Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem ezt? Nem vagyok...

Miért érzem ezt? Nem vagyok komplett? Mi bajom van?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam,gyönyörű,egészséges.Viszont nem érzem azt az óriási eufóriát,amiről mások beszélnek.Én csak fáradtságot érzek,minden kajától el vagyok tiltva,mert hasfájós a kisfiam és mellette a tejfehérjétől kiütéses lett,így enni is alig lehet valamit.Nagyon akaratos,nagyon sokat sír és sokszor nem tudom,mi baja.Esténként kevesebb a tejem,nem elég a 2 cici neki.Pedig mindent megteszek,hogy legyen elég.Rossz anyának érzem magam,mert nem tudom mi baja,nem tudok eleget enni adni neki.Hiányzik a régi életem,irigylem a férjem,hogy ő gondol egyet és elmegy snowboardozni,vagy vásárolgatni,én meg nem tudok.Ezután jön a lelkiismeret furdalás.Főleg,mikor rám mosolyog a kisfiam.Sokszor csak sírok,állandóan rosszkedvű vagyok.Tény,hogy nagyon sokat vagyok egyedül,mert reggeltől estig dolgozik a férjem,anyuék messze vannak,de ők meg nagyon gyorsan ki tudnak borítani.Barátnőm nincs,csak ti vagytok,akik válaszolni szoktatok.
2010. jan. 25. 11:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

Szia! Én is ugyanígy vagyok/voltam, 9 hetes a gyerkőc.

Azt gondoltam, hogy mivel a terhességem problémamentes volt, így akkor állandóan a babakönyveket bújtam, a neten is babtémákat nézegettem, hogy felkészültem rá. Hát.. mostmár tudom, hogy egy gyerkőcre nem lehet felkészülni, mivel nem "robotok", hogy mind olyan legyen, ahogy a könyvek leírják.


A mi babónk is sír/sírt állandóan, nem tudtuk mi a baja, ettől is kivoltunk a párommal. Most egy hete kb már kezd jobblenni a helyzet, mi Gripe watert használunk minden szopi után a hasfájásra (napi 5-6-szor eszik) 20 ml édeskömény-kis kamilla teába teszem bele neki a kb. 3,5-4 ml-t és desszertként kaja után azt kapja. Mostanában már csak este bőgőzik, mikor aludni kell, vagy kicsit, ha fáj a poci, de ég és föld a pár héttel ezelőttihez képest.


Igen. A gyerkőc 24 órás nagyüzem. De szerintem ha meg nem sírna, nem igényelne téged, hanem ellenne egyedül, akkor sem tudnál nagyon mást csinálni, legalábbis nekem lelkiismeretfurdalásom lenne, hogy nem foglalkozom vele, nem fog fejlődni...

Nekem a párommal szerencsém van, ha hazajön, akkor ő foglalkozik a gyerkőccel, mi már rég nem jártunk bulikba, csak barátokhoz "vendégségbe". Ezt a szokásunkat próbáljuk tartani, már voltunk a gyerkőccel is, meg hozzánk is jöttek. Jó persze nem egy hajnalig tartó eszem-iszom, de majd eljön ennek is az ideje.

És igaza van az előttem szólóknak, kérd meg a párod, hogy menjetek 3-an ide-oda. Ha Snowbordozni van ideje, akkor rátok is legyen!!

Ha igényli a párod, igenis hagyd, hogy menjen el, de csak egy kicsit, egészséges kereteken belül. Azért tényleg nekik is kell kikapcsolódás, az én párom legalábbis dolgozik du. 5-6-ig, aztán este pedig a bébivel foglalkozik. Nekik is kell egy kis hobbi, ha már pénzt keres. De nem annyiszor, hogy ez nekünk anyáknak rosszul essen. Szerintem.

Fel a fejjel! Jobb nem lesz, mert mindig lesz valami, ami új, ami miatt megint aggódhatunk, de azt hiszem megéri a fáradozást a csöppség!!!

2010. jan. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Az érzéseiddel nem vagy egyedül. Az én kislányom 5 hónapos múlt, de még mindig ugyan az a helyzet. Én is vártam az eufórikus érzést, én mivel nem volt még csak hasonló sem emésztettem magam, hogy nem lesz jó ha a kötődés, vagy anya-gyermek kapcsolat rovására menne. Ettől nem szeretném megfosztani a gyermekem. Nagyon szeretem a kislányomat, és bármit meg tennék érte, de valahogy hiányolom azt a bizonyos magasztos élményt. A férjem munkája miatt kéthetente jár haza, így én még csak az egy-két órára való kiruccanást sem tehetem meg. Iszonyú fáradt vagyok, mert nekem még az sincs, aki este haza jön és vigyáz addig a babára amíg mondjuk veszek egy forró fürdőt. Tudom, hogy a férjemnek sem könnyű így, de hát ez van. És tényleg mostanában kezd már alakulni a dolog, mert egyre több dolgot lehet már csinálni a babával, amit mindketten élvezünk. Amúgy kislányom is iszonyú hasfájós volt, na ezt többnyire egyedül végigcsinálni...és tulajdonképpen semmi nem használt neki, kinőtte ahogy ez a nagykönyvben meg van írva.


Szóval csak fel a fejjel, magamat is folyton azzal biztatom, hogy vannak hasonló helyzetben lévő anyakukák rajtam kívül.

2010. jan. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

:))

12.41 vagyok.

anyukák-at akartam írni, elég viccesre sikerült. :))

2010. jan. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
együtt érzek veled!ez a kérdés olyan mint ha rólam szólni.detto ugyan ez van nálam is.kitartás!eljön a mi időnk is,egyszer!!!!!!!!!!!
2010. jan. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!