Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek a babája kezdett el 3...

Kinek a babája kezdett el 3 hónapnál később beszélgetni, gagyarászni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 21. 09:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 6 hónaposan kezdte. Most 10 hónapos és mondja hogy, baba, mama meg gagaga.
2010. jan. 21. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Szia!Te nem aggódtál, hogy nem kezdte el előbb?Máshol mind azt olvasom, hogy milyen sokat dumálnak a babák.Te ezzel, hogy voltál?
2010. jan. 21. 10:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Először aggódtam, de aztán a védőnő megnyugtatott, hogy nem minden baba egyforma.
2010. jan. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi kedves,hogy írtál.Talán akkor én sem aggódom magam agyon.
2010. jan. 21. 18:56
 5/9 anonim ***** válasza:
88%

Szia, szerintem meg pont az tendencia hogy 5-6 hónaposan kezdenek el gagyarászni, keresztfiam 7 hónapos de még nem hallottam tőle semmi ilyesmit, kislányom is 6 hónapot betöltötte amikor "beszélgetni" kezdett! Szerintem 3 hónaposan nagyon ritka az a baba aki dumálgat:) de biztos vannak ilyen babák is, mert ugye nagyon eltérően fejlődnek!

8 hónapos baba anyukája

2010. jan. 25. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
enyém is bőven elmúlt fél éves mikor először gagyogott én is aggódtam, de utánaolvastam és végül rájöttem, hogy azért nem dumált mert az állandó mozgással volt elfoglalva, hamar fordult, felült, mászott, most mikor már ezeket simán csinálja, többet beszél, szavakat mond (baba,a pu, cic (a), haaa (hallo) 10 hós
2010. jan. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok (utolsó két válaszoló)!Olyan érdekes,hogy ezt írjátok,mert ezen az oldalon is sok anyuka írja milyen sokat dumál a csemetéje.Az enyém olyan 2,5 hónapos volt amikor elkezdte mondani,hogy:aaaa,ooooooo,eeeeeeee,vao.Majd ez ment kb.2 hétig és be is fejezte.Akkor kezdett el oldalra fordulni.Majd jött hogy megtalálta a kezét,megfogta a játékokat... ?Most 3,5 hónaposan kezdett el sikogatni újra és köhécsel(pedig semmi baja).Most pedig pár napja mondja NÉHA: pfl,gu,blu.

Akkor hol marad a duma? Pedig mindig figyel ha énekelek neki,beszélek hozzá,jár keze lába.

az viszont hogy be nem álla szája,hát ez nem mondható el róla.Pedig olyan kis mosolygós,érdeklődő. Lehet hogy én dramatizálom túl? Anyukám azt mondta nem kell még neki egyfolytában gagyognia.

2010. jan. 25. 10:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ne aggódj.Én azt mondom, hogy nem lehet mondent egyszerre csinálni.Nőni, hízni, mozogni, dumálni.Nekem három hónaposan hasról hátra fordult a fiam, csinálta egy hétig, azóta nem.Most négy és fél hónapos, neki be nem áll a szája.Tényleg egész nap beszél, kacag, mosolyog.De most nem forog.Két hete fordult az oldalára meg próbált hasra, ez kétszer sikerült.Akkor kevesebbet gagyogott, mert a mozgással volt elfoglalva.Ebben a hónapban nőtt három centit, de kevesebbet hízott.Szóval ne aggódj, nem megy minden egyszerre.

2010. jan. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A babád teljesen tökéletesen fejlődik. 2-3 hónaposan csak magánhangzókat gagyarásznak a babák: a,ó ú stb. Fél éves kor után már a magánhangzókhoz kapcsolnak mássalhangzókat is, és így már több hangot is kiejtenek: ej, blu, gaj stb. Ezután pedig prbálják utánozni a környezetben hallott hangokat: apu, baba, stb.

Ne izgulj, a babád teljesen jól fejlődik.

2010. jan. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!