Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elvileg a baba nemét sok...

Elvileg a baba nemét sok minden befolyásolja a fogantatás pillanatában. Ti hogy voltatok ezzel?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk arról, hogy mivel lehet befolyásolni a baba nemét. [link]

Kíváncsi vagyok, hogy ez bejött másoknál, vagy csak ez is majdhogynem hiedelem. Mennyire legyek biztos abban hogy fiam lesz? : rengeteg vitamint szedtem, ovuláció "pillanatában" fogant, (irányított tüszőrepesztés), Sokat ettem, és változatosan.


2010. jan. 26. 11:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Háát.. mi terveztük a babát, de nem ennyire :o) Örültünk, hogy végre összejött.

Híztam pár kilót abban az időben, mindent ettem, nem fogyóztam, (csak próbálkoztam) kisfiam lett.

Erről egyébként már én is olvastam. Követkzőre hugicát szeretnénk (mindig is bátyó-hugi párost akartam), meg amúgy is kéne fogyóznom majd később, úh. valszeg kipróbálom :o)

De ha öcsike lesz, akkor sem hagyjuk ott a kórházban :o))

Ja, és terhességi cukrom volt, nem tudom, hogy ez a cukor dolgo mennyire befolyásol.... Mindenesetre nem lehet szerintem erre alapozni, de ki lehet próbálni... :o)

2010. jan. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mi minden "trükköt" bevetettünk 2 terhességnél, mégsem annak sikerült, mint aminek szerettük volna. Egyszer sem.
2010. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon hiszek abban, hogy az étkezési szokások ebbe bele tudnának játszani... 2 fiam és 1 lányom van, ebben a sorrendben, és mindegyikkel mindent épp úgy csináltunk, persze egyiknél sem ment a görcs, hogy mi legyen, nem is tudtam, pontosan mikor fogantak és nem is érdekelt, hogy fiú lesz vagy lány, mindkettő egyformán jó bármilyen sorrendben.
2010. jan. 26. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én is ugyan úgy fogom szeretni a nemétől függetlenül, egyszerűen csak olvastam ezekről a dolgokról, éás kíváncsi voltam, hogy vajon mekkora befolyással vannak valójában. CSak ennyi :) A kíváncsiság
2010. jan. 26. 11:29
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekünk mindegy volt milyen nemű lesz. Mi a peteérés napján és utána voltunk együtt, kislányunk született (már 4 hónapos) és a cikk szerint kisfiúnak "kellene lenne"... És mi nem voltunk előtte együtt csak akkor a tüszőrepedés napján és utána. Igaz, mi nem terveztük a nemét, így jött ki és kész.

Szóval mi cáfoljuk! :)

2010. jan. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el amit belinkeltél,mert sietek,de van ezzel kapcsolatban írnivalóm.

Én afféle "hiszem ha látom" típus vagyoik,nem hiszek ezekban e adolgokban.

Van ennek babona felőli és tudományos megközelítése is.

A babonákat csak cáfolni tudom,legalábbi sazokat amiket hallottam.


A tudományosok közül,pedig ahoz szólnéjk hozzá,hogy: azt mmondják,a lányt hordozó spermák tovább életképesek.

Mi direkt elutaztunka peteérésem környékén a párommal,hogy összehozzuk a babánkat végre,mert az itthoni stresszes hajtás közepedte nem akart összejönni.

Aztán sikerült.

Csakhogy utólag kiderült (a terhességi kor meghatározásánál),hogy nekem majdnem a ciklusom legvégén van peteérésem,amit én nem tudtam,én azt olvastam előtte hogy a 14. nap körül,ez alapján utaztunk is el.


A lényeg a lényeg,hogy aztán kislányunk lett,tehát elvileg igaz lehet,hogy a kislányt hordozó spermák tovább életképesek,mert akkro ezek szerint megvárták odabent a peteérést.

2010. jan. 26. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy összejött a baba. Én is olvastam sok tudományos és néphiedelmi oldalt is. A kislányomnál nagyrésze bejött. Most meg majd kiderül. Nekünk is sokat segített a környezetváltozás. Ebben biztosan van valami.
2010. jan. 26. 12:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Mi kisfiút akartunk és sikerült is:-) több dolgot "figyeltem":pl.holdállás,peteérés és a kinai naptár:-)sikerült:-)reméljük másodjára is sikerül majd a kisfiús tervünk:-)
2010. márc. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!