Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ötletetek hogyan szoktassa...

Van ötletetek hogyan szoktassam le az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés

6,5 hónapos a lányom, egyszer szokott felkelni éjjel enni 4-5 körül. Eddig nem is zavart, mindig felkelek megetetni, de mostanában azt csinálja hogy elvan reggeli nélkül 11-12-ig. Emiatt meg csúszik minden és pépet is csak később kap. Szerintem azért csinálhatja mert az éjszakai evés miatt nem éhes reggel, ezért szeretném leszoktatni. Hogy csináljam?

Kérlek ne irjatok olyat hogy minek szoktatom le mert anyatejes.. stb., mert eddig engem se zavart, de most már idegesitő hogy sosem eszik délelőtt emiatt.


2010. jan. 21. 10:00
 1/4 anonim ***** válasza:

Kérdésem, hogy este mikor eszik utoljára?

Szerintem etesd meg még késő este is, ha mégis felkel, etesd meg ha muszáj, nem gond nála, de inni sose adj neki semmit éjjel, még akkor se, ha már nem lesz anyatejes! Én a lányomat 11 hóig szoptattam, de ő a végén azért kelt fel éjjel enni, mert akkora már kevés volt a tejem, így végül átszoktattuk a tejre, de a tied még kicsi a tejhez!

Van még elég tejed?

2010. jan. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez lehet ám egyéb ok miatt is,én pl szinte sosem vagyok éhes reggel,pedig nem eszem éjszaka.:)A gyerekeim kisebb korukban-2-3 éves korukig-alig ettek valamit reggel,pedig akkor már csak aludtak éjszaka.
2010. jan. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Van még tejem, és 8-kor eszik utoljára. Már próbáltam este 11-kor is megetetni alva, de akkor is felkelt.

Félek úgyis igy lesz ahogy ő akarja, de akkor nem gond ha dél körül egyből szilárdat kap a tej helyett? Mert normálisan (ezelőtt) 8-9-kor evett és délbe kapta a szilárdat.

2010. jan. 21. 10:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha szilárdat eszik napközben, akármikor. Ne idegeskedj azon, ha felkel még mindig, úgy egy éves korára legkésőbb nem fog felkelni enni, hisz éjjel a több alvásra lesz igénye. Tudom most rossz, de mindenkinél van ilyen. Kevés az a baba, aki 1 éves kora előtt teljesen végig alussza az éjszakát.
2010. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!