Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtatok/adtok a babának...

Mit adtatok/adtok a babának ha betöltötte a 16 hetet? Adtok neki tejen /tápszeren kívül vmit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:11
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
Utolsónak: Abban igazad van, hogy 14 éves voltam akkor, most babatervezéses időben vagyok, reméelm hamar összejön:) Azt tudom, hogy soha semmiben nem fogadtam el egy orvos észszerűtlen utasítását, csak azért mert ő orvos és nem mertem neki ellentmondani. Ha 17, 27, 37 évvel ezelőtt lettem volna anyuka akkor sem, mint ahogy magamra vonatkozóan sem hódolok be egy orvosnak sem, ha az nem bizalomból, hanem elvárásból jön. Ha a gyerekemről lesz szó anyatigris leszek, aki felkészült a témákból és nem csak bólogat a védőnők okoskodására. Igen, most már jóval könnyebb, internet, könyvek, bababarát intézmények, de attól még az ember évtizedekkel ezelőtt is kinyithatta a száját és használhatta az eszét. (Valószínűleg anyu nagy száját örököltem, aki 30 évvel ezelőtt is mert védőnőt és gyerekorvost váltani:))
2010. jan. 17. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
Bocs, ugye Bp-n laksz..nálunk akkor NEM LEHETETT ORVOST VÁLTANI, csupán azért, mert nem volt másik. Védőnőt meg még ma SEM válthatsz, azt kapod, akinek a körzetében laksz... Könnyen ítélkezel olyan dolgokról, amiről nincs tapasztalatod!!!! Nem tudhatod, mit tettél volna..ez butaság. Igen, amikor lehetett, én is máshogyan csináltam, de akkor még más időket éltünk..Te se tettél volna máshogy..ebben biztos vagyok, hiszen akkor mindenhol ezt mondták az orvosok, védőnők, anyák, ismerősök. Nem kell messzire menni, nézz csak meg néhány hozzászólást hozzátáplálási témában, még ma, amikor könnyen hozzáférhetők az infók, sokan hivatkoznak arra, hogy bizony őt is ezzel, meg azzal etették és nincs semmi baja... Én ezen nem fogok vitázni, jól tudom, hogy ez nem tett jót a gyerekemnek, de akkor más volt a helyzet.. Érdekes, azt nem olvastad, hogy az akkori árakhoz viszonyítottan horribilis árú tápszert is megvettem, hogy ne az itthoni, sz@rt kelljen adni neki... Na. mindegy! Ha valaki olyan dolgokon lovagol, amit nem élt meg, nem lehet tapasztalata, akkor kár bármit is mondanom...
2010. jan. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
0%

Én sem vitatkozom ezen. Te úgy csináltad, anyum is máshogy (ő pl. mégkorábban akkor miért mert lépni?), én is máshogy fogom. Amúgy nem budapesti vagyok, gyerekként pedig kisvárosban éltünk. Valóban kisbabás tapsztalatom nincs, de álltam már fel nőgyógyásznál, körzeti orvosnál és szakendelésen is az orvos stílusa miatt és többet oda nem mentem vissza. Ha magamért meg mertem lépni, akkor a gyerekemért ezerszer határozottabban teszem meg.

A barátnőm kisbabával nemrég váltott védőnőt (ennyit arról hogy ma sem lehet) és ő sem pesti...

Nem azt mondom, hogy nem jól csináltad, csak valaki hajlandó elfogadni a diktatúrát, van aki meg nem.

2010. jan. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

miért kell azt feltételezni, hogy ha valaki mást ír le, akkor az már a netről művelődött? vagy hogy nincs saját tapasztalata? ez szerintem annyira rosszindulatú. főleg hogy én teljesen normálisan írtam, nem estem neki senkinek, nem hülyéztem le senkit. miért kell egyből ilyen stílusban visszavágni?

képzeld, nekem is van tejallergiás ismerősöm, nem is egy, ugyan a gyerekem nem az. és rezidens orvos vagyok, bár nyilván ezt úgysem hiszed el. és csak azért, mert neked mondjuk a gyermeked tejallergiás, nem biztos, hogy jobban értesz a témához.

2010. jan. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
24%
Nem a gyerekem tejallergiás, hanem én, saját bőrömön tapasztalom hogy milyen jó dolog. Hogy orvos vagy... hát, mindenki azt mond amit akar, lehet hogy igaz, te tudod....
2010. jan. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:

nem szoktam felvágóskodni. nem azért válaszoltam a kérdésre, hogy másokat sértegessek. hanem leírtam, amit tanultam, amit tudok, segítő szándékkal. nem értem ezzel neked mi a bajod. de tényleg, mindneki azt mond, amit akar és van, aki pluszban még ért is hozzá. mellesleg nem arról írtam, hogy milyen a tejallergia, hanem hogy hogy alakul ki. erről te sem szóltál,csak hogy az jajj, de rossz. akkor ki mondott több hasznosat?

de a véleményedet továbbra sem kritizálom, a magamét is előadtam rendesen, javaslom ezt neked is.

2010. jan. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
51%
Mondd csak a magadét, te tudod jobban...Tudom, hogy mitől alakul ki, nem vitatkozom erről.
2010. jan. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
ne is...
2010. jan. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Hű, most nagyon megijedtem... :)))))))
2010. jan. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
cukik vagytok:)))
2010. jan. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!