Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önfegyelmezési techkinákat...

Önfegyelmezési techkinákat tudtok javasolni, másfél évesem mellé?

Figyelt kérdés

Előfordul, hogy megemelem a hangom, néha még kiabálok is, mikor valamit már sokadszorra magyarázok el és mégis megcsinálja. Sajnos nem a legjobb módszer és utána egyből meg is bánom. Utána igyekszem elmagyarázni a babámnak, hogy mennyire szeretem és ő jó baba, csak amit csinál, az rossz és ezért meg ezért nem szabad. De úgy érzem ekkor már késő, már "leüvöltöttem a haját" a gyereknek és már látja, milyen idegbeteg ingerlékeny anyja van. Nem akarom, hogy ilyen anyát ismerjen meg a babám!


Alapjában véve nem rossz kislány. Értelmes, ha elmagyarázom neki a dolgokat, általában megérti, szívesen segít öltözködni/enni/csinálni a dolgokat. Szívesen besegít a maga kis módján, adogatja a ruhákat a teregetéshez, bedobálja a tálba a saláta hozzávalókat, keveri a tésztát, szóval igyekszem bevonni és ő ezt nagyon szereti.


Csak van az a pillanat, mikor pont meg akarok csinálni valami ki apróságot és ő pont keresztbe tesz és sokadszorra is megcsinálja. (van amikor pl konnektorral akar játszani, de van amikor csak valami nem veszélyes de mégis roppant zavaró dolgot csinál, pl ledobálja a lépcsőn a játékait) És akkor elszakad a cérna.


Hogy fegyelmezzem magam? Milyen módszereitek vannak? Az elmagyarázom neki a dolgot nem működik ilyenkor, mert ugye már túlvagyunk a sokadszori elmagyarázáson.



2014. okt. 13. 10:39
 1/8 A kérdező kommentje:
Tehát ha nem volt világos, főleg magamat szeretném fegyelmezni, hogyan "ne szakadjon el a cérna". De persze babafegyelmezési technikákat is szívesen fogadok.
2014. okt. 13. 10:40
 2/8 anonim ***** válasza:
Elszámolaz magadban tízig,
2014. okt. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg olvasd el Dr. Ranschburg Jenő: Szülők könyvét, nekem sokat segített abban, hogy megértsem, hogy a kisgyerekek mit miért csinálnak. Például pont a dobálásról volt szó, hogy ők ezt nem rosszaságból csinálják, csupán érdekes nekik, hogy milyen hangot ad, stb., szóval tapasztalatot szerez ezzel. Vagy ha összetörnek valamit, az is érdekes nekik, hiszen ők azt nem tudják, hogy mondjuk az egy szükséges tárgy (váza, tányér, stb.), de érdekli őket, hogy mi történik, ha földhöz vágják. Náluk ez egy tanulási folyamat, valami olyasmi is volt benne, hogy esetleg mutassuk meg mi nekik valami kevésbé értékes tárgyon, hogy mi történik, ha földhöz vágjuk, eltörik. Mi milyen hangot ad, mi törékeny és mi nem, stb.

Szóval szerintem egy tök hasznos, érdekes könyv, ami a miértekre ad magyarázatot, és teljesen más szemszögből látod a dolgokat amiket csinál, talán nem megy fel annyira a pumpa, ha tudod, hogy mit miért tesz.

2014. okt. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Jó, amit 3-as ír, segít, ha belegondolsz, hogy miért csinálja. Ráadásul egy másfél évesnek már a személyiségfejlődéséhez is hozzátartozik az ellenkezés, később a dacolás. Ilyenkor rájönnek, hogy nekik is lehet szabad akaratuk, ami bizony anyáétól eltérhet, és meg kell tanulniuk azt érvényesíteni.

Ha már sokszor szólsz valamiért, és még mindig nem fogad szót, akkor a leggyorsabb megoldás, ha megpróbálod kiemelni a helyzetből, például ha ledobálja a játékokat a lépcsőn, akkor felkapod, és elviszed valami még érdekesebbhez. Vagy ha a konnektorral játszik, akkor odamész és megcsikized. A lényeg, hogy eltereld a figyelmét arról, hogy ő éppen ellenkezik vagy rosszalkodik.

2014. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a tanácsokat, máris olvasom a könyvet (itt a netes link: [link]


Igen az elterelést én is alkalmazom, de ilyenkor mindig az van benne, hogy nem érti meg a gyerek a dolgokat, hanem csak elterelem, ezzel nem fejlesztem egyáltalán.

Pl eddig mindig elpakoltunk utána, természetes volt, hogy ő szétdobálja mi pedig elpakolunk. De aztán elkezdtem megtanítani neki a "hol a helye" kifejezést és egész ügyesen el tud pakolni maga után, persze csak a maga kis módján és csak ha kedve van. Tehát úgy vettem észre, hogy igenis sok értelme van ha elmagyarázom a dolgokat. Csakhát nem mindig jön be.

2014. okt. 13. 11:46
 6/8 anonim ***** válasza:

Sajnos nem működik a link.

Önfegyelmezési technika:elszámolsz tízig, megcsíped magad, veszel egy nagy levegőt bent tartod, mikor már nem bírod tovább kifújod, ugrálsz(na ezzel a gyerek is elterelődik, akkor a legaranyosabbak, ha ezt elkezdik nevetve utánozni, és mindenki ugrál :))

Van aki hangosan kezd énekelni, és mikor megkönnyebbült akkor magyaráz a gyerkőcnek.(lehet énekelve magyarázni, ez is vicces)

És ha semmi nem megy akkor Valeriana relax :)

De nem nagy baj, ha kiabálsz, jó ha a gyerek tudja te sem vagy tökéletes, és vannak hibáid is ami megbocsátható, ha megbeszélitek és utána bocsánatot is kérsz.

A törekvés a fontos! Kitartás!

2014. okt. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

akkor csak írd be a google-be hogy "dr ranschburg jenő szülők könyve letöltés" és kidobja az első linkek között.


Köszönöm szépen a tanácsokat, kipróbálom mindet.

2014. okt. 13. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
A Valeriana Relax tényleg nagyon jó..én is csak bekapo egyet mikor már több kettőnél!!
2014. okt. 14. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!