Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos múlt a kisfiam!...

4 hónapos múlt a kisfiam! Milyen gyógyszereknek, illetve szereknek érdemes itthon lennie?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 13:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Pontosan mit értesz szerek alatt?

Lázcsillapító feltétlen legyen otthon.

2010. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

1,Lázcsillapító kúp,és szirup,Panadol vagy Nurofen.

2,Amit én még nélkülözhetetlennek tartok,az a Fenistil csepp,ami jó allergiás,és más kiütésekre,ekcémára.

3,Ami még van itthon nekem,az köhögésre cseppek,és hasfájásra,de ez szigorúan az orvos által előírt dózisban.

2010. jan. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

panadolt ne, májkárosodást okoz és szerintem a fenistil cseppet is csak orvosi rendelvényre add, vényköteles ugyanis..

legyen germicid kúp, nurofen szirup, calcimusc ampulla

2010. jan. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
micsoda???? májkárosodást okoz??????? te jó ég...
2010. jan. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ami mindig van:

Infacol,Nurofen szirup,Germicid kúp és mostanában hogy elkezdődött a fogzás,Viburcol kúp

2010. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nálunk van mindig itthon:

-lázcsillapító: két különböző hatóanyagú (most pl: nurofen és sup. noraminophenasoni),

-fogzásra valami hatékony (nekünk a Chamomilla vulgaris, és a viburcol kúp vált be, mindkettő homeós szer)

-neogranormon krém (pelenkakiütésre)


9,5 hós anyukája

2010. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ugyan már...azért annyira nem kell túlozni,hiszen akkor nem ajánlanák az orvosok sem,vagy minimum be lenne tiltva,ha húhúúú de nagyon káros lenne.Amúgy a többi sem top egészséges...
2010. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

nálunk ezek vannak itthon:


megfázásra: babyluuf balzsam, sterimar orrspray, strodal szirup


immunerősítő: cebion csepp


sebkezelésre: betadinos folyékony szappan


lázra, fájdalomra: nurofen


fogzásra: dentinox


:)

persze ezek csak jöttek sorban, most 10 hónapos a babám, jött már a foga, egyszer meg volt fázva, egyszer megégette a kis kezét, szóval apránként gyűltek össze.

ami feltétlenül fontos szerintem az a nurofen. a többit meg tudod venni akkor is, ha "baj" van.

2010. jan. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

na pont ezért kérdeztem, mert a betegtájékoztató szerint OKOZHAT! ha túladagoljuk.

jók ezek a riogatások, tényleg...

a kérdezőnek:

gerimcid, panadol baby, fenistil, calcimusc,fenistil, kiütésre,csípésre viszketősenyhítő.

2010. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
nekem a háziorvos mondta, hogy azt ne adjak, ne is legyen itthon, mert paracetamolt tartalmaz és májkárosodást okoz. igen, biztos túladagolva, de ha van más, amit adhatsz, akkor miért adnál olyat, amiről tudod, hogy veszélyes lehet? nem kell leugatni...
2010. jan. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!