Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Részletesen leirnátok azokat...

Részletesen leirnátok azokat az ételeket, amelyeket szoptatás alatt nem lehet enni?

Figyelt kérdés

Néha annyira tanácstalan vagyok, hogy mit lehet és mit nem! Kérlek benneteket, hogyha lehetséges soroljátok fel nekem ezeket az ételeket!


Egy kétségbeesett 10 napos baba anyukája.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. júl. 20. 16:45
 1/6 anonim ***** válasza:
58%

erre úgyis mindenki azt fogja mondani,hogy minden baba másra reagál rosszul és neked kell kitapasztalnod.azért leírok néhény dolgot: káposzta,karalábé,kukorica,borsó,bab,narancs,banán,cseresznye,eper,málna,sárgadinnye,körte,a csípős ételek.

és állítólag napi max: fél liter tejterméket ehetsz/ihatsz

és ne egyél meg 6tojásból készített rántottát se..!

2011. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! minden választ szivesen fogadok, mert most egy másfél napja nyűgös a babám és valószinű, hogy a hasa fáj. borsót is és banánt is ettem egy keveset. nagyon buta vagyok és nagyon kezdő.
2011. júl. 20. 17:03
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Én mindent eszek, csak ami "gyanús" étel, de szeretem, abból keveset.:)
2011. júl. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Egyem a szíved... :) Nem kell ezt ilyen drasztikusan felfogni és ne ess kétségbe! Az, hogy most kicsit nyűgösebb, mégy egyáltalán nem biztos, hogy te csinálsz valamit rosszul!!! A kisbabák nagyon érzékenyek, elég, ha csak az időjárásra gondolsz, ami egyik pillanatról a másikra változik! Ők már ezt megérzik.

Kajákról annyit, hogy egyszerűen nincs olyan, hogy mit nem szabad, mint ahogy írta előttem a hozzászóló, minden baba más! Csak annyit tudsz tenni, hogy figyeled, hogy mit eszel és mit reagál rá. A lényeg, hogy pl. ha szereted a babgulyást, ne egyél 3 tányérral, mert ha véletlenül a babád pociját bántja, akkor az iszonyatos hasfájást okoz. Ha valami olyasmit szeretnél enni, ami szerinted esetleg problémás (puffasztó, vagy ahogy fentebb írták), abból érdemes délelőtt enni kicsit, mert ha baj van, az délutánra kiderül és adott esetben nem éjjel ordít a gyerek a hasfájástól. Az én fiam csak a koffeines italt nem bírta, 1 pohár coca-colától nem tudott elaludni, így a kávém is lekorlátozódott a reggeli szoptatás utáni gyenge kávéra. :) Szóval a lényeg, hogy figyeld, hogy mit kíván a szervezeted, egyél minél változatosabban, de az új dolgokkal csak mértékkel! Egyébként amit szoptatás alatt is úgymond tilos, az ugyanaz, mint a terhesség alatt: nyers hús (pl. tatár bifsztek), nyers tojás (pl. házi majonézben), alkohol, stb. Egyébként ha terhesség alatt mindent ehettél és nem voltál rosszul, akkor talán szoptatás alatt sem fog gondot okozni!


Nagyon boldog babázást kívánok!

2011. júl. 20. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%

ne aggódj!

mindent lehet enni, csak a problémásakat mértékkel (monsjuk hetente 1x).


gondot okozhat: karalábé, kelkáposzta, káposzta, kelbimbó, lencse, bab, borsó, kávé...


van akinél gond: tej, tejtermékek


nálunk legtöbb gondot a csoki okozta! azt teljesen száműztem.

2011. júl. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. júl. 21. 15:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!