Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Allitolag a sargarepa sokkal...

Allitolag a sargarepa sokkal egeszsegesebb fove mint nyersen, ti hogy adtatok a piciteknek amikor elkezdtetek a hozzataplalast, almabol milyen fajtat es burgonyabol, azt az edes fajtat, banant csak nyolc honaptol ajanlott?

Figyelt kérdés
2010. jan. 22. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Enyhén sós vízben főzve, vagy sütőben sütve nagyon finom a sárgarépa, lányom csak úgy volt hajlandó megenni. Burgonyából egyiket sem szereti, de azért csempészek a kajájába, az édesburgonya szerintem a répára hasonlít jobban mint a sima burgonyára. Banánt 7hónapos korában kapott, nem volt baja tőle, most is nagyon szereti, csak óvatosan kell bánni vele,mert szorulást okoz a legtöbb babánál, persze vannak kivételek.
2010. jan. 22. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Enyém nem ette meg se a répát, se a krumplit, csak 11 hónaptól. Almából csak a goldent. Banánt 6 hónaptól adtam neki.

Mióta eszi a répát és a krumplit, azóta megfőzöm egy pici husival és pici fűszerrel.

2010. jan. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp főzve add neki. Úgy tudom nyersen van benne valami, ami a babákna nem jó. Vagyis ha nem fogyasztja el rögtön.
2010. jan. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nyersen a krumplit és a répát 2 éves kor alatt nam szabad adni,még reszelve sem mert nagy a fulladásveszély ha félrenyeli.


Nagyon sok érdekes dolgot találsz itt az etetésről, mit-mikor-hogyan???


[link]


Remélem tudtam segíteni!?

2010. jan. 24. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Természetesen csak főzve, saját levével turmixolva, vagy alaposan összenyomkodva ha elég puha.
2010. jan. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Főzve, mert megfullad a rosttól!!!
2010. jan. 24. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Anyatejes és tápszeres babámnak 4 hós korától kezdtem a hozzátáplálást. Első hónapban csak gyümölcsöt kapott (almát bármilyen fajtát, de csak is bio-t) őszibarit, meggyet, szilvát, sárgabarit, körtét, banánt. Dokink tanácsára babánnal kezdtem, nagyon imádta. Simán lehet nekik banánt adni, csak előtte dobd bele 1-2 percre forrásba lévő vízbe, úgy hámozd meg. Sokak szerint magtalanul, ki hogy akarja. A köv. hónapban már krumli alapra adtam a gyümit, vagyis sima vízbe főztem NEM SÓSBA! (írták páran, hogy sós vízben főzik, de arra a babának semmi szüksége, kár már most elrontani az ízlését, és az egészségét) a bio krumplit és pépesítettem, ahhoz adtam 1 vagy 2 féle gyümit. Aztán közben kapott sárgarépát, de kizárólag üvegest, mert a nyersnek főzve is magas lehet a nitrát tartalma. Majd ha nagyobb lesz, akkor kap kertben szedettet. Én így csinálom, remélem tudtam jó tanácsot adni. Ja, biztosan sokan megszólnak azért is, mert bio gyümit, zöldséget adok, de higgyétek el, nem olyan hú de drága, nem esznek sokat ezek a pici babák, és nem szeretném a babám vegyszerezett kajával etetni, ha egyszer megtehetem az ellenkezőjét is. (Kertben lehet kertészkedni, vagy mamádnak, és lesz a babának friss, egészséges, vegyszermentes.)
2010. jan. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!