Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres érdeklődő kérdés?...

Tápszeres érdeklődő kérdés? (HA, nem HA)

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a babám még HA-s tápszert kap (8 hónapos). Gondoltam 1 merészet és megkérdeztem a gyerekdokit , hogy vehetünk -e már HA "nélküli" tápszert. Legnagyobb meglepetésemre azt mondta, hogy nem javasolja, mert még szükség van a HA jellegű tápszerre, különben magasabb a kockázata az allergia veszélyének.

Ezáltal kérdezem, hogy hány hónapos kortól lehet áttérni nem HA-s tápszerre-tapasztalatok szerint , illetve ez mennyire babafüggő? sokan adtatok már ilyen tápit neki 8 hónaposan ?


2010. jan. 21. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát,az mi orvosunk azt mondta,hogy általában 8 hós kortól már nem szokták kérni a HA-s tápszert,de szerintem indokolt esetben megvárják az egy éves kort.
2010. jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
hát ez az... a babám teljesen egészséges, nincs semmilyen kiütése a gyümiktól, zöldségektől... Merjek venni neki "saját szakállra", aztán 1-2 alkalom után meglátom, hogy mi a helyzet? De mi van ha olyan kiütést kap, hogy ihaj? Érdemes bevállalni ezt a kockázatot? (egyébként a sok szempont mellett az sem hanyagolható, hogy egyrészt már alig eszik tápit , inkább pépeket etetek vele+ azért nem olcsó a HA-s tápszer...)
2010. jan. 21. 09:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt hogy 6 hónapos korától kaphatja a nem HA tápit, de már 5,5 hós volt mikor elfogyott az utolsó doboz. A mi dokink azt mondta, próbáljuk meg a sima tápszert lassan bevezetve és ha nincs baja tőle ,akkor felesleges a HA. Ha a te babád is egészséges, akkor szerintem megpróbálhatod a simát adni neki.
2010. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Képzeljétek, az én fiam 17 hónapos, Ő is HA-s tápot kap és bennem még csak a napokban merült fel a kérdés. Bár tehéntejet 13 hónapos korától adok és attól semmi baja.
2010. jan. 21. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves 3.! ha a tehéntejtől nincs baja, akkor simán kibírja a nem ha-s tápit is , szerintem....a tejfehérje meg még kitudja milyen llergia miatt van a HA, csak félek hogy addig addig eszi ezt, míg a kis gyomra "lekényelmesedik"....
2010. jan. 21. 11:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Köszi az infót! Én minden hónapban megyek a védőnénihez méretszkedni, és ilyenkor irattam fel a tápot is a fiamnak. Egy szóval se mondták, hogy ez már nem muszáj neki, és nemis kérdezték tőlem, hogy biztosan ezt akarom? Mert akkor azért vissza kérdezek, hogy ugyan miért is? És tényleg még csak mostanában merült fel bennem az a gondolat, hogy a sima is jó lenne. (Olcsóbb is.)

De ezen okulván, a következő gyermekemnél már legalább okosabb leszek. Ha táphoz kellene folyamodnunk.

2010. jan. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!