Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy veszem észre, ha lányom...

Hogy veszem észre, ha lányom elkap valami nemi fertőzést?

Figyelt kérdés

Lányom 19 hós, és magamból kiindulva kérdezem, mert most elkaptam valami gombás nyavalyát, és hát egy kádban fürdünk, és nekem sincs semmi külső tünetem, csak a viszketés. Természetesen fertőtlenítem a kádat, ügyelek, figyelek, de ha elkapja, hogy veszem észre?

Meg egyáltalán ilyenkor mit kell tenni? Nyilván viszem gyermeknőgyógyászhoz, de mit ad? Kupot? Kenőcsőt? voltatok már ilyen helyzetben? Hallottam, hogy mikor leszoknak a pelenkáról, sokszor előfordul ilyen betegség a piciknél...


2010. jan. 19. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Semmi esélye, hogy a 19 HÓNAPOS!!! gyerek elkap ilyesmit, gyereknögyógyász meg kimondottan túlzás. Ne legyél már ilyen hisztis nö! Még akkor se kapná el, ha együtt fürödnétek egyszerre, egy kádban, igy meg végképp nem.
2010. jan. 19. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Barátnőmnek 14! hónapos volt a kislánya mikor összeszedett valami gombás fertőzést. Viszketett neki, mert állandóan oda nyúkált és picit váladékozott is. Elvitték gyermeknőgyógyászhoz, azt nem tudom mit kapott rá, de 1 héten belül rendbe jött a kislány.
2010. jan. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ma 17:21-es: ilyet még nem hallottam, hogy ekkora gyerek otthonn elkaphasson ilyen fertözést - közösségben esetleg, de ilyen esetben én elöszsör a gyerekorvoshoz vinném (igaz, hogy vidéken élek, és itt még nem is hallottam olyánról, hogy gyereknögyógyász, illetve csak megeröszakolás, vagy molesztálás esetén van egy valaki, aki kimondottan au ilyen fiatalokkal foglalkozik).
2010. jan. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Mitől kizárt, hogy otthon ilyet elkapjon, vagy mitől kizárt, hogy egy 19 hós ilyet elkapjon?

Én is voltam annó gyereknőgyógyászaton...

És nem parázom túl, csak felmerült, hogy hogy fogom észrevenni, és mi történik a kicsivel majd.

2010. jan. 19. 18:41
 5/7 anonim ***** válasza:
18:26-nak válaszolnám, hogy én is vidéken élek egy kisvárosban és itt bizony van gyermeknőgyógyász aki ilyen esetekkel is foglalkozik mint amit előzőleg leírtam. Itt ha ilyen esetben elviszed a gyereket a háziorvoshoz úgyis egyből átutal a gyermeknőgyógyógyászatra.
2010. jan. 19. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ezen már én is gondolkoztam, sztem biztos odanyúlna többször ha viszket meg ha folyása van az csak látszik nem? Amúgy milyen fura szó ez a gyereknőgyógyászat? Most gyerek vagy nő? Gyereknő? Hmmm...
2010. jan. 19. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha netán elkapna valami ilyen fertözést, akkor neki is bepirosodna, viszketne, sirna, ha tisztitod - tehát hasonló tünetei lennének, mint neked.


Egyébként ha a kádat használat után normálisan - közönséges tisztitószerrel, em fertötlenitössel - kimosod, akkor már nem fertöheted meg vele azt, aki utánnad fürdik.

2010. jan. 19. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!