Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan beszélni? (lent)

4 hónaposan beszélni? (lent)

Figyelt kérdés

"A tanulmányok gyakran említik az amerikai Michaelt, aki 4 hónaposan kezdett el beszélni, és 8 hónaposan már az olvasás érdekelte..."

"Amikor 1898-ban fiuk született, úgy döntöttek, zsenit nevelnek belőle. Rengeteget foglalkoztak Wiliammel, aki 6 hónapos korára megtanult beszélni, 6 évesen már 7 nyelven társalgott(....) (stb...) //..Tizenéves korában hátat fordított a szellemi tevékenységeknek és szenvedélyes villamosjegy-gyűjtő lett."

Kepes András Matt a férfiaknak c. könyvéből pötyögtem be ezt a pár sort. Tkp. az érdekelne, hogy hogyan lehetséges(milyen módszerekkel), hogy ilyen piciként beszéljen egy baba? (A szerző egyébként írta, hogy ezek nagyon kirívó esetek).

Linda


2010. jan. 20. 13:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként nővérem 6 hósan mondta állítólag első szavát (anyukám szeret túlozni, tehát pontosan nem tudni... :o)

Viszont szinkron tolmács lett belőle, Brüsszelben dolgozik az EU tanácsban. 4 idegen nyelvből teljesen profi, és még 2-3 társalgás szinten megy neki. Ehhez volt tehetsége. Viszont minden másból "átlagosnak" tekinthető. Szóval én elhiszem a Michaelt...

harmadik

2010. jan. 20. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Ha létezne ilyen módszer,a kis William szülei már több "szakkönyv" borítójáról mosolyognának ránk,a világ összes beszélt nyelvére lefordítva.:))
2010. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Kérdezed, hogy hogyan?

Meg kell mutatni neki a világ szépségeit, hagyni, hogy magától kibontakozzon, és amihez kedve van, ami érdekli, abban támogatni.

És a Te példád számít. Ha látja, hogy hogyan lelkesedsz valamiért (pl. olvasás, vagy természetjárás), akkor az neki is tetszeni fog. A gyerekek intenzíven utánoznak. Minden, ami ennél több, az már mesterséges. Szerintem. (Persze a kicsi gyerekekre gondolok, iskolás kor előtt.)

Uff. harmadik

2010. jan. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
NEm tudom, de az én gyerekem legyen gyerek, ne zseni... beszéljen ha beszélni akar, és olvasson , ha olvani akar, ne tévé interjúkat adjon...
2010. jan. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Jajj, csak nem értitek.... Nem az érdekel, hogy ki- mit csinál a saját/ másik , (tökmindegy) gyerekével, és hogy az jó-e vagy rossz.. Rosszul tettem fel a kérdést.

Majd megfogalmazom máshogy, és úgy teszem fel - később.

De azért köszi, hogy válaszoltatok ! :-)

Egyébként ezt találtam:


[link]

2010. jan. 20. 14:44
 16/22 anonim ***** válasza:
A kérdésed az, hogy milyen módszert alkalmazhattak a szülők...ezt tőlük kellene megkérdezni :)) Én csak azt tudom, hogy az enyémek hogyan tanultak beszélni és azt, amit anno fejlődéspszichológiából a gyermeki beszéd fejlődéséről tanultam. Ezek alapján pedig lehetetlennek tűnik a beszédfejlődés meggyorsítása...
2010. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igen-igen, hasonló dolgot szeretnék kérdezni, de nem pontosan így :-) Persze ehhez csodagyereknek kell születni,tény (én is tanultam fejlődéslélektatnt + sokat olvastam a kötelezőn kívül is) de azt azért nem hiszem, hogy a szülők a sírba vitték a "tikot" :)
2010. jan. 20. 14:55
 18/22 anonim ***** válasza:

Én meg ezt találtam:

[link]

2010. jan. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Köszi, én is megtaláltam, + még ezt:

[link]

Azt hiszem, inkább másik (speciálisabb) fórumon próbálkozom, mert nagyon érdekel a téma :)

Szép napot Nektek !

2010. jan. 20. 15:20
 20/22 A kérdező kommentje:

Na, most van újra egy kis időm netezésre, ezt találtam még, ha érdekel valakit: (Szerintem nagyon durva :DDD)

[link]

2010. jan. 20. 21:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!