Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A cékla ha megfőtt, akkor...

A cékla ha megfőtt, akkor puha lesz vagy milyen? Ma adok a bébinek először, még sose főztem. Kb. mennyi idő múlva lesz jó?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 10:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
jobban jársz sütőben fóliában, úgy egy óra. megfőzve egyben akár több óra is lehet. ha apróra vágod, akkor talán megvan egy órán belül. vagy ilyenkor tehet egy kukta jó szolgálatot. olyan puha, mint a krumpli sose lesz, tehát azt ne várd. :)
2010. jan. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Pici vékony kockára vágta.

Mennyire lesz puha?

2010. jan. 21. 10:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Pucold meg, vág fel apróra. Ha krumplival együtt főzöd, akkor a krumplit is kb olyan méretűre vágd. Vízben megfő kb 10-15 perc alatt. De szúrkáld meg villával, vagy késsel. Szerintem kis mennyiség miatt nem érdemes kuktában főzni, vagy sütőben sütni, így is hamar elkészül. (az én fiam sehogy nem szerette a céklát)
2010. jan. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
kb főtt krumplinyi puhaságú lesz, csak nem málik szét.
2010. jan. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én megmosom, egészben felteszem főzni vagy fóliában a sütőbe, ha kész akkor leszedem a héját és összenyomom villával vagy turmixolom. Kicsi darabokat kell választani,kb 6-7cm átmérőjüt,azok nem fásak és jó puhák lesznek. Általában egy óra körül mozog a főzési és sütési idő, ha sütőben csinálod akkor édesebb mint főzéskor. Lányom imádja almával,burgonyával, banánnal. Ja, ha főződ, egy nagyon pici sót tehetsz bele, úgy jobban kiérzik majd az édes íze.
2010. jan. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat, hogy belekérdezek: nagyon elszínezi a főzőedényt a cékla?
2010. jan. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
délben megírom, én vagyok a sütős-fóliás, most először bedobtam a kuktába negyedekre vágva, délre kész lesz. :)
2010. jan. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bocs az offért, dé

Én úgy tudtam, hogy nem jó a burgonyával együtt főzni, mert másmilyen lesz az íze és az állaga is a burgonya keményítője miatt. Azt hiszem a babaszoba.hu-n olvastam. Vagy szerintetek mindegy?

2010. jan. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én most egyben csináltam a krumplival a kuktában (ilyet még nem csináltam), hát nem tudom, hogy emiatt-e, de sokkal halványabb. viszont puhára főtt, a krumpli meg szétfoszlott mellette, a víz meg vérpiros, edényt nem károsította. :D ezt remélem, hogy megeszi, de inkább maradok a sütős-fóliás variációnál :)))
2010. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Én is főztem....hááát. Megnyalta a babám és kiköpte.Krumplival adtam.

Aztán próbáltam almával,azzal elfogadta.


de holnap azt hiszem én is sütni fogom(megpróbálom)

Így főzve szinte se íze,se bűze nem volt... :(


Remélem holnap nagyobb sikerrel járok.

2010. jan. 21. 13:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!