Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája se szereti a...

Más babája se szereti a krumlpit? Hogy fogadtassam el vele? Hisz minden főzelék alapja.

Figyelt kérdés

1.5 hónapja kezdtük a hozzátáplálást és a krumplit eddig semmilyen formábab és semmivel nem fogadta el..


Csak mi vagyunk ilyen válogatósak?


2010. jan. 21. 13:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
nah, akkor leírom ami történetünket. Hozzátáplálás, kiosítottak hogy krumplival kell indítani, mert el is telíti meg vitaminok meg nyomelemek.. és finom, szeretik a babák etc. Lelkesen főztem neki, még lelkesebben adtam oda, a 3. kanál után bőgni kezdett , de keservesen. Nem lett vele megetetve. 2. nap próbálkozás, ugyanez. Na, akkor döntöttem, a krumpli sztornó. Alma jött. Azt egy tányérral rögtön bevágott, sokáig csak azt mertem neki adni, aztán kevertem bele répát, sütőtököt, ízlett neki nagyon. 2 napja (8 hónapos) újra merek krumplit főzni, és minimálisat belecsempészek, mert jól sűríti a kaját. Így megeszi. Szóval van ilyen!:)
2010. jan. 21. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem sem ette meg egyáltalán a krumplit, most is csak krumplipürének, igaz 10 hónapos már a lányom. Ne erőltesd, nem fogja megenni, nem minden baba szereti.
2010. jan. 21. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Enyém 10 hós és nem szereti a krumplit, csak picikét tudo csempészni a kajába, de csak úgy h meg ne érezze:-) szval nem vagy egyedül...légy türlemes, majd később pici belecsempészéssel próbálkozz
2010. jan. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az enyém sem szerette! :) Az a fura, hogy miután elmúlt 1 éves, elkezdtük neki adni a mi kajánkat ugye, és láss csodát...! A krumplipürét úgy eszi, hogy csak na! A sült krumpli is lecsúszik. De amikor annak idején elkezdtem vele kóstoltatni, egy falat után a következőt már sehogy sem bírtam vele megetetni. Így krumplit csak nagyon-nagyon minimálisan, tényleg csak sűrítésre raktam neki a zöldségekhez. Nyugi, ő is meg fogja enni valószínűleg!
2010. jan. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az enyém se fogadta el amit én csináltam és a répát sem. Mikor adtam neki üveges bébiételt répa-krupli, azt elfogadta. Annak egy kicsit édesebb az ize, lehet azért. Szerintem ha még nem próbáltátok a boltit akkor próbáld ki.
2010. jan. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Azt hittem, hogy kevés gyerek nem eszi a krumplit, pedig védőnő mondta, hogy alap a krumpli. Az enyém sem ette. Én is belecsempésztem egyre nagyobb adagokba az ételbe.

Az én babám épp tegnap lett 2 éves és semmi baj nincs már a krumpli evéssel. A tiéd is el fogja fogadni.

2010. jan. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lányom sem ette, még sűríteni sem tudtam vele, mert akkor az egész kaját nem ette. (rizspehellyel sűrítettem)Viszont a Hipp sütőtök-krumpli párost imádta. Ha én kevertem össze neki, akkor meg nem ette. Folyamatosan próbálgattam adni neki, mikor már nagyobb volt, minden formában, de sehogy nem ette. Már majdnem 2!! éves volt, amikor megette a sültkrumplit (azóta imádja), később már a petrezselymeset is, de a krumplipüré vagy rakott krumpli szóba sem jöhet mind a mai napig, pedig már 2,5 éves. Hozzáteszem, hogy nagyon válogatós és rossz evő volt mindig is.
2010. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
próbáld meg, hogy nem turmixolod, hanem szűrőn nyomod át, egészen más az állaga (ha eddig nem próbáltad). nekem minden kajához almát kellett adnom egész sokáig, csak úgy ette meg. nem tragédia, ha nem eszik krumplit, az enyém ugyan szerette, de keveset kapott mert megfogta a hasát.
2010. jan. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam sem szereti,egyáltalán nem eszi meg.Akár hogy próbáltam,semmivel sem ette meg.

Lassan 9 hónapos,nem is erőltetem,ez kimarad az étrendünkből.Talán majd később...

2010. jan. 21. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Húúúú!! eZt a szűrőn átnyomásost megpróbálom. De ha ez se megy... ?


Ti akkor mivel sűrítitek a főzelékeket,h a krumpli kilőve?


Nagyon köszönöm h válaszoltatok!

2010. jan. 21. 15:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!