Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rossz evő vagy...

Szerintetek rossz evő vagy válogatós?

Figyelt kérdés

Már szinte semmit nem eszik meg 1 éves fiam. Gyümölcsökből csak a mandarint, semmi mást, üvegeset se! Szinte semmit amit kanalazni kell. Gondolok itt a krémtúróra (előtte nagyon szerette), joghurtra, pudingra. A felvágottakhoz nem hajlandó kenyeret enni, max.1-2 kockát aztán nem kell neki. A virslit is magába eszi meg. Főzelékekből is talán 2-3 féle van amit megeszik, abból se sokat! Nagyon ritka, 1-2 hetente egyszer fordul elő amikor úgy igazán jól eszik belőlük! Van amikor csak a kenyérhéjat, kiflit vagy babapiskóta hajlandó megenni, csak azt amit kézbe lehet fogni és harapni, de ezekből sem eszik sokat (kb. 1,5 babapiskóta mondjuk tízóraira). Inni csak a vizet issza meg és az anyatejet! Próbáltam neki kakaót adni, babatejet, gyümölcslevet, teát, de mindent kiköp, prüszköl, rázkódik tőlük, sehogy sem fogadja el.

Már nagyon ki vagyok! Minden etetés egy tortúra! Mindig ott marad az étel. Már nem tudom mit találjak ki! :(((


2010. jan. 16. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Dettó ugyanez az én kisfiam!Egy éves,és nem nagyon eszik tápin kívül semmit sem!Szeretném,ha jól evő lenne a kisfiam,remélem megjön majd az étvágya!
2010. jan. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az én fiam a tápszert se eszi meg!! :DD Már próbáltam mert egy időben alig volt tejem...

Iszonyú rossz, hogy ilyen rossz evők nem?! Én is bízom benne hogy idővel változik..

2010. jan. 16. 21:37
 3/5 anonim ***** válasza:

A fiam 1,5-2 éves koráig szinte a darabosat sem ette meg. Semmi sem kellett neki, ha pedig erőltettem, elkezdett öklendezni. Szinte tápszeren, és tejen élt.

Most 8 éves lesz, és sajnos nem sokat változott az étvágya.

A lányom 16 hónapos, ő sokkal de sokkal jobb étvágyú, viszont neki is vannak időszakai, amikor azt kérdezem, hogy nem hal éhen, hiszen alig eszik. Ráadásul 11 hónaposan abbahagyta a szopást, és azóta semmilyen tejterméket/tápszert nem fogad el.

Én azt ajánlom neked, h ne erőltesd neki, amit megeszik megeszik, amit nem azt nem. Sokkal rossazbb, ha erőlteted, érzi rajtad a feszültséget, és még azért sem fog enni. Még változhat sokat.

A Vitacolan étvágyjavitó, próbáld meg neki adni, hátha hatásos lesz.

2010. jan. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam másfél éves és hasonlóan vagyunk mint Ti.Fő tápláléka még az anyatej.csak azt eszi meg amit megfoghat,de abból is inkább csak pár dolgot és nem nagy mennyiséget.Kanalas ételt 10 hónapos kora óta egyáltalán nem fogad el(addig is csak pár kanállal).csak vizet iszik(nem sokat).Én is állandóan aggódok,hogy mi lesz és mindig az jár a fejemben,hogy miért van ez???
2010. jan. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok...úgy látom,hogy nem csak nálunk porbléma a kevés evés...reméljük,hogy tényleg változik az étvágya!Én a fogára fogom,hogy talán azért nem nagyon eszik szilárd kaját!5 és fél hónapos óta eszik kevesebbet,és azóta bújnak elő a fogai is...talán ezért van!De még 10 fogat várunk,hogy kibújjon...így még eltelik egy pár hónap,mire újra jó étvágyú lesz a kisfiam!!Nagyon bízom benne,hogy tényleg visszatér az étvágya!!Kicsinek nagyon jó étvágya volt.Megevett egy-két almát reszelve barackkal...most meg egy-két harapás alma..és ennyi...talán a banán,vagy pár cikk mandarin,amit megeszik!Ez van...nem erőltetem!!Most stagnál a súlya,de hála Istennek nem sovány!9500 gramm,és 76 centi!
2010. jan. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!