Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem tudom mi lehet a babámmal?...

Nem tudom mi lehet a babámmal? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Kilenc hónapos kisfiam borzasztó rosszul alszik mostanában. Igazság szerint sokszor fel sem ébred, csak vergődik az ágyában. Jön a foga, de úgy gondolom, más baja is lehet, de egyszerűen nem tudok rájönni mi ez. Eddig is megviselte a fogzás (ez lesz a hatodik), de sosem aludt ennyire rosszul. Azt gondoltam a hasa fájhat, mert sokszor pukizik is, ha már ébredezik, de ez sem általános. Sokszor fél álomban négykézláb közlekedik, beszél a saját kis baba nyelvén, és egyre gyakrabban kel sírva, ami eddig egyáltalán nem volt jellemző. Nem hiszem, hogy a szeparációs szorongás, mert 7 és fél hósan két nehéz hét után szép lassan leszokott arról, hogy folyton rajtam csüngjön, de akkor mi ez? Másnak is csinál ilyet a babája? Van valami ötletetek, hogy mivel segíthetnék neki, hogy jobban aludjon?

Minden tanácsnak örülnék, teljesen kétségbe vagyok esve!


2010. jan. 21. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szeritnem szimplán nagyon fáj neki a fogzás. Próbáld ki, hogy éjjel ilyenkor bekened neki. Ha utána nyugodtan alszik, akkor az volt a baj...
2010. jan. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nincs valami új mozgás amit most kezd?

az én fiam minden új mozgásnál ( mászás,felülés,felállás,járás)rémesen aludt.szinte ott is azt gyakorolta álmában.

2010. jan. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az elsőnek: dologélt használok, szerintem egyáltalán semmi hatása, viszont már utálja az ízét, és ha meglátja a tubust, már szorítja össze a száját.

Második: egy hónapja állt fel, azóta lépeget a bútorok mellett, szerinted ez még befolyásolhatja? Mikor felállt, még egy ideig aludt a szokott módon. Hozzáteszem, napközben általában semmi gond az alvással, csak éjszaka. Még mindig ébred enni, és a második evés után kezdődnek a gondok, hajnalban, bár előtte sem alszik valami jól, de ez mindig is így volt.

2010. jan. 21. 13:43
 4/7 anonim ***** válasza:

fogzásra nurofent adtam. lehet, h éjjel átéli újra a nappali sűrű programot, az is lehet, h az éjjeli kajcsitól fáj a hasa, mi néha csak vizet adtunk neki, aztán ha reklamát, h enni kér, akkor adunk azt.

sok babát befolyásol az erős szél, front, hó...száraz levegő, meleg szoba.

2010. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A dologél nem csillapítja a fájdalmat, azt ugye tudod? Csak felpuhítja, esetleg könnyebbé (gyorsabbá) teszi a fogkibújást, de attól ugyanúgy fáj neki. Adj dentinoxot, nurofent, Viburcol kúpot, ami tényleg CSILLAPÍTJA is a fájdalmat. Bármelyiket próbáld ki és látni fogod, hogy ez-e az oka.

Első voltam. Én Dentinox-al kenem, szerintem nagyon jó, utána nyugodtan alszik.

2010. jan. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

második válaszoló vagyok.

én is gondolnék rá, hogy éjjel nem is éhes,esetleg csak szomjas.és megterheli a kispociját, azért nem tud vissza aludni.

próbáld meg csak vízzel vagy teával, vagy amit napközben kap inni, azzal.

2010. jan. 21. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
foga biztos az a baj nálunk is ez van és bevált a kamomilla homeos bogyó és dentinox vagy gyógyszertári mentolos gél készítmény(a nevét sajnos nem tudom)Kamomilla este 5 bogyó és ha sír éjjel akkor géllel bekenem.sz új mozgásforma is megviselheti mert rendben hogy már lépeget de előtt van még sok minden míg elindul de inkább a foga lesz ha végképp semmi nem segít hogy megnyugodj hétfőn vidd el orvoshoz hogy lássa.10 hós
2010. jan. 23. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!