Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2éves lesz a kis fiam feb....

2éves lesz a kis fiam feb. nagyon rossz EVŐ?

Figyelt kérdés
de még mindig szopik napi 10 leg...és sajnos nagyon rossz evő alig eszik de a turu rudi meg a hasoló dolgok azok mennek PROBÁLTAM AZT HOGY NEM ADTAM NEKI EGÉSZ NAP csak főtt ételt nem evet inkább semmit mit kéne csinálnom?
2010. jan. 20. 12:52
 1/9 anonim ***** válasza:

én a helyedben vhogy így csinálnám:

fokozatosan a normális kajákra szoktatnám.

eleinte amit szeret,mert édes. pl.mákosguba,túrógombóc, palacsinta, aztán ha ezeket megeszi, akkor vezetném be a többit, ami rendes főtt kaja. mondjuk töltött paprika, borsóleves,amik édesek, paradicsomleves is pl. és aztán így fokozatosan a többi normális kaja is jöhetne.

2010. jan. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"szopik napi 10 leg..."


ez a mondat mit jelent?

még mindig szoptatod és naponta 10szer?

akkor nem csodálom, hogy nem eszik normális ételt.

csináld azt, amit az első írt, és ne szoptasd.

2010. jan. 20. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2 évesen már elég nagy, hogy megértsen biz. dolgoka. amikor ti ezstek, üljön ott ő is, nem baj, ha nem eszik egyelőre. kaphat a desszertből is, de csak keveset, ne legyen az, hogy nem kapsz, mert nem ettél. mert azzal csak megerősíted benne, hogy anormál kaja csak egy nyűg, amit azért kell megenni, hogy aztán jöhessen a fincsi édes. nem adnék neki túró rudit és társait, mert ezek elveszik az étvágat. adj neki gyümölcslevet, ami nem cukros, az meghjozhatja az étvágyát. illetve menejtek ki sokat levegőre, szaladgáljon, tuti megéhezik. ha ezek nem válnak be, kérd orvos tanácsát. mer t az nem jó, ha nem eszik smemit normálisat. de nem szabad ezzel dresszírozni, hogy büntetésnek érezze vagy valami, csak szép szelíden magyarázni neki.
2010. jan. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ja igen és ne adj neki cicit! fontos! az enyém még csak 13 hós, még szopik, de cak elalvás előtt este meg délután, néha éjjel. volt, hogy nnem evett, rájöttem, mert cicit kapott többet a kelleténél. azóta ezt megszüntettem, és eszik rendesen. amúgy sem normálsi szerintem napi 10x szoptatni egy 2 évest, mondom úgy, hogy maximálisan szoptatás párti vagyok. utolsó oltam.
2010. jan. 20. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem másfél éves a kisfiam,de hasonló a problémánk.Ő sem akar igazán enni csak szopni.Én is próbáltam,hogy nem adok neki cicit,de az a legrosszabb,mert akkor semmit sem hajlandó enni.ha kap cicit és jó kedve van,akkor falatozik,de nem nagy mennyiséget.Már mindent kipróbáltunk.Ja és nálunk a kanalat nem fogadja el a kisfiam,csak azt amit harapni tud.Fura...Mi már több orvossal beszéltünk.Annyi,hogy ő sokáig hasfájós volt és tejfehérje allergia gyanús volt,valamint elég erős refluxos.Annyit mondtak,hogy ezek lehetnek olyan okok,ami miatt nem szeretnek enni,de gondolom nálatok nem volt semmi probléma?Én már teljesen kivagyok.nekem most egy olyan lehetőséget mondtak,hogy van egy csoport,aki problémás gyerekekkel foglalkozik(pszichésen) és megpróbálják rávezetni az evésre.Korai FejlesztőKözpont(Pécs).Nálatok mennyit eszik egy nap a szopin kívül?

2010. jan. 20. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ja,és nálunk is a túró rudi,nyuszi pufi,kréker stb. megy.Néha amit én sütök,rántott hús,piritós,pizza,hamburger.Azt vettem észre,hogy aminek van csomagolása azt jobban meg meri kóstolni.
2010. jan. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a sok választ eszik a kis fiam már mindent PŐRKŐLT NOKEDLIVEL meg mident főtt kaját megeszik DE CSAK HA KEDVE VAN HOZZÁ !!!! :-)
2010. jan. 20. 14:06
 8/9 A kérdező kommentje:
RENGETEGET VAGYOK VELE A LEVEGŐN AZ A BAJ HA OTTHON VAGYUNK ÉS HA ÜLÖK VAGY LEFEKSZEK EGYBŐL JÖN CICIZNI ÉJSZAKA LEGALÁBB 4 KELL FEL MÉG SZOPNI
2010. jan. 20. 14:14
 9/9 A kérdező kommentje:
MONDTAM MÁR A DOKINAK a gondomat de ő azt mondta annyira nem nagy a gáz mert 10 kg 20gm el kéne választani azt mondta de nem meggy :-(
2010. jan. 20. 14:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!