Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor van az, amikor a gyereke...

Mikor van az, amikor a gyerekek segítség nélkül felállnak, mindenféle kapaszkodás nélkül?

Figyelt kérdés
Babám 8 hónaposan állt fel, most 9,5 hónapos, és bátran lépeget a bútorok mellett, és olyan helyen is feláll, ahol nincs konkrét kapaszkodó, pl. ajtó mellett. Amikor a szőnyeg közepén van, néha úgy érzem, csak úgy fel akar állni, kapaszkodás nélkül. Ilyet is szoktak? Ez mostanában szokott lenni? És mit kezd magával, ha sikerül neki? Elesik? :) Erről sehol nem találtam semmit, pedig tényleg úgy néz ki, mint aki épp felállni készül magától.
2010. jan. 15. 10:06
 1/5 anonim ***** válasza:
:) fel áll és elindul aztán ha szerencsésen megúszta belekapaszkodik valamibe és rád vigyorog.Rosszabb esetben a lábai összecsuklanak és elesik.A fiam feje sokszor koppant így a bútorokon.Ijesztő de jó ha felkészíted a lelked, mert kicsinyed be lépett abba az időszakba amikor sok sok baleset fogja érni.Ám lehet hogy a te kicsid megfontoltabb személyiség és ha sikerült felállnia, vissza is tottyan a földre.Babafüggő.
2010. jan. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Minden baba másképp fejlődik, más ritmusban. A legtöbb baba lépésről lépésre tanul meg járni, tehát mindig megvan az aktuális "új" amit megcsinál, és minden lépés segíti ,hogy biztosan tudjon majd felállni és járni. Ne aggódj, ha kicsit később vagy kicsit hamarabb csinál ezt vagy azt. Figyelj csak rá, csak ő a fontos, játssz vele sokat,segíts neki olykor,de ne erőltesd.


Azért próbálkozik egyedül felállni mert úgy érzi megtudja csinálni és hamarosan meg is fogja, ha már biztosan feláll kapaszkodó segítségével, tanulja hogyan kell egyensúlyozni, szerintem igazából majd valami kapaszkodó/bútor mellől fog elindulni és utána majd egyedül is fog járni, illetve a szoba közepéről felállni. :)

2010. jan. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én babám már 2 hónapja kapaszkodva lépegetett, amikor elkezdte ezt, amit írsz, hogy guggolásból felállt. Nem esett el, hanem visszacsücsült. Amikor már elég sokszor elkapta az egyensúlyt, utána kezdett el járni egyedül,kapaszkodás nélkül (1 évesen). Tök ari volt, amikor állt egyhelyben, és kereste az egyensúlyt, olyan volt, mint egy kis szörfös :)
2010. jan. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy emlékszem a lányom már csak akkor állt fel kapaszkodás nélkül mikor már járt. Illetve azzal egyidőben. 8 hósanállt fel, azonnal kapaszkodva lépegetett és 11 hósan indult el. Gondolom akkor érezte már, hogy meg tudja tartani az egyensúlyát.
2010. jan. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat! akkor ezek szerint ez is teljesen egyéni :)

nem tudom, nekem egy olyan érzésem van, hogy ő előbb feláll magától, és csak utána fog menni, mert mintha ezt gyakorolná folyamatosan. persze holnaputánra megváltozhat az egész :))

2010. jan. 15. 15:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!