Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a babám már nem akar...

Ha a babám már nem akar cicizni, kell neki adni tápit?

Figyelt kérdés

8 hónapos, nem nagyon kell már neki a cici.Napközben egyáltalán nem igényli reggel és este csak nyammog rajta.

Szeretném ha erős maradna az immunrendszere ami ugye az anyatejtől volt.Érdemes adni neki vamilyen tápit vagy ne erőltessem?


2010. jan. 24. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha simán végigalussza az éjszakát, és nem nyűgösködik cicilés után, akkor valószínűleg elég neki a tej mennyisége.

Ha nyűgösködik, akkor bizony kevés, és hozzátáplálás kell tápszerrel.

Tejet csak egy éves kora után lehet neki adni.

Viszont szerintem ha elkezded a tápszerezést, akkor itt a szopi időszak vége, hiszen még jobban le fog csökkeni a tejcsid...

2010. jan. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Minden tiszteletem a szoptatós anyukáké, azonban le kell írnom, a babák immunrendszere 3-4 hónapos korra kialakul, addig fontos a "bevitt" immunanyagok szerepe. Utána a szopi inkább éhség/szomjúság és SZERETET -éhséget elégít ki. Így tehát ha nem kell neki, akkor vagy lefejed és cumisüvegből vagy kiskanállal adod neki; vagy tápi. A tápitól se lesz betegebb, butább:)

2010. jan. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Hát azért ezzel vitatkoznék. Egy szopis és kizárólag szopis baba azért jóval kevesebbszer lesz beteg, mint aki már nem szopizik. Nem lesz butább és nem lesz semmi baja a táptól, de maga a szoptatás az immunrendszer kialakulása után is immunerősítő.
2010. jan. 24. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!