Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mogyorót nem szabad enni, ha...

Mogyorót nem szabad enni, ha szoptat az anya?

Figyelt kérdés
Miért? Mekkora baj lehet belőle, ha én 8,5 hónapja szoptatás mellett már megettem minimum 3 csomaggal? Aggódom, de sajnos ezt nem tudtam...:(
2010. jan. 25. 11:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Én ilyenről nem hallottam! Én is ettem szoptatás alatt és semmi baja a fiamnak! Szerintem ez hülyeség? Hol hallottad ezt?
2010. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
azért nem jó a mogyoró, mert allergizálhatja a babát, de ha nem vettél észre a kicsin semmit, akkor nem baj, az enyém sajna pöttyös tőle:(
2010. jan. 25. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Rákerestem a neten és tényleg van ilyen, ezt találtam:

"A szoptató anyák mogyoróra vonatkozó tilalmának korábban a torontói egyetemen dolgozó Peter Vadas kutatási eredménye volt a hivatkozási alapja. Ő úgy találta, hogy a kismamák tejébe átjut a mogyoróból származó fehérje.


Ám Vadas is csak akkor javasolja az anyáknak a mogyoró teljes elhagyását, ha a családban előfordult már allergia"


Szerintem sem kell aggódnod, ha eddig nem volt baj, már nem is lesz!

2010. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak a földimogyoró lehet allergén, a normál nem az, az dióféle.
2010. jan. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Gondolom földimogyorót ettél..tudtommal az van csomagban..én is ettem, totál kicsapta a lányom arcbőrét úgyhogy gyorsan leálltam róla!!

Érdekes mert a fiamnál mikor szoptattam nem tapasztaltam ilyesmit, jó mondjuk sokat nem ettem belőle, de azért ettem..

2010. jan. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, sós földimogyorót. Nagyon sokszor megkívánom. De eddig nem lett pittypötty sehol a pofija. Remélem akkor már nem is fog kijönni semmilyen allergia! De azért leállok róla, amíg szopizik! :)
2010. jan. 25. 15:00
 7/7 anonim ***** válasza:

szia

én szülés után tömtem magamba a sós földimogyorót, nagyon kivántam (a párom állandóan poénkodott, h miaz máris jön a tesó)

mint kiderült a nátrium szint(só) volt túl alacsony és a só miatt kivánhattam,

újra elkezdtem szedni a magne b6-ot, kb egy hónapig, és kicsit sósabban étkeztem, aztán elmúlt a kivánósságom

a babámnak semmi baja nem volt tőle

2010. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!