Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák, találkozta...

Gyakorlott anyukák, találkoztatok már ilyen babával?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 11 hónapos, nem ül fel, nem áll fel magától, nem mászik és a hasról hátra fordulást sem akarja. Ezt 6 hónapos korában csinálta, de most nem hajlandó rá.

Leszáll az ágyról és elindul, kb. 6-8 lépést megy magától.

Járunk Dévény tornára, ott azt mondták nem látnak problémát nála, de a kedvemért foglalkoznak vele.

Kb. 5 alkalommal voltunk, de semmi.

A gyerek orvos, a védőnő azt mondja lusta.

Én már teljesen ki vagyok borulva ettől a helyzettől.


2010. jan. 27. 09:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Ha nem hagyod magától kinlódni és mozogni, sokkal többet ártasz vele, minthogy hagyod sirni. Nem azért sir,mert fáj valamije, hanem mert képtelen mozdulni nélküled, ugyanis igy szokta meg. Ha nem hagyod, nem fog változni a helyzet.
2010. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Hagyom, de akkor sem csinál semmit, csak sír.

Hagyjam 1 órát esetleg, azt nem tudom hogy bírnám.

2010. jan. 27. 12:08
 13/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan ülteted v. állítod fel, de én így csinálom: odanyújtom a kezem és ha akar, kapaszkodik bele és felhúzza magát. Így ülő helyzetbe kerül (most 4.5 hós de én még nem hagyom ülni). Nálatok maradhatna is úgy és akkor valamilyen szinten tennie kell érte valamit, hogy ülő helyzetbe kerüljön. Hanyatt fekve megfogom a tőlem távolabbi kezét oldalról (jobb oldalán ülök, akkor a bal kezét) és picit magam felé húzom. Onnantól maga mozdul és fordul át a hasára. Hason fekvésnél a kezét a feje felé viszem és a lábát úgy teszem, hogy át tudja magát tolni, így hanyatt fordul. Mindezeket már magától is próbálgatja. A ti esetetekben elég lenne innentől neki valami tárgy amibe megkapaszkodik és önállóan tudna testhelyzetet változtatni.


Hátha segít. De semmiképp se fogd meg és ültesd le, vagy fordítsd át hasra/hátra. Segíts neki, ha kell, de ne helyette csináld.

2010. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Pedig a babát nem ültetjük fel, amíg magától nem tanul meg ülni, s nem állítjuk fel, amíg nem tud önállóan felállni.

Hát sajna ezt már nem tudod "visszacsinálni".

Most ki kell várni, hogy a kimaradt fejlődési szakaszok bepótlódjanak!!!

gyógypedagógus, 4 gyerekes anyuka

2010. jan. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Akkor ez van, járni hamarabb fog mint ülni!
2010. jan. 27. 12:50
 16/18 anonim ***** válasza:
De ha már jár, akkor úgyis a fenekére huppan majd, és rájön, hogy hogyan lehet állásból leülni, és ülésből felállni, úgyhogy ne aggódj!
2010. jan. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Mindegy, ez már így alakult.

Ha vállalok majd másikat, máshogy csinálom.

2010. jan. 27. 13:26
 18/18 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Hát akkor tényleg ez a gond, hogy leültettétek és felállítottátok. Szerintem is próbáld meg rávenni, hogy maga csinálja. Ne hagyd sírni, hanem kezd el neki mondani, amikor már kéri, hogy állítsd fel, vagy ültesd le (stb.), hogy akkor most kapszkodj a kezembe és próbáld meg egyedül. ezeket már elvileg érti, nem? Ösztönözd valahogy így. Szóval ne hagyd sírni -azért kicsit lehet - hanem próbáld meg rávenni, hogy egyedül csinálja meg.
2010. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!