Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adtatok/adtok a babának...

Mit adtatok/adtok a babának ha betöltötte a 16 hetet? Adtok neki tejen /tápszeren kívül vmit?

Figyelt kérdés
2010. jan. 16. 19:11
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
41%

Egyértelműen nem a válasz. Persze lesznek itt páran, akik bizton állítják, hogy adjál neki ezt-azt, de ha utánanézel a szakirodalomnak, akkor látni fogod, hogy a jó szakemberek egyáltalán nem ajánlják 6 hónapos korig a hozzátáplálást, akár tápszeres, akár anyatejes babáról van szó.

Nem véletlen ez a 6 hónapos korhatár, mert akkorra érik meg a bélrendszere arra, hogy egyéb tápanyagokat is befogadjon. Ha addig elkezded hozzátáplálni, akkor elpusztulnak a bélbolyhai, a káros anyagok pedig átjutnak a bélrendszerén, és a későbbiekben ez problémát fog okozni (pl. ekcéma, bélrendszeri megbetegedések, csak hogy a kevésbé súlyosakat említsem). Sajnos a korai hozzátáplálás káros hatásai nem rögtön jelentkeznek, ezért amikor pár év múlva megjelenik valami betegség, azt már nem kötik össze az anyukák a korai hozzátáplálással, pedig sokszor az a magyarázat.

Szóval szerintem bírd ki, amíg 6 hónapos lesz, ha igazán vigyázni akarsz az egészségére.

2010. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
30%
6-8 hónapos koráig semmi mást.
2010. jan. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
84%

Nekem a védőnő azt mondta, hogy mivel nagy súlyú a babám (3500 gr-mal született), két hónapos kor után lehet adni neki gyümölcsöt. Úgyhogy két hónaposan elkezdtem kóstoltatni vele az almát. Most 28-án lesz 4 hónapos a babim. Találtam a Müllerben 4 hónapos kortól adható gyümiket 4x100 gr van összecsomagolva, Hipp és Bebivita. Alma-körte, alma-banán, alma-barack. Én ezeket vettem neki, de kóstolta már a kecskeméti sütőtököt, sütőtök-almát, és őszibarackot is.

Úgy néz ki a napunk, hogy naponta 5-ször tejcsi és tápszer (6-kor, 10-kor, 14-kor, 17.30-kor, és fürdetés után, 21-kor) és egyszer 12 óra körül adok neki egy ilyen gyümit, vagy egy kecskeméti üvegesnek az 1/3-ad részét. Két napja viszont elkezdtem kóstoltatni vele a tejpépet a 14 órási etetéskor, amit 4 hónapos kortól lehet adni, egyelőre 20 ml vízhez teszek 1 evőkanálnyi banános-körtés tejpép port, ez kb. 8-10 kanál, ezt megeszi, és utána tápszert kap, két hét alatt akarom átállítani ezt a kajáját tejpépre. Minden ilyet (tejpép vagy főzelék) egyébként 2 hét alatt kell hozzászoktatni, vagy a tápszert-tejet kiváltani. Ha pedig kóstoltatsz vele gyümölcsöt, akkor egy hétig ne adj mást, csak azt az egyet, hogy szép fokozatosan szokjon hozzá az ízekhez.

Szóval ha tápszeres baba, nyugodtan adhatsz neki mást is. Ha csak anyatejes, akkor elvileg 6 hónapos korig nem ajánlanak mást.

2010. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
40%

Az elsőnek nincs igaza.Csak a tápszergyárak "tudósai" állítanak olyan képtelenséget,hogy a természetes táplálék árt a babának.Neked mit adott az anyukád? Mire vagy allergiás? Miben más a mai babák emésztőrendszere,mint az elődeiké ? Ha az övék képes volt feldolgozni az ételeket,a mai babáké miért nem? Éppen a tápszeres babák között sok az allergiás,mert az immunrendszerük nem tud ellenanyagot termelni.Érdekes módon régen hírét sem hallották az ételallergiáknak,csak az utóbbi 15-20 évben szaporodott a számuk.A felnőttkori betegségeknek pedig nem a csecsemőkori tápláláshoz van köze.

Vidéken szerencsére nem divat a tápszer,és a többi bébikaja.Egészségesebbek a gyerekek,mint sok tápszeres baba.

Természetesen a te dolgod,hogy mit adsz a gyerekednek.Ha rosszul döntesz,a te gyereked lesz beteg.

