Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem árt a picinek, ha sokáig...

Nem árt a picinek, ha sokáig egyedül van a csecsemősosztályon?

Figyelt kérdés
Ha az anyának szülés után komplikációk miatt több hétig a kórházban kell lennie és a picit nem engedik hozzá (csak néha viszik egy pillanatra megnézni) és az a szegény gyerek egész nap szinte egyedül van a csecsemősosztályon, nem lesz ebből később gond neki?
2010. jan. 22. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tesz jót, az biztos. Már az újszülötteknél is kialakulhat az ún. hospitalizáció. Aluszékonyabbak, kedvetlenebbek, kevesebbet szopnak ezek a babák, mert hiányzik nekik az anya illata, melegsége, érintése. Nincs lehetőség, hogy legalább az apuka bejárjon a picihet, dajkálgassa, ő etesse, beszéljen hozzá? Az ő hangját is ismeri a pici...Megkérdezhetem, hogy miért nem mehet az nyuka a babához? Hiszen a picinek most nagyon nagy szüksége lenne rá..vagy miért nem lehet a baba az édesanyjával...
2010. jan. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sajnos a tesóm egyedülálló anyuka, minket meg nem engednek be hozzá. Neki meg a császár után elfertőződött a méhe, a varrata, sőt még az anyatejében is baktériumot találtak, infúziót kap, gyógyszereket, fel sem kelhet, jaj annyira sajnálom, de majd megszakad a szivem azért a piciért
2010. jan. 22. 16:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Tényleg nem tesz jót a babának. Nem tudom ez hogyan működik, de ti nem tudjátok hazavinni? Ha a tejben is baci van akkor úgysem szoptathat, de tápszerrel ti is ki tudnátok húzni és legalább a megfelelő törődést időben megkapná, Nyilván a kórházban is ellátják, na de az nem ugyanaz mintha valaki egész nap csak vele foglalkozik, megszeretgeti.
2010. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom őket!! Figyelj! azért, ha a picit hazaengedik és az anyukája jobban lesz, akkor midenképpen legyenek nagyon-nagyon sokat együtt! Ez nem pótolja az első kiesett időszakot, de valamit kompenzál. nézz utána a hospitalizáció fogalomnak, biztosan sok jó dolgot találsz róla, esetleg ötleteket is arra, hogy hogyan lehet a babánál tompítani a dolgot! jobbulást a testvérednek!!!!
2010. jan. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha te el tudod látni,vagy anyukátok,vigyétek haza.Én is egyedülálló anya vagyok,szülés után gond volt.A nővéremnél volt a kisbabám.Szegénykém ugyis tápszert eszik és otthon mégis jobb.Tesódnak javulást.A legfontosabb:enni,inni,aludni,fejni!
2010. jan. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom hogy mi hazahozhatnank e de ha lehet akkor en megtennem pedig 10hossal vagyok itthon,de annyira sajnalom a picit.kosz az egyutterzest
2010. jan. 22. 20:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképpen kérdezzétek meg, hogy kiadják-e a családnak a babát!! neki is sokkal jobb lenne, ha nem a kórházi osztályon lenne..hiába tesznek meg mindent a csecsemősök, az nem olyan, mintha otthon foglalkoznátok vele! akkor talán nem is sérülne... Biztosan megoldható, ha a testvéred is beleegyezik..ha a baba egészséges, akkor ki kell adniuk, nem tarthatják bent csupán azért, mert az anyukája beteg..gondolom, ellátni még úgysem bírná...remélem, minél hamarabb felgyógyul a tesód és nem lesz semmi gond4 1. voltam..
2010. jan. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!