Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megőrít, hogy mindenki azzal...

Megőrít, hogy mindenki azzal nyaggat, megy e már az 1 éves kisfiam? Muszáj egy évesen már járniuk? Titeket nem akasztanak ki ezzel?

Figyelt kérdés
Barátnőm fia 10 hónaposan már ment, persze ezt folyton az orrom alá is dörgöli.... De igazából bármilyen ismerőssel találkozom mindenkinek ez az első kérdése hogy megy e már önállóan?! Jó, az is igaz, ha menne, akkor nem zavarna ez a kérdés annyira, de így totál elegem van már.
2010. jan. 25. 14:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

De engem is kiakasztottak. Pontosan 12,5 hónaposan tette meg az első esetlen önálló lépéseit (lányom van), és most 13 hónapos, már alig érjük utol.. Barátnőmé meg 15 hónaposan kezdett járni. Teljesen normális mindkettő.. Meg az is, hogy 10 hónaposan is jár némelyik baba.


Ne törődj velük, nemsokára nem fogják kérdezni, mikor már látják, hogy megy! :))

2010. jan. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

14 hónap az átlag azt hiszem :)

Az enyém pont 1 évesen kezdett el járni, engem meg pont azzal idegeltek, hogy MÁÁÁÁÁÁRIIIIIIS?????? Nem is értem :)

2010. jan. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, az átlag az a 14 hónap, jól tudod. :) (első voltam)
2010. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sokan csinálják. Arra gondoltam, hogy nem tudnak másról beszélni, valamiért meg azt gondolják, hogy mindig beszélni kell.

Így volt a ül-e már, beszél-e már, mit mond, naaa, mondj már v-mit, tényleg kiakasztó.

Némelyik anyuka meg azt hiszi, hogy verseny,örül, mint maki a farkának, hogy vmit korán, v. időben csinál a gyereke.

Arra nem gondol, (ha már arra nem, mit érezhet a másik) hogy mindennek van böjtje...

2010. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha belegondolok, nekem is ezek az első gondolataim/kérdéseim, ha meglátok egy babát... a korának megfelelő kérdések ugranak be: jár-e már, jó étvágyú-e, miket mond?


Az emberek többsége azt hiszi (én legalábbis azt hiszem), hogy az anyukák örülnek az ilyen kérdéseknek, mert akkor a saját babájukról beszélhetnek/mesélhetnek. Én ugyanígy örülök, ha nekem tesznek fel ilyen kérdéseket, mert én is szeretek róla beszélni... Egyedül vagyok ezzel?

2010. jan. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém is későn kezdett mindent, mégsincs semmi baja. Engem is megőrjítettek.

Egyébként meg nem az a baj, hogy megkérdezik, hogy megy-e, beszél-e, jól eszik-e, cicizik-e még, hanem az, hogy mindegy mit válaszolsz, kiakadnak. Már megy? Nahát, még nem megy? Úristen, még mindig szopik? Nahát!!! Stb, stb...

2010. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Engem is ezzel piszkáltak. De végül is 13 hónaposan elindult. Utána meg azzal piszkáltak, hogy miért nem beszél még két évesen, aztán azzal hogy miért pelenkás még majdnem 3 évesen... Szóval mindig lesz beleszólni valójuk az okoskodóknak, ne foglalkozz velük! Az én fiam mindent később csinált, mint a környezetünkben lévő gyerekek, de megcsinálta, csak 1-2 hónappal később és semmivel sem különb a másiknál. Van aki ezt csinál hamarabb, van aki azt. A fiam pl. gyönyörűen evett villával, kanállal, amíg a a járni/beszélni, vagy akármit tudó gyerek maszatolt, turkált az ételben. Vagy szépen játszott, tologatta az autót, amíg a másik csak dobálni tudta a játékot. Tényleg ne foglalkozz az ilyen beszólásokkal :)
2010. jan. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, majd elindul.
2010. jan. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Igen, azt hiszem igazad van! Valószínűleg a válaszra adott reakció az ami kiborít!!! :D Amikor mondom hogy nem, olyan érdekes tekintettel néznek vissza egyesek... Mint akinek debil a gyereke! Persze azért nem mindenki.

Van egy ismerős akivel kétnaponta összefutok a boltban, és mi neki az első kérdése?!?! Hát hogy na jár már???!!! Totál kiakaszt! Legutóbb már mondtam neki hogy hagyjon már ezzel, ha majd elkezd járni, ígérem szólok! :)

2010. jan. 25. 14:46
 10/11 anonim ***** válasza:

Az unokaöcsém 2 éves kora után kezdett el úgy mászni, hogy kapaszkodjon. Úgyhogy majdnem 2 hónap után tudott felállni.

A lányom pedig 14 hónaposan már járt.


Teljesen különbözőek a gyerekek. Itt nem szabad azzal foglalkozni, hogy mit mond a statisztika!!!

2010. jan. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!