2010. jan. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
26%
Ja persze és aki nem tud szoptatni vagy egyéb baja van annak a gyerek haljon éhen vagy egyen pörköltet 1 hetesen!?? Na ne mondj már ilyen butaságokat! Már hogy ne lenne köze gyerekkornak a felnőttkori betegségekhez! Már megint miért kell a tápszereseket bántani?
2010. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
75%
A 3. válaszadó vagyok. Hozzáteszem, hogy én például anyukámék elmondása szerint "feles tejet" kaptam (fele víz, fele zacskós tej), meg húslevest, mivel a tápszertől sugárban hánytam, anyukámnak pedig nem volt elég teje, és mégis itt vagyok, felnőttem. Nem vagyok ételallergiás, sem pedig beteg. Hozzáteszem, én tehéntej-ellenző vagyok, egy éves koráig nem fogok azt adni a gyerekemnek, az biztos.
2010. jan. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
50%

Mindenkinek a saját dolga hogy eteti a babáját. Én a sajátomat 6 hónapos koráig csak és kizárólag szoptattam. Szerencsére nem volt hasfájós, sem egyéb problémája, ami miatt teáztatni kelljen vagy mást adni neki és szintén szerencsére volt tejem is elég. Én nem a tápszergyártók miatt döntöttem így, az én véleményem az, hogy mivel emberek vagyunk, a gyerekem az én tejem igya, ne a tehénét. Persze az más, ha valakinek nincs és muszáj neki tápszert adni, az teljesen rendben van, még az is, ha ezért esetleg korábban, 4-5 hónapos korától elkezdik mással is etetni. A mai világban már nem olyanok az ételek, mint amikor mi gyerekek voltunk, minden tele van mesterséges adalékkal, ezért szerintem amíg lehet, ezt hanyagoljuk. Az ő szervezetük még olyan törékeny, elég egy apró hiba most, aminek később lehet következménye. Tényleg még csak alakul, formálódik az emésztőrendszere, az anyatejet meg könnyű emészteni, nem úgy mint a "felnőtt ételeket". De ez az én nézőpontom.

Azon megdöbbentem, hogy egy védőnő hogy mondhat olyat, hogy 2 hónapos babának el kell kezdeni a kóstoltatást.... az én gyerekem 4 kg volt, mégsem éhezett, ha nem lett volna elég a tejem, akkor tápszert kapott volna!


Tehát, kedves anyukák, ne essetek egymás torkának, mindenki úgy eteti, mérgezi a babáját ahogy neki tetszik. nem lehet előre tudni, hogy ki csinálja igazán rosszul, az élet majd igazol!

2010. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
39%

Persze, hát a felnőttkori betegségeknek mi köze is lehetne a gyerekkorhoz. Ekkora hülyeséget se hallottam még. Miért? Van a gyerekkor, meg van a felnőttkor, és teljesen független egymástól? Felelősséggel kellene gondolkodni, nem csak megszülni a gyereket, és aztán sápítozni, hogy ilyen bőrbetegség, olyan bélbetegség, amolyan rák.

Igen, régen nem volt tápszer, és ha nem volt anyatej, akkor normális ételt kaptak. De azt már elfelejtitek, hogy anno nem olyan ételek voltak, mint manapság. Nem génkezelt, ilyen-olyan vegyszerekkel kezelt vackokat ettek.

Szóval szerintem az a minimum, hogy a tápszerrel megalapozzák a szülők a gyerek egészségét, mert ma már nem olyanok az élelmiszerek, mint 200 éve!

2010. jan. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
51%
A tejallergia nagyrésze a túl korán adott tejtermékektől, sajttól, ilyen-olyan pudingoktól, tejpépektől alakul ki. Tudjátok milen jó az, amikor milyen élelmiszeren böngészni kell, hogy van-e benne tej vagy tejpor mert ha nem veszem észre, akkor több nap hányás a következménye? Ha ezt szeretnétek a babátoknak, akkor nyugodtan adjatok neki tehéntejet és hasonlókat néhány hónaposan.
2010. jan. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
100%

én például tehéntejes voltam, mivel anyumnak nem volt teje, akkoriban meg nem létezett tápszer. más meg nem volt. illetve egyszer kapott külföldről üveges tápszert, megettem, de vissza is jött. életemben 3x voltam dokinál, akkor is torokfájással 1 napi igazolásért.

szerintem egy 4 hónapos babának lehet adni sokmindent, nyilván nem pörköltet, vannak átmenetek is. ha nem is azzal etetni, de kóstoltatni vele dolgokat nyugodtan lehet. én a fiamnak abból adtam, amit mi ettünk, összenyomva(nyilván nem fűszereset). úgyse ette meg, inkább csak nyalogatta, ismerkedett vele.

viszont nem vagyok tehéntej ellenes, sokkal több az allergiás azok között, akik nem kaptak. egyszerűen ez az enzim akkor termelődik a szervezetben hosszú távon, ha a baba szervezete találkozik vele. egyébként az anyatej laktóz tartalma sokkal magasabb(a laktóz okoz allergiát, mert a laktáz enzim hiányozhat a szervezetből).

2010. jan. 16. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!