Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposan beszélni? (lent)

4 hónaposan beszélni? (lent)

Figyelt kérdés

"A tanulmányok gyakran említik az amerikai Michaelt, aki 4 hónaposan kezdett el beszélni, és 8 hónaposan már az olvasás érdekelte..."

"Amikor 1898-ban fiuk született, úgy döntöttek, zsenit nevelnek belőle. Rengeteget foglalkoztak Wiliammel, aki 6 hónapos korára megtanult beszélni, 6 évesen már 7 nyelven társalgott(....) (stb...) //..Tizenéves korában hátat fordított a szellemi tevékenységeknek és szenvedélyes villamosjegy-gyűjtő lett."

Kepes András Matt a férfiaknak c. könyvéből pötyögtem be ezt a pár sort. Tkp. az érdekelne, hogy hogyan lehetséges(milyen módszerekkel), hogy ilyen piciként beszéljen egy baba? (A szerző egyébként írta, hogy ezek nagyon kirívó esetek).

Linda


2010. jan. 20. 13:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez baromság!
2010. jan. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Bea24 ***** válasza:
100%
Valóban az....
2010. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem zsenit nevelni nem lehet. Michael esetét nem ismerem, de nyilván születése után felfigyeltek kirívó adottságaira, és azt fejlesztették tovább.

Számomra mindig az a kérdés, az összes bölcsis angol, és egyebek kapcsán, hogy vajon jó dolog-e beavatkozni egy ilyen pici természetes fejlődésébe, mert lehet, hogy hamarabb elsajátít ezt-azt, de nem tudjuk pontosan, milyen károkat okozunk ezzel. Szerintem az egészséges lelki fejlődés a legfontosabb, és ami emellett elfér, az oké.

Úgy tűnik, Michaelnek sem tetszett a dolog onnantól kezdve, hogy maga döntött afelől, hogy mit csinál. Bár ő tényleg kivételes gyerek lehetett, én elsősorban az átlagos képességűekre gondoltam azzal, amit írtam.

2010. jan. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
Szerintem is baromság!
2010. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sehogy.Zseninek is születni kell,nem lehet nevelni.Én egyébként ha lehetne valagogy "treníroztatni",akkot sem tenném.Ma nagy divat lett rohanni mindennel,hogy aztán lehessen dicsekedni vele,hogy már ezt eszi meg azt,már áll,már megy,már zongorázik,már beszél.Ezt nem bántásból írom,félre ne értsd,csak nekem ez olyan fura.Miért kell mindig rohanni?Miért nem ér rá iskolában megtanulni írni egy gyerek pl,ahelyett,hogy már óvodában tanítják a szülők (ha egy gyerek érdeklődik,ez persze más).
2010. jan. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Látom 3.kal nagyjából egyetértünk:)
2010. jan. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Ilyesmi csak Amerikában lehetséges, csodálkoztam is volna, ha más ország lett volna...Egy 4 hónapos sem fizikálisan, sem szellemileg sem pedig szociálisan nem érett arra, hogy beszéljen. Beszélhetsz te neki a nap 24 órájában, akkor se fog...Ahhoz, hgy beszélni kezdjen először meg kell értenie a kommunikáció feladatát, el kell érnie minden szintem egy bizonyos érettséget és nem utolsó sorban értenie kell az élő beszédet...Erre egy 4 hónapos még nem képes..persze, biztosan vannak kirívó esetek, de én jobban örülök egy normálisan, a maga ütemében fejlődő gyereknek, mint egy "zseninek"...
2010. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:

Jaj, lehet, hogy félreértettek :S

Én azt elhiszem, hogy 100 évente születik egy ilyen gyerek, és még pluszban rengeteget foglakoznak vele+ Kepes Andrást sem tartom hiteltelennek, hogy valótlan dolgokat írjon.

Tehát arra lennnék kíváncsi, hogy vajon milyen módszerekkel érték el ezt ?? (Legyen szó akkor egy 9 hónapos gyerekről mondjuk, de ezt csak én mondom).

Ja és nem a siettetésről van szó, csak felfigyeltem ezekre a sorokra, és elgondolkoztam rajta.

Köszi a válaszokat!!!

2010. jan. 20. 14:08
 9/22 A kérdező kommentje:

Szóval konkrétan a 2 gyerek esete érdekelne, tud a történetekről valaki?

Ezt nem akartam senkire sem vonatkoztatni, hiszen nyilvánvaló, hogy 4 / 6 hónapos gyerek nem kezd el beszélni, kivéve mondjuk ebben a 2 esetben.

2010. jan. 20. 14:11
 10/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ezt elérni nem lehet.Erre születni kell.Így született,a szülei pedig azt hiszik,az ő érdemük.Ennyi.Már ha tényleg van ilyen.Amúgy meg inkább legyen egy normális gyerekem,aki nem fog 16 évesen mániákusan villamosjegyet gyűjteni:)
2010. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!