Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnátok nekem részletesen a...

Leirnátok nekem részletesen a letesz-felvesz altatási módszert? Kinél jött be?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

nem régen írták,hogy semmit nem használ,inkább ront,ami logikus is.Ha téged is állandóan zaklatnának,amikor aludni akarsz,te sem tudnál aludni.A babáknál sincs ez másképp.Attól nem fog elaludni,ha álladóan felveszed és visszateszed,legfeljebb teljesen kimerül ő is és te isIn kább hagyd sírni,amíg nem szokja meg,hogy egyedül aludjon.

Ennél a mődszernél is csak sírni fog.

2010. jan. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

??


nálam 3 hónapos korától bevált a módszer, most 10 hónapos, egyedül el tud aludni gond nélkül, és éjszaka képes egyhuzamban 14 órát is aludni.


nem zargatod itt a gyereket, hanem arról van szó, hogy megpróbálod letenni aludni, és ha elkezd sírni, akkor felveszed, megnyugtatod, megsimogatod, de nem altatod el, hanem amikor már megnyugodott, akkor rakod vissza a kiságyban, és ha elölről kezdi, akkor mindaddig csinálod, amíg el nem alszik. első pár nap akár 17x is, de garantálom, 2 hét múlva már egyszer sem. azok kiáltják ki a módszert rosszak, akik annyira gyengék voltak, hogy már az első napon feladták, és inkább elaltatták a babájukat.

2010. jan. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én nem játszottam el a letesz-felvesz dolgot. Én egyszer elhatároztam, hogy ez így nem mehet tovább és lefektettem. Előtte meggyőződtem, hogy minden rendben van-e, pl pelus, nem szomjas, nem éhes, aztán lefektettem, egy szót se szóltam hozzá és kimentem a szobájából. Az ajtót nem csuktam be. Kis sírás után elaludt. A kiságyában vannak játékok, ha egyből nem alszik el, akkor azokkal játszik egy darabig és utánna alszik el sírás nélkül. Bár az is előfordult, hogy mindent kidobált a kiságyából, a játékokat, a paplant és a párnáját is. Nagyon keménynek kell lenni. Én ilyenkor szoktam rá a netezésre, hogy elterelje a figyelmemet a sírásról.

Ha esetleg éjjel ébred fel és sír, akkor sem rohanok át hozzá rögtön. Álltalában pár perc sírás után vissza alszik. Vannak kivételek, ilyenkor nagyon beleloholja magát a sírásba és tényleg muszáj felvenni, megnyugtatni, letenni, és újra otthagyni.

2010. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hat hetesen kezdtük, hogy elringattam, de még ébren tettem be a kiságyba, ha sírt kivettem, megnyugtattam és visszatettem, de még ébren. Egyre kevesebb ideig kellett ringatni, és aztán csak betettem és elaludt magától. Ez tartott Kb 4 és fél hónapos koráig, aztán egyszerűen nem akart elaludni. Először csak délután, aztán délelőtt és este sem, újból játszottuk az egészet, azzal a különbséggel, hogy most már 7 és fél kiló volt, és másfél óráig kellett kiveszegetni, semmi javulást nem érzékeltem két hét alatt, plusz tropára ment a derekam.

Anyósom módszerével - ennek is biztos van neve, nem tudom - 3 nap alatt oldódott meg végül a probléma. Ennek a lényege, hogy van egy rituálé alvás előtt, nálunk egy ének, addig ringatom, ez kb 2 perc, aztán beteszem az ágyba, ezután már nem veszem ki, de ott vagyok mellette, csitítgatom, és az ágyában próbálom megnyugtatni. (fontos, hogy a pelus tiszta legyen, előtte igyon egy kicsit, ne legyen éhes, ne fázzon, ne legyen melege, ezeket ellenőrizni kell, a lényeg, hogy tudd hogy biztosan nem ezek miatt sír, hanem azért mert nem úgy alszik, ahogy eddig megszokta)


Pontosan 3 nap alatt működött, első nap kb 30 perc alatt aludt el, ebből max 8-10 percig sírdogált, második nap 20 perc alatt aludt el, 5-6 perc sírással, harmadik nap 10 perc alatt 1-2 perc sírással, utána és azóta is, kb egy hónapja 5 perc alatt elalszik sírás nélkül.

2010. jan. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
09:47-es vagyok. utolsó, ez nagyon szép, csak az a különbség, hogy az én babám sírás nélkül alszik el egyrészt, másrészt pedig soha nem hagytam fél óráig sírni. ez a különbség a két módszer között. elhiszem, hogy a te utad egyszerűbb volt (ha befogtad a füled), ehhez a suttogós módszerhez meg több türelem kellett, de én akkor is ez utóbbit részesítem előnyben.
2010. jan. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
helló, az én babámnál a felvesz letesz 4 hós korában bevált. aztán 8 hósan elromlott az alvása,és akkor már nem vált be. ugyanis nem nyugodott meg kézben semmi áron, tehát nem lehetett alkalmazni egyszerűen. valószínűleg akkor már volt annyi esze, hogy rájött, mire is megy a dolog. pedig állítólag 1 évesnél vagy idősebbnél is beválik.
2010. jan. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
10:49-es vagyok, én azér alkalmaztam végül az ágyban hagyós módszert, mert a felvesz-letesznél két hét után is másfél óra volt míg elaludt és közben sokkal de sokal többet sírt. Sírt az ölemben, sírt ha ringattam, ha sétáltunk, egyszerűen nem nyugodott meg. Az ágyban hagyós módszernél fél óra volt míg elaludt, de ebből CSAK kb 10 percig sírt összesen és nem egy huzamban. A felvesz letesz módszernél volt hogy egy huzamban sírt 20 percig, tudom mert mértem és írtam az időket. Nem állítom, hogy a felvesz letesz módszer nem jó, ahogy írtam, nekem nagyon jól működött 4 hónapig, csak aztán már egyszerűen nem vált be, ezért kellett váltanom. Tudom, vannak babák akiknél beválik később is, sajnos az én kisfiam nem ilyen, inkább az ágyában sírjon 10 percet 2 napig, mint a kezemben másfél órát több hétig.
2010. jan. 22. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
10:53-as vagyok, nem tudom, az enyém már megtanult elaludni, lehet hogy így, 10 hónaposan valóban nem működne. meg szerencsére azért van ötezer módszer, mert a babák is sokfélék :)
2010. jan. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!