Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Milyen gyógyszereknek, gyógyha...

Milyen gyógyszereknek, gyógyhatású készítményeknek kell lennie egy háztartásban, illetve melyek hasznosak, ha kéznél vannak?

Figyelt kérdés
2008. dec. 1. 16:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Biztos van erre valami leírás a neten, google a barátod :)


Szerintem jó ha van otthon lázcsillapító, fájdalomcsillapító.

Szerintem ha veszel egy algoflexet, vagy rubophent az jó, mert az fájdalom- és lázcsillapító. Izomhúzódásra is jó. Jó ha van Fenistil gél csípésekre, égésekre. C vitamin vagy valami komplex vitamintabletta is hasznos lehet. Ilyenkor télen és sokat iszok neocitrant ha beteg vagyok, egy délután alatt elmúlik tőle minden bajom. Akkor torokfájásra is kellhet valami, pl. strepsils. Kamilla tea, lándzsás útifű köhögés elleni szirup...


Más nem jutott eszembe, remélem valamennyit ez is segített. Ja és no-spa vagy hasonló a női gondokra :))

2008. dec. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Fontosabb gyógyszerek:


Fájdalomcsillapítók, altatók és nyugtatók. Kisebb, rendszertelenül jelentkező fejfájás esetén nyugodtan bevehetünk valamilyen fejfájást vagy fogfájást csillapító tablettát. A kiválasztáskor, ha nincs már egy jól bevált fájdalomcsillapítónk, érdemes kikérni szakember véleményét. Régóta használatosak az alvást elősegítő, általában citromfű, macskagyökér, vagy komló tartalmú teák, cseppek vagy tabletták. A macskagyökér tartalmú szereket nyugtatás céljára is használják. Erősebb hatóanyagú gyógyszer igény esetén orvosi rendelvényre írt gyógyszert alkalmazunk a fenti célra.


Megfázás elleni gyógyszerek. Megelőzés céljából üröm, fagyöngy és árnika tartalmú – immunerősítő – szereket célszerű használni. Megfázáskor jól beválik a hársfavirág-tea, orrcsepp ill. orrspray, torokfájást csillapító drazsé és szükség esetén inhalálószer.


Emésztés, kiválasztás gyógyszerei. A kamillatea vagy gyógyvíz sokszor elmulasztja az enyhébb gyomorpanaszokat. Gyomorégésre sokféle enyhítő szer kapható. Hasmenés ellen orvosi széntablettára van szükség. Székrekedés ellen csak enyhe hashajtót – pl teát- használjunk. Erősebb panaszokkal orvoshoz kell fordulni. Hasznos, ha az otthoni készletünkben tartunk görcsoldót is.


Sérülés, sebellátás gyógyszerei. Leghasznosabb valamilyen vény nélkül kapható fertőtlenítő oldat, gél vagy kenőcs tartása. Rándulás és zúzódás ellátásához tartalékoljunk sportkrémet, pakolás és borogatás készítéséhez szükséges szereket.


Egyéb gyógyszerek. Célszerű, ha a kis patikánkban tartunk szemcseppet,leégésre való hűsítő kenőcsöt, keringésre ható valamilyen szert, kivonatot és rovarcsípés elleni szert.


Fontosabb kötszerek

Mullpólyák, gézek különböző méretekben, kötözőpólya darabonként vagy adagonként feltekerve, rétegelt kötszerlap, rugalmas pólya, borítókötés, rögzítő tapasz vagy szalag ill. ragtapasz, és gyorstapasz.

Kétrészes Cramer-sín, háromszög kendő, spray-kötszer, orvosi vatta.


Fontosabb eszközök

Olló ( bőr ill. kötszervágó), csipesz, biztosítótűk, lázmérő, kötszerkapocs.

Egyszer használatos kesztyűk, sebtisztító kendők, műanyag zacskók, szájspatulák, fertőtlenítő szerek, vattapálcika.


Forrás: [link]

2008. dec. 1. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!