Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyakorlott anyukák, találkozta...

Gyakorlott anyukák, találkoztatok már ilyen babával?

Figyelt kérdés

Kisfiam lassan 11 hónapos, nem ül fel, nem áll fel magától, nem mászik és a hasról hátra fordulást sem akarja. Ezt 6 hónapos korában csinálta, de most nem hajlandó rá.

Leszáll az ágyról és elindul, kb. 6-8 lépést megy magától.

Járunk Dévény tornára, ott azt mondták nem látnak problémát nála, de a kedvemért foglalkoznak vele.

Kb. 5 alkalommal voltunk, de semmi.

A gyerek orvos, a védőnő azt mondja lusta.

Én már teljesen ki vagyok borulva ettől a helyzettől.


2010. jan. 27. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Akkor végül is mindent tud, csak nem akar? Hát igen, ezt szokták mondani, hogy lusta, na de persze, hogy idegesít. Fura, hogy a Dévény tornán is csak ennyit mondanak. Mi holnap megyünk megkérdezem a mi dévényesünktől, hogy ilyen van-e. (bár tudom, látni kellene, de hogy mégis mit szól ahhoz, hogy nem csinál semmit a baba, és mégse lenne probléma. Nála volt e ilyen és mi volt)
2010. jan. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Olyan okos és a finom mozgások is mennek neki csak a nagy mozgásokkal vagyunk bajba.

2010. jan. 27. 10:06
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne idegeskedj! Ahogy írod, most kezd önállóan menni. Most ezt próbálja tökéletesíteni. Sok baba (köztük az én nagyobb fiam is) csinálja ezt 1-1 új mozgásforma megtanulásakor. Olyan, mintha minden addig már tudott dolgot elfelejtenének és csak arra az egy, új dologra összpontosítanak. Az enyém, mikor már az újat begyakorolta, tökélyre fejlesztette, csinálta újra a már tudottakat is, csak addig tartott azokban szünetet.
2010. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Akkor mit csinál egész nap? úgy értem milyen testhelyzetben van? és ha mondjuk megunja az ülést akkor sirni kezd hogy pl. fektessétek le??

Mert ha semmit se csinál az általad leirt mozgásokból, akkor nem is tud helyet változtatni...:(

2010. jan. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Ül a földön a nappaliban, ha megunja hasra fordul és kúszik hátra felé. Aztán sír, hogy vegyem fel, leültetem az ölembe, onnan lemászik és sétál.

Lehet nem értettük jól egymást, nem állt fel és ült fel még soha önállóan.

Csak hasról hátra fordulást csinálta már.

Ül a bébi taxin és úgy kocsikázunk, már löki magát rajta.

2010. jan. 27. 10:20
 6/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez elég érdekes!

Hogy tanult meg ülni és állni, ha nem magától ült és állt fel?

Te felültetted, felálltattad?

Mert akkor ez a probléma!

2010. jan. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszolónak igaza van. Kislányomnál Én pl. azt rontottam el, hogy felültettem mindig. Ezért magától nem ül fel, megszokta, hogy azt Anya megteszi helyette. Pedig képes rá. A felállás kapcsán éppen ezért már nem követtem el ezt a hibát.
2010. jan. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Szerintem egy gyereket hamarabb szoktak ültetni, mint magától felülne nem?

Állni meg kb. 4 hónapos kora óta akart ha az ölünkbe vettük mindig állásba feszítette magát.

2010. jan. 27. 10:49
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy látom, hogy engedi, sőt, elvárja, hogy kiszolgálják. Hagyd, hogy próbálkozzon! Lehet, hogy már régen meg tudná csinálni, ha nem segíttek neki... Ha sosincs hagyva, hogy erőlködjön, próbálkozzon, mindig felveszitek, felültetitek stb..nem is fog erőfeszítéseket tenni, hogy megcsinálja... Bocs, nem akarlak ezzel megsérteni, de ez a gyereknek nagyon kényelmes így..de egyáltalán nem fejleszti...
2010. jan. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Jó ezeket tudom, de ez egy lehetetlen helyzet.

Semmi hajlandóságot nem mutat, nem sírhat egész nap. Mindig megsajnálom.

Már mindennel próbáltuk ösztönözni, de nem és nem akarja.

Erőszakkal is az ellenkezőjét csinálja.

2010. jan. 27. 10:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!