Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg lehet ezt oldani?

Meg lehet ezt oldani?

Figyelt kérdés
A 3 hetes babóm egyre sűrűbben kér enni és egyre kevesebbet és nyűgősen alszik!Túl tudja enni magát?Mert akárhányszor sír nekem nincs szívem hagyni,hogy sírjon,de csak cicivel nyugszik meg és alszik el!Akaratlanul is velem alszik az ágyban éjszaka!De én vissza akarom szoktatni a 3 óránkénti szopira és a saját ágyikóban alvásra!De ennek az az ára,hogy hagynom kell sírni!Hogyan oldjam meg?
2010. jan. 23. 11:20
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Semmi baja nem lesz,ha hagyod sírni.Ha nem hagyod,akkor egyre rosszabb lesz,és még hónapokkal később sem fog az ágyában megmaradni,és állandóan akar majd cicizni.
2010. jan. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Van elég tejed?Talán hamar megéhezik,és ezért kell egyre sürübben a cici.Szopi után tudsz még fejni?ha nem akkor nagy valoszinüséggel kiette az egészet,és lehet egy kis pótlás jol jönne neki.
2010. jan. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Hát... a cicim sose feszül,de a babó mindig elalszik rajta és mikor kiveszem a szájából,akkor még a szájából is kifolyik amit nem nyelt le!Sajnos időm sincs fejni,mert a babó mindig rajta van! :P de kipróbálom,bár amikor kézivel fejtem szopi után,akkor mindig jött,de az már volt egy hete is már!
2010. jan. 23. 11:58
 4/9 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amit NE csinálj szerintem, hogy sírva magára hagyod. Még nagyon pici, szerintem nincs is nagy baj. HA sokszor kérezkedik cicire, az nem csak azért van, mert éhes, hanem azért, mert anya közelségére van szüksége, testi kapcsolatra. Lehetnek "bukások", de igazán túlenni nem tudja magát. Ha úgy érzed, hogy csak a közelség miatt szopizna, megteheted, hogy az üresebbik cicire teszed (amiből legutóbb evett), vagy hordozókendőben kösd magadra, és akkor tudsz tenni-venni közben (ha már nyomaszt a sok házimunka :o)

Később be fog állni a ritkább szopi, ne aggódj, hogy ez így marad, ő maga fog ritkítani, csak engedd, hogy igény szerint szopizzon. És mivel írod, hogy "mindig" cicin van, szinte kizárt, hogy kevés legyen a tejed. Azért nem feszül a melled, mert a babád igénye szerint termeli a tejet.

A babák igényei különbözőek. Nekem a második babámmal ilyen nehézkes. Én sem szeretem a vele való együtt alvást, de egyszerűen nem ment máshogy. Most 5 hónapos, 4 hónapos korára sikerült "beszoktatni" az ágyába. (Az első lányom kezdettől ott aludt gond nélkül, ő meg nem.) Ezt úgy csináltam, hogy mindig ott tettem le, de ha "gond volt", magamhoz vettem, illetve sokszor a pihenőszékben tudott csak aludni. Mára az éjjeli alvás mindig az ágyban van, nappal vagy kiságy, vagy pihenőszék, ahogy kijön.

A te babád is meg fogja tanulni! Ha viszont sírni hagyod egyedül az ágyában, azt tanulja meg, hogy "egyedül vagyok", nincs segítség, anya "hol jön, hol nem", és ne lesz meg a biztonsága. (Nem akarok egyenes párhozamot vonni, hogy ezért lesznek kisgyerekkorban alvás vagy más furcsa problémái, de lehetnek) A babának kell a közelség és a biztonság!

2010. jan. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó köszi,valahogy én is így érzem,de mindenki azt mondja,hogy egy kis sírás nem árt!A túl evést azért kérdeztem,mert érzem,hogy rettentően nagy a pocija és büfiztetéskor annyit büfizik,de csak akkor,ha nagy!És amikor ilyenkor eszik,akkor állandóan izeg-mozog,majd leszakítja a bimbóm és sírósra görbül a szája,de nem mászik le róla!Most ilyenkor vagy fáj a poci vagy kevésnek érzi a tejet,de mindig nézem a száját és látom,hogy van benne tej!

Csak rájövők!:DMégis első baba

A hordozókendős ötlet nem rossz,csak nekem!Én nem tudok úgy dolgozni,hogy van vmi rajtam ez esetben a lánykám!

2010. jan. 26. 16:35
 6/9 A kérdező kommentje:

Majd elfelejtettem!Nektek milyen sűrűn csuklik?

Ez is állandó 'probléma'!Evés után büfizünk,de amint sikerült egyből csuklunk,ami csak úgy múlik el,ha cicire rakom!De mivel cicire raktam muszáj büfizni,ami újból csuklást eredményez!Ez állandó körforgás!A citromlé tényleg segít egy pici mennyiségben?Félek,hogy bántom vele a pocakját...:S

2010. jan. 26. 16:39
 7/9 anonim ***** válasza:

Pocakfájásra való dolgokat próbáltál már?

nekünk az Espumisan csepp vált be.

2010. jan. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Az pont van itthon!Expumisan emulzió,igaz?
2010. jan. 27. 10:56
 9/9 anonim ***** válasza:

A pocifájást nem túlevés okozza, hanem az, hogy levegőt nyel, van hogy sokat. Ha észreveszed, hogy nyeli a levegőt, akkor megpróbálhatsz szünetet tartani a szopi alatt, és közben is böfiztetni, mert akkor nem szorul olyan "mélyre" a levegő, amit aztán evés után nehezebb neki felküzdeni. De ne ijedj meg, ha ez nem válik be (nekem a második babám ilyenkor üvöltve követelte a cicit, mert türelmetlen volt, nem bírta kivárni a böfit, ilyenkor én sem hagytam...), viszont van, akinek bejön, egy próbát megér. :o)

A csuklás meg nem vészes,először én sem akartam elhinni, de ez őket nem igazán zavarja, minket annál inkább. A második gyerekem bebizonyította, mert rendszeresen mosolygott, illetve később nevetett is közben, szóval biztos nem vészes. HA egyébként nincs gond, akkor emiatt nem kell ciciztetni.

2010. jan. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!