Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért érzem ezt? Nem vagyok...

Miért érzem ezt? Nem vagyok komplett? Mi bajom van?

Figyelt kérdés
8 hetes a kisfiam,gyönyörű,egészséges.Viszont nem érzem azt az óriási eufóriát,amiről mások beszélnek.Én csak fáradtságot érzek,minden kajától el vagyok tiltva,mert hasfájós a kisfiam és mellette a tejfehérjétől kiütéses lett,így enni is alig lehet valamit.Nagyon akaratos,nagyon sokat sír és sokszor nem tudom,mi baja.Esténként kevesebb a tejem,nem elég a 2 cici neki.Pedig mindent megteszek,hogy legyen elég.Rossz anyának érzem magam,mert nem tudom mi baja,nem tudok eleget enni adni neki.Hiányzik a régi életem,irigylem a férjem,hogy ő gondol egyet és elmegy snowboardozni,vagy vásárolgatni,én meg nem tudok.Ezután jön a lelkiismeret furdalás.Főleg,mikor rám mosolyog a kisfiam.Sokszor csak sírok,állandóan rosszkedvű vagyok.Tény,hogy nagyon sokat vagyok egyedül,mert reggeltől estig dolgozik a férjem,anyuék messze vannak,de ők meg nagyon gyorsan ki tudnak borítani.Barátnőm nincs,csak ti vagytok,akik válaszolni szoktatok.
2010. jan. 25. 11:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Kérlek ne aggódj, ez nálam is így van, pedig már 15 hós a kislányom. Én meg azon aggódom, hogy még nem jár. Minden korszaknak megvannak-lesznek a maga kihívásai, mindenért aggódunk, de rendbe jönnek a dolgok. Én is abban a cipőben járok amiben te, a férjem reggeltől estig dolgozik, a szüleimre nem nagyon számíthatok. Minden nap megyünk sétálni, olyankor megpróbálok kikapcsolni, járunk baba klubba, meg ilyenek, ettől függetlenül én is sokszor befordulok. Kicsit várom is hogy dolgozni menjek. Azért gondoljunk bele, egy nő nagyon sok dologról kell lemondjon a baba érdekében, és ezt fel kell dolgozni, na meg a 24 órás szolgálat is nagy felelősség. De idővel belerázódsz, kialakul minden szépen. Én hónapokig ittam a Laktoherb teát, még mindig szoptatok és nem volt a babám hasfájós, esetleg kipróbálhatod. Sok sikert, fel a fejjel, sokan vagyunk még hasonló helyzetben. Üdv.
2010. jan. 25. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
73%
Majd jön az érzés magától. A férjed elmegy snowboardozni, ahelyett hogy otthon lenne veletek? Hát én is ki lennék, főleg egy olyan pici babával. Lehet, hogy mi vagyunk ennyire konzervatívak, de mi nem megyünk egymás nélkül szórakozni. Lehet pontozni, de nekem ez fura.
2010. jan. 25. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem komplett vagy :) miert ne lennel faradt? 24 oras szolgalat, tenyleg nehezebb, mintha akarhol dolgoznal, mert ott 8-10 ota utan leteszed a lantot es kikapcsolodhatsz, de itt nem. En is allandoan faradtnak erzem magam, pedig a lanyom könnyü gyereknek mondhato es lassan mar 11 honapos. Egyszerüen az allando keszenlet... Nekem sem volt eleg a tej, hozzapotoltam tapszerrel es ez bejött. A lenyeg, hogy elegedett legyen es akkor te is az vagy! Megbeszelhetned a ferjeddel, plane ha esetleg majd neha tapszert is adsz neki üvegböl, hogy te elmesz vagy 2 orara - szerintem többre ugysem tudnal, mert csak a bebin jar az eszed :) - es ö megeteti. Elsö alkalommal mondjuk en ott maradnek vele, nehogy panikba essen, de lehet apranket öt is szoktatni az apasaghoz. Hol laksz? Nincs ott lehetöseg valami baba-mam csoporta, ahova ki tudnal mozdulni a kisfiaddal? En kb. 3-4 honapos koratol kezdtem erezniaz igenyt es föleg a batorsagot, hogy most mar kimozdulhatnank. Es jolesett a tarsasg es senki nem akadt ki, ha epp etetni kellet vagy pelust cserelni vagy epp sirt a gyerek. Keress tarsasagot es probald bevonni apat. Esetleg van bebiuszas arra? 3-4 honapos koratol mar jrhat. En direkt vasarnapot valasztotam ilyen foglakozsra, hogy apa is ott lehessen es nagyon elvezik mindketten. :) egyebkent tenyleg igaz, 3 honapos koratol könnyeb lesz, kitartas!
2010. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugi, ne rágd magad, sokan vagyunk/voltunk így az első babával a legelején. Egyrészt gondolom, fáradt, kialvatlan vagy...próbálj nappal, amikor a pici is alszik pihenni, ha tudsz, aludni! Ha mindentől fáj a pici hasa, igazán nem érdemes mindnt elhagyni, mert a végén nálad alakul ki valamiféle hiánybetegség..nekem ezt orvos mondta, az én első babám is mindentől hasfájós volt..szinte csak a vizet bírta volna..attól meg én halhattam volna éhen. Szóval: egyél rendesen a babának meg adj édeskömény teát (cukor nélkül!) vagy mecsek babyt (szintén natúrban) vagy Gripp watert..vagy vannak másféle hasfájás elleni szerek..Persze, hogy sír még..fáj a pocija és rád van szüksége..9 hónapon keresztül minden rezdülésedet éreze, most meg egy hideg, rideg világ veszi körül. Vedd fel minél többet, ha sír, tedd a mellkadodra..meglátod, ott biztosan megnyugszik! Igen, a baba ezzel jár, egy ideig nehéz kimozdulni bárhová nélküle, utána meg vinni kell magunkkal, mert nincs kire bízni..ez nálam már így van jó pár éve (4 gyerekem van). Persze, mindenkinek vannak ilyen ambivalens gondolatai, de muszáj megrázni magunkat, ránézünk a picire és csináljuk tovább, még ha nehezen is megy vagy épp mást csinálnánk. Amikor a párod otthon van, vigyázzon a picire ő is, hogy te kicsit tudjál egyet fújni, olyankor menj és sétálj egyet vagy csak szaladj el boltba..Jót fog tenni! Egyébként a babával is lehet már menni... ne zárkózz be teljesen, mert nem lesz így jó! Kitartás, ahogy növekszik, egyre kevesebb lesz a sírás!
2010. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Dettó, pedig már 11 hónapos. Remélem nem lesz mindig így. Tény, hogy olyan 4-5 hónapos korától elkezdett könnyebb lenni a dolog de még mindig nehéz főleg ez a bezártság és amit írsz, hogy a férjed mehet Te meg nem. Ez a borzasztó, én is irigy vagyok rá. Szerintem ez kicsit a férjek hibája. Menjen úgy, hogy mi is tudjunk menni! Nem tudják még elképzelni sem, hogy mivel jár egy baba gondozása! Ha csak sejtenék, mások lennének velünk.
2010. jan. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

