Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van ittvalaki akinek a babája...

Van ittvalaki akinek a babája már 8hós de ha hasonvan nem tudja kitolni magát a két kis kezecskéjével? Nem szeret hason lenni a kislányom.

Figyelt kérdés
Esetleg nem tudtok valami gyakorlatot,vagy taktikát erre?
2010. jan. 16. 11:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ha nem szeret hason lenni,akkor miért erőlteted?Szerintem nem kell,ha valamit szeretne,azt úgyis megcsinálja magától.
2010. jan. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem kuszik meg es csak hanyatt szereti, akkor jobb lesz szakemberhez fordulkni! Tudom mirol beszelek en ezt mar vegigcsinaltam. Remelem nem lesz semmi baj.

1 eves baba anyuja:)

2010. jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Utolsótól kérdezem,ti meddig vártatok és mikor fordultatok szakemberhez?mit mondott miért nem?a mi dokink azt mond6ta erőltessem,azótta már hasra sefordúl magától.A két kezét hátrateszi a két lábát felemeli ha hason van és sír,Miért lehet?
2010. jan. 16. 11:48
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanaz a bajotok, mint nekünk volt (az elmondottak alapján), de én 3 hónaposan figyeltem fel erre. Pingvintartásnak hívják, és valószínűleg be van kötve a háta. Fordulj a dévényesekhez, ők segítenek. Ne várj tovább, nem itt kéne tartanotok. Nem vagytok nagyon lemaradva, ne aggódj, de minél hamarabb menj el, ne halogasd, meg kell oldani a hátán az izmokat. Ne várj tovább.
2010. jan. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Nálunk korábban kezdődtek a gondok, az újszülött lányom erősen jobbra húzta a fejét és nem tudta a szájába venni a cicit. Oldalt nem maradt meg és el is gurult, hason pedig nem emelte/fordította a fejét reflexesen és üvöltött. Végülis 3 hónapos korára kiderítettük, hogy amiért a méhen belül a nyakára és a bokájára volt tekeredve a köldökzsinór, hosszabb időre oxigénhiányos állapotba került, ami károsította a mozgásért felelős központi és perifériás idegrendszeri pályákat, és emiatt középsúlyos és általános kiterjedű izom-hipotóniája lett. Elkezdtünk Dévény-tornára járni, ami (nálunk) hosszú idő alatt, de szépen rendbetette az egész testét. Emiatt viszont kb. fél éves lemaradásba kerültünk a kortársakhoz képest (nagy)mozgás terén; és a torna nélkül nem is haladtunk volna előre, mert a lányom fizikailag nem volt képes kivitelezni a mozgásformákat.

Nem ijesztgetésnek írtam ezt le, csak azért, hogy ha szükségét érzed, szerintem mindenképp keress meg egy DSGM-es gyógytornászt, ők rövid időn belül meg tudják ítélni, hogy van-e ilyesféle problémátok vagy sem. Azért nem gyerekorvost vagy neurológust javaslok, mert ők általában a normál gyógytornát ajánlják szinte minden mozgásbeli megkésésre, ami ilyen speciális esetben (ha arról van szó), tulajdonképpen semmit nem ér.

www.deveny.hu

2010. jan. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó előtti vagyok. Mindenképpen dévény, mert a neurológus fél év alatt sem ér el annyit, mint egy dévényes 1 hónap alatt.
2010. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!