Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtatok/adtok a babának...

Mit adtatok/adtok a babának ha betöltötte a 16 hetet? Adtok neki tejen /tápszeren kívül vmit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:11
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
Ja! Írod, hogy ráborítanád az asztalt, más orvost keresnél...Valóban, ma már ezeket megtehetnéd, de akkor még nem lehetett..Egyébként csak nézz meg egy 10 évvel ezelőtti kiadéású könyvet, baba szakácsönyvet, meglátod, mekkora a változás!
2010. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
Igen, még annyi, hogy akkor még biza utasítottak..Ha valaki 6 hónapsan még szoptatott, úgy néztek rá, mint egy őrültre..és nem hogy kizárólagos szoptatás...áááá! A szilárd étel mellett is hülyének nézték!
2010. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Annak aki a tejallergiára hivatkozik. Nem a tehéntej vagy bármilyen állati tej korai adásától lesz egy ember tejallergiás. Ez öröklött hajlam és felnőttkorban ugyanúgy kialakulhat, mint gyerekkorban. Nem a hozzátápláláson múlik. Az én babámnak 6 hetesen derült ki, hogy tejallergiás, mikor még csak szoptattam. Most 4,5 hónapos 3hónapos kora óta tápszeres, mert valószínűleg a tejmentes diétától elapadt a tejem. Egyébként az apukája tejérzékeny. Elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, mert a gyógytápszerrel való etetés kínszenvedés nap mint nap. Jelenleg teljesen jól van és végre gyarapszik is rendesen.
2010. jan. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
100%

a tejallergia bonyolult dolog, de igaza van az előttem szólónak. van a laktóz-intolerancia és a tejfehérje allergia. az utóbbi genetikai dolog, nem kiküszöbölhető és mindegy mikor kapja a baba a tejet, ugyanúgy tüneteket okoz. ez a ritkább.

laktóz intoleranciánál a galaktóz nemvű tejcukrot bontó enzim, a laktáz hiányzik, ezért hasmenést, stb okoz. ez az enzim sokáig csak babakorban volt meg, utána nem termelődik. de mióta a felnőttek is tejet isznak, azóta nem áll le a termelődése babakorban, így mi felnőttek is meg tudjuk emészteni. de ehhez az kell, hogy folyamatos legyen a tej-ellátás. így általában nem is az anyatejes babáknál okoz gondot(ez is lehet genetikus, de a baba akkor az anyatejre is allergiás, abban is van tejcukor), hanem azoknál, akik szopiznak mondjuk 6 hónapig, aztán tápszer majd pedig sokig tejmentes étrend. na ott jön elő könnyen a laktóz intolerancia, elszokik tőle a szervezete és már nem fogja tudni megemészteni, mivel az első tejfogyasztásnál tünetei vannak a babának. tehát a laktóz-intolerancia nem függ össze a tehéntej adással)csak a genetikus tejfehérje allergia).

2010. jan. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
32%
Én írtam a tejallergiát. Valóban nem CSAK ettől alakulhat ki, de kockázati tényező a korai tej és tejtermék adás. Ezen nem fogok vitatkozni.
2010. jan. 16. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
0%

"Ha valaki 6 hónapsan még szoptatott, úgy néztek rá, mint egy őrültre."


És kit érdekel? Engem biztos nem fog. A gyerekem egészsége az első és nem az hogy egy védőnő mit gondol. Ezt gondolom és ezt gondoltam volna ha tizenévvel ezelőtt lettem volna kismama. Nem vagyok az a behódolós fajta:) A babakönyvek pedig nem szentírás, abban is lehet marhaság. Nem leszek könnyű eset egy védőnőnek vagy gyerekorvosnak sem, mert azt már most tudom, hogy egy orvos sem szereti ha valaki használja a józan eszét és ha még kérdezni is mer, ezt sokszor tapasztaltam baba nélkül is.:)

2010. jan. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
100%

nem is vitatkozni akartam, csak leírtam, hogy mi is az a tejallergia, mi a tudományos háttere és hogy alakul ki.

de hogy ki mit hisz, vél, az mindnekinek a magánügye, nem kritizálni akarom.

2010. jan. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
30%

Nem értem, hogy egyeseknek miért kell nekiesni a másik torkának. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja, maximum a tapasztalatokat le lehet írni. Ha valaki kérdez valamit, nem azért teszi, hogy leharapják a fejét, hanem azért, hogy meghallgassa mások véleményét. De biztosan nem azt várja, hogy úgymond "parancsokat" kapjon. Mindenki volt egyszer első babás anyuka, és valakitől kért tanácsot, nem?

Banyuci

2010. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy utánaolvastál az allergiának, mert többé-kevésbé pontosak az információid, csak én meg a saját bőrömön tapasztalaom és nem egy orvosnál fordultam meg vele és faggattam ki őket. Én is nagyon tudnám osztani az észt, ha csak a netről művelődtem volna ki... De addig jó, amíg nem tapasztalatból "értesz hozzá".
2010. jan. 16. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
Kedves 21.44-es. Bizony ha nincs még gyereked, könnyen mondasz ítéletet.. Nekem már 4 van.... A mai viszonyok egészen mások, mint a 17 évvel ezelőttiek...Akkor valószínűleg Te még gyerek voltál, nem igazán tudod, milyen volt. Nem igazán lehetett ágálni, okoskodni. Nem volt ennyi információ se. Emellett akkor ez volt az irányvonal, szó sem esett még a szoptatás fontosságáról, nemhogy az igény szerinti szoptatásról vagy a 6 hónapos korig kizárólagos anyatejes táplálásról. Tudod, abban az időben sem bababarát kórházak, sem apás szülés nem volt..ezen kár vitázni..most más a helyzet... Egyébként a a fiam után született 3 évre egy kislányom, akinél már voltak ilyen lehetőségek..ő és az öccse is 6 hónapig nem kapott mást csak anyatejet, akárcsak a most 16 hónapos kislányom.. Ezen kár okoskodni, ma egészen mások a viszonyok és nem tudhatod, hogy ha Te lettél volna akkor első babás anyuka, mit tettél volna...mindenféle más lehetőség ismerete nélkül.
2010. jan. 17. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!