Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány honaposan kell ülnie a...

Hány honaposan kell ülnie a babának? Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy 6 honapos kora körül kell, de ha nem ül magától, akkor néha ültessem fel, kitámasztva. Lehet igy?

Figyelt kérdés
van olyan hogy nem fog ülni a baba.kicsit megijedtem,jövö héten lesz 6 honapos,de semmi jele.forogni ,forog mindkét irányba,néha kuszik,megfordul a tengelye körül,eddig minden ok.bár hasrol hanyattba ritkán fordul,mert hason szeret lenni,tolja fel magát négykézlábba.
2010. jún. 22. 07:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Én sem értem minek kell erőltetni.Ha 10 hónaposan nem tudna megülni, azt mondanám oké, baj van.De 6 hónaposan?Mire ez a nagy siettség???Így is úgy is tud majd ülni az iskolában, nem kell aggódni.De én nem szeretném ha tizenévesen hátfájós lenne...A mi családunkban volt olyan baba,akit állandóan ültettek.Most tizenévesen már gyógyszert szed hátfájásra,pedig még gyorsan sem nőtt...
2010. jún. 22. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne izgulj nagyon :)

Az én gyerekem 1 hónapja ült fel egyedül, -11 hónaposan (!) :)) előtte nem ültettük. Néhányszor próbáltuk, de nem tetszett neki, így hagytuk az egészet. Most is ritkán ül, de már megy a dolog :)

Etetőszékben ül, ennyi. Az ölünkben sem ül, mert feszíti magát, állni akar - persze fogni kell :D

10,5 hónaposan voltunk tanácsadáson, ott elküldtek korai fejlesztőbe, ahová jövőhéten megyünk. Kíváncsi vagyok, hogy mit mondanak. Ha ennek szervi okai vannak - (izomletapadás, stb..), akkor természetesen járunk majd rendszeresen, de ha csak azért nem ült sokáig, mert ő ilyen ütemben fejlődik, akkor elfelejtjük az egész foglalkozást .

Egyébként egy gyógytornász ismerősünk mondta, hogy addig ne erőltessük az ülést, amíg nem ül magától, mert árthatunk vele a gerincének. De ha nem mondta volna, akkor is hasonlóképp tettünk volna :)

Szóval én nem bántam meg, kistesóval is ugyanígy teszünk majd !

2010. jún. 22. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam 9 hósan előbb felállt,majd 9 ésfél hósan állásból tanult meg leülni.10 hónaposan jutott el odáig,hogy négykéztérdből oldalra kitette a popóját és így ült fel szépen.Most 1 éves és az "egyedül járást" várjuk,mert szintén nem vezetgetjük,mint ahogy nem is ültettük.Ha megérik rá majd mindent csinál. :)

Nem vagytok semmivel elkésve.

2010. jún. 22. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ugyan már, van olyan baba is aki ilyenkor még csak forgolódik, az is teljesen normális. De az nem, hogy már 2 hónaposan emelgetik a szülők a babakocsi támláját, hogy tanuljon ülni a gyerek.

Hova ez a sietség? Ülhet még egész életében eleget. Ráadásul már a kezdetektől tönkre vágják a gerincét, 8-9 évesen meg majd görnyed az iskola táska alatt. A későbbi szövődményekről nem is beszélve. Tapasztalatból beszélek, mivel az én gerincem is ezért problémás, úgyhogy a 7 hós lányomnál semmit sem erőltetek, csak amit ő magától szeretne. Igaz ő is felhúzza magát ülésbe, és karban tartva már lépeget is, de ha 1 évesen kezd el egyedül ülni vagy járni akkor sem lesz lemaradva semmiről.

Az ilyen gyerekorvos meg szerintem adja vissza a diplomáját.

2010. jún. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok megint. Kihagytam az előbb, hogy nagyon fontos figyelni arra, hogy a különböző mozgások fokozatosan kövessék egymást. Tehát a forgások után kúszás, mászás, esetleg mászásból ülés, felállás. Ez persze nem szentírás, de később problémát jelenthet a mozgásfejlődésében, ha valamelyik kimarad. Nálunk a védőnő és a gyermekorvosunk is nagyon jó, ők mondták, hogy ezekre figyeljek.
2010. jún. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

06-22 08:45 vagyok.

A másik gyógytornász is megerősített abban, hogy ne ültessük. Szerencsére semmi gond nincs, csak kicsit lazák a csípőízületei, de ez alkati adottság. Kb. másfél hónap leforgása alatt kezdett mászni, ülni, feltérdelni majd felállni (pár napja) :))))

2010. júl. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!