírás,hogy 6 hósan ülnie kell! Ha mozog,akkor megtanul majd ülni is. Ha aggódsz,akkor vidd el szakrendelésre ( ortopédia,neurológia),ott megállapítják,hogy van-e valamilyen baj. Ha igen,akkor javasolnak szakszerű tornát stb.
2010. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
szia!az én fiam is 6 hónapos,ő ül szépen,kapaszkodva feláll,viszont nem fordul hátról hasra és nem kúszik.nem támaszd ki,ha egyedül nem tudja megcsinálni,akkor még nem érett erre.
2010. jún. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
0%

Kitámasztani kicsit ültetni igen is lehet már 6 hósan!

Nekünk is mondták!


Pl.a lányom 4 hósan ült egyedül,mondjuk ö mindent korán csinált....Igaz sokat is volt kézben.A fiam 3hós múlt,ö is fordul mindkét irányba,és pont vasárnap elözször mutattuk öt pont a nagyszülöknek kamerával,és félülésböl teljesen egyedül felhúzta magát. :) Nem csak írom!

Igaz ez még kevés de szerintem ö is fog ülni korán....

Minden baba más a fejlödési üteme.Szerintem 6 hós kora után igen is lehet a babakocsiban is emelni,és otthon is.A pihenöszékben sem fekteted a babádat.Gondolom....

2010. jún. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
olyan van hogy az ülés kimaradna?olyanrol még nem hallottam.akinél kimarad ott mi a baj?bár még van rá pár hetünk,remélem fog ülni.
2010. jún. 22. 07:43
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 8!! hónaposan ült, ült fel egyedül. Nem kell erőltetni! AZ enyémek sincsennek SEMMIBEN lemaradva, teljesen normálisan fejlődnek. Nem szentírás semmi, a babák nem egyformák!
2010. jún. 22. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell ültetni. Mi Dévény féle tornára járunk. Ott is azt mondta a tornász,hogy nem kell,szabad ültetni. KIsfiam 6 hónapos. Majd ül magától. Van olyan baba aki 8-9 hónaposan kezd ülni. És ő a babakocsinak is csak a megdöntését mondta. Ültetni ott sem lehet még.
2010. jún. 22. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
23%
Én egyetértek azzal, aki azt mondja, kell kicsit segíteni. Az enyém 5 hósan egyedül ült (2 hósan már kicsit felemeltük a babakocsi háttámlájár, aztán fokozatosan egyre jöbban emeltük), itthon pedig, amikor már ügyesen kúszott (4 hós), akkor a szopipárnával körbetekertem és próbáltam támasztani, de ültettem. Most 9 hós, 6 hós korában állt fel először, most már magától áll pár másodpercet kapaszkodás nélkül, egy kézen vezetve sétál 1 hónapja, mászik, mint a gép 2 hóanpja, szóval mindent csinál. Szerintem kicsit érdemes tornáztatni.
2010. jún. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Tornáztatni valóban érdemes, de ha azért ül, mert te azt akarod, hogy üljön, az erőltetés. A gyerek mindent akkor csinál, amikor megérett rá, nem tudatosan, hanem ösztönösen. Mivel a szülők csak a saját eszükre hallgatnak (vagy nem hallgatnak), így egyszerűbb a babára bízni, hiszen ő ösztönösen tudja mi a jó neki. A lényeg, hogy ne erőltess semmit.

Ha mégis úgy döntesz, hogy nem a kicsire hallgatsz, akkor azt nézd meg, hogy ülés közben görbe-e a háta. Ha már bírja a gerince az ülést, akkor nyílegyenesnek kell lennie a hátának.

És szerintem ne támaszd meg mindenfélével, ez nem túl okos tanács:(

2010. jún. 22. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kisfiam 7,5 hónapos, kb 1 hete tud egyedül ülni, de felülni még nem tud magától csak ha felültetem. 6 hónaposan esze ágában sem volt még ülni. Szerintem ne aggódj, minden baba más ütemben fejlődik.

2010. jún. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem értek egyet a siettetéssel! Miért?? Most őszintén, lemarad vmiről? Ált. 1 éves korukra minden baba uazt tudja, hogy a különböző fejlődési szakaszokat mikor éri el, teljesen mindegy. Előbb kuszik, aztán forog, ül stb. A gyerekkel lehet foglalkozni, kell is, de nem kell erőltetni. A testének és az agyának meg kell érnie a feladatokra. Ha vmelyik babával gond van, azt az anyuka, gyerekorvos, védőnő észreveszi.
2010. jún. 22. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!