Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyógyszereknek, gyógyha...

Milyen gyógyszereknek, gyógyhatású készítményeknek kell egy kisbabás háztartásban lenniük feltétlenül?

Figyelt kérdés

Első babások vagyunk és szerintem hiányos a patikánk.

Kérlek, gyűtsétek össze nekünk, hogy mik a legfontosabbak! A napokban akkor be is szerzem őket.

Köszönöm szépen.


2010. jan. 21. 23:07
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem ne ess túlzásba, mert ezeknek is hamar lejár a szavatosságuk. Ráadásul egy újszülöttnek más kell, mint pl. egy 3 hónapos babának. Mi úgy jártunk, hogy a 3 hónapos oltásnál felírta a doki a lázcsillapító kúpot, biztos, ami biztos. Fél évesen beteg lett, adtuk neki, nem vitte le a lázát. Na, miért nem? Mert a súlya alapján már kétszer akkora adag kellett volna.

Lázcsillapító kúp, orrszívó, szerintem más nem kell. Vigantolt, meg Konakiont ír fel a doki.

2010. jan. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Újszülött babának lázcsillapító kúp,3 hónapos kortól meg már adható például a Nurofen szirup.Az láz és fájdalomcsillapító is,így abból jó,ha mindig van otthon.
2010. jan. 22. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk először azok voltak itthon amiket a gyermekorvos felírt: D-vitamin,Germicid kúp,K-vitamin,gyógyszertári fürdető és krém(nagyon száraz volt a bőre),alkohol és hintőpor a köldökre. Aztán később jött a hasfájós időszak, akkor vettünk infacolt,angolvizet stb...sajnos feleslegesen, míg végül egy homeós orvos segített,és azóta is csak homeós szereket használunk bármi is van. Azokból van itthon sokféle,nekünk nagyon beváltak. Aztán a lázmérő ami még kell, orrszívó, popsikrémnek mi sudocremet használunk születése óta.
2010. jan. 22. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az előző hozzá szólóhoz még hozzátenném. Cebion csepp és a kamilla és édeskömény teát.
2010. jan. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom,hogy mennyi idös a babad,de ami fontos,es mindig legyen az a laz es fajdalomcsillapito.nekem a PANADOL valt be.csak az adagolast tartsd be!!!ES lehet egy kis vitamin is a megfazas es nagyobb etvagy miatt.A vitamint ajanlom neked is(c vitamin).De ezt beszeld meg a vedönövel(hogy mit javasol),vagy a gyerekorvossal.
2010. jan. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!