az is lehet, hogy enyhe dperessziód van.

én ugyanígy éreztem a szülés után.

szerintem is teljesen természetes, hogy hiányzik a régi életed.

tudom, hiába mondom, de hidd el, jobb lesz! átéltem ezt én is.

a férjed igazán elvihetne titeket is vásárolgatni, vagy akárhova. 2 hónapos babával már lehet menni ide-oda, akár étterembe is. beszélj vele, hogy legyen kevésbé önző.

2010. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,megnyugtat,hogy más is érez így.sétálni minden nap megyünk,az jó szokott lenni.pihenni nem igazán tudok,mert mire odaérek,addigra a kicsi felébred és nem nagyon van el egyedül.vásárolni a haverjaival megy,meg boardozni is,csak 1 napra szoktak menni,nem tudjuk megoldani,hogy a kicsivel egész nap a hidegen legyünk.most pénteken lesz egy buli,ahová elmegyek.a férjem nincs megijedve a kicsi gondozásától,megeteti,bepelusozza.csak nem nagyon tud mit kezdeni vele,mert még nagyon pici.beszélget vele,fürdeti néha,elveszi tőlem,ha már nagyon fáradt vagyok.és kikapcsolódásra neki is szüksége van.én nem pontozok le senkit,éppen hogy megköszönöm,hogy a tapasztalataitokat megosztjátok velem.sokat tudok ebből is tanulni.
2010. jan. 25. 11:58
 8/14 anonim ***** válasza:
nekem 2 év van a lányok között, és mielőtt a pici most decemberben megszületett, elmentem egy bio labor nevű helyre, nekik van kimondottan ilyenre programjuk, kaptam egy un. happy coctailt és egy szülésre felkészítő programot (6 alkalom volt) és most a másodiknál se híre se hamva a depinek. Nem tudom pontosan hogyan működik ez a bio labor gép, de ez nem spirituális, nem kell benne hinni (persze az sosem árt), ez fizika és a sejtek közötti kommunikációt javítja. ha teheted, menj el egy kezelésre ami 40 perc, én Szentendrére jártam és oda vihetem a lányokat is, te is mehetsz a picivel.
2010. jan. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
ja,hasfájásra mindent kipróbáltunk,nem igazán segített semmi,a mecsek baby-t nem hajlandó meginni,az édesköménytől,gripétől még jobban görcsölt.még az infacol volt a legjobb.babaúszásra menni akarunk,csak még pici hozzá.
2010. jan. 25. 12:00
 10/14 anonim ***** válasza:

hasfájásra nekünk espumisan csepp és alkaron való "lógatás" vált be, úgy, hoyg közben somigattuk a hátát. De a babák hasfájás nélkül is néha csak úgy ordítanak esténként, így jelzik, hogy nekik elég volt a mai napból. Még éretlen az idegrendszerük is. Nekem azt mondta egy csecsemős nővér, hogy ha minden ételbe teszek egy kanál olvia olajat, akkor hamarabb záródnak ezek az idegpályák.

Hidd el, a nehéz hónapok mhamar elröpülnek és már túl vagytok az első kettőn!

2010. jan. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!