Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz a következő összefüggés?

Igaz a következő összefüggés?

Figyelt kérdés

Amelyik baba hamarabb mászik, ül, áll, megy, az jobb logikával is rendelkezik?


Amelyik baba kihagyja a fázisokat a mozgásfejlődésben, az tanulási problémával is számolhat?


2010. jan. 14. 23:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 7 hnaposan felállt 10 hónaposan ment és a kettő közt semmit nem csinált, nem mászott soha. Kitünő tanuló
2010. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még nem hallottam ezt a mondást, én úgy érzem, hogy a kisfiam példa rá.

7 hónaposan mászott, 7,5 hónaposa felült és 10 hónapos alig múlt el amikor elindult egyedül. Most 15,5 hónapos, a formakirakót egyedül kirakja.

2010. jan. 15. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%
a mászás, ülés, állás, járás ösztönös dolgok, semmi közük a magasabb szintű agyi tevékenységekhez, mint pl. a logika.
2010. jan. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
nem.hogy ezek a mozgásfejlődések mikor következnek be,annak semmi köze az agyi tevékenységhez.egyedül a mászás teljes kimaradása lehet probléma,de ez sem szentírás,csak nagyobb az esély,de az hogy ezeket milyen hamar csinálja annak semmi köze hozzá.a lényeg hogy minden fázis meglegyen egy idő után.
2010. jan. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ebből annyi igaz,h a mászás kimaradása okozHAT tanulási problémákat,de nem mindig.
2010. jan. 15. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az igaz hogy a mászás kimaradása okozhat tanulási nehézségeket,hiszen azt mondják,hogy a mászás összehangolása az agy jobb és a bal féltekéjét "dolgoztatják"ami az íráshoz és olvasáshoz is kell!

De az,hogy mennyi idősen kezd el mászni az végül is mindegy,a fontos,hogy másszon.Egy példa:A barátnőm fia nem mászott(álítólag lusta volt)rettentő értelmes gyerek,de most 4.osztályos és elkezdődtek nála a tanulási zavarok.Most ajánlottam neki,hogy vigye el kineziológushoz ahol egyértelműen erre vezették vissza a "problémát".Az én fiam most 16 éves ős mászott stb.mindig is jól tanult nem voltak zavarai a lustaságát leszámítva!

Még egy pl:A párom kimondottan okos embernek mondható,vezető beosztásban van diplomás,és amior gyerekünk lett és mesét olvasott kiderült,hogy nem tud folyékonyan olvasni.Az anyósom szerint nem mászott(mert kövér volt).

2010. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Fiam most 7 éves múlt, másodikos. Annyit kell róla tudni, hogy 15 hónaposan tanult csam meg menni, mert addig mászott.

Szeptemberi születésű, a szeptemberieket el kell vinni pszichológushoz, mindenképpen. Namost én pedagógus vagyok, évekig elsősöket tanítottam, tudtam, mi várna a fiamra, ezