Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Pajzsmirigyes anyukák és...

Pajzsmirigyes anyukák és kismamák? Mi a helyzet akkor? Baba fogantatás és betegség?

Figyelt kérdés
Szeretném ha valaki elmesélné végre,hogy nála alul működéssel hogyan ment a teherbeesés,mert már sok mindent olvastam és van aki azt mondja,hogy nem ment,volt aki elvetélt volt akinek elsőre sikerült volt akinek egyáltalán nem!Leírnátok a véreredményeket a teherbeeséskor,a próbálkozások számát,hogy milyen időközönként történtek ezek és,hogy mikor sikerült,ill. volt e valami gond a terhességgel a betegség miatt!
2010. szept. 29. 10:46
 1/5 anonim ***** válasza:

nagynéném fél év alatt esett teherbe(előtte nem vetélt el). a próbálkozás annyiból állt, hogy elkezdtek védekezés nélkül együtt lenni, de nem görcsöltek rá. ma már 5 hónapos a tündérke unokatesóm, teljesen egészséges. havonta járt vérvételre, hormonszintellenőrzésre. annyi volt, hogy terhesség alatt több hormonpótlás volt szükséges, tehát több gyógyszert szedett, de ezen kívül semmi más.

mikor kiderült a baja a doki azt mondta neki, hogy babát akkor vállaljon, ha a gyógyszermennyisége beállított és mondjuk 4-5 hónapja minden ellenőrzéskor jó a hormonszintje. amint teherbe esett emelt az adagon, amíg a TSH-ja újra normál lett. ezt tartotta végig. neki inkább szülé után zavarodott be a dolog, ez elmúlt 5 hónapban a korábbi gyógyszeradagtól vagy nagyon kevés vagy nagyon sok volt a TSH-ja, mé nem állt vissza a normáls helyzet.

2010. szept. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mi két évig próbálkoztunk, és nem jött össze a baba. Kiderült, hogy magas a prolaktin szintem és pajzsmirigy alulműködésem van, (volt). Kaptam gyógyszereket rá, de mivel a férjemmel is gondok voltak így lombik lett belőle. Javában szedtem a gyógyszert közben, a lombik nem sikerült. Majd pár hónapra rá spontán terhes lettem, rohantam boldogan a nőgyógyászhoz, hogy terhes vagyok, meg sem vizsgált azt mondta értsem már meg, hogy nem lehet gyerekem természetes úton, én is meddő vagyok és a férjem is, elsírtam magam azt mondta menjek az endrokrinológushoz vissza, hormonzavaros vagyok és kész.pf..elrohantam az endrora, ott a doktornő elküldött vérvételre, és boldogan közölte velem, hogy igenis kismama vagyok, és keressek másik nőgyógyászt, csinált egy hormonvérvételt és mondta a gyógyszert terhesség alatt is feltétlenül szedjem, nehogy a babának baja legyen, szedtem is, egészséges kisfiút szültem, mivel tudták, hogy pajzsmirigyalulműködésem van, így szülés után azonnal vettek a gyerek sarkából vért és felküldték szegedre, nem tudom miért oda, hisz debrecenben szültem, mindegy az eredmény rendben volt a babának semmi baja nem lett. Terhességem viszont nem volt zavartalan, terhességi toxémia miatt indiított szülésem volt, aceton volt a vizeletemben és kétszáz volt a vérnyomásom, emellett terhességi magas vérnyomásom volt amire szintén gyógyit szedtem de szülés után azonnal normalizálódott ez is..az orvosok szerint nem függött össze a pajzsmirigyalulműködéssel.
2010. szept. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok!


Nekem is pajzsmirigy alulműködésem van.Szedem a gyógyszert rendesen.Múlt hónap végén voltam ellenőrzésen és szerencsére sikerült beállítani végre a hormon szintet ( 2,010).A doki "áldását" megkaptuk a babára.Szóval bízom benne,hogy most már mihamarabb hozzánk is bekopogtat a gólya!:-) De olyan jó ilyeneket olvasni,hogy sikerülhet ez a betegség mellett,ez nekem legalább is erőt ad!

2010. szept. 30. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sajnos mi 2 éve próbálkozunk eddig sikertelenül. Mire kiderült, hogy pm. túlműködésem van. ANTI TPO -60 helyett 1300; Thyreorop hormon már 4.119, de 7. 14 ről indultam. Az endokrinológusom szerint a sikeres babaprojekhez tartósan 2 alatt kell tartani ezt az értéket és végig gyógyszert kell szednem. (letroxot szedek 75mg-ot)Mi már mindenhogy próbáltuk, úgyhogy most akkor vagyunk együtt amikor akarunk. Van úgy, hogy egy nap többször is. Lesz ami lesz, nem adjuk fel. Ha ebben az évben nem sikerül, akkor jövőre elindulunk orvosi segítséget kérni. Azért jobban szeretnénk spontán, de hát ki tudja. Neked sok sikert.
2010. okt. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nekem is 1300 az anti tpom,de nekem 2 hónapja azt nem is nézik!Volt,hogy a Letrox 100-al lement a t3-mam 0,81-re,de közben a tsh-m meg 6-7 olykor 4 :S
2010. okt. 19. 16:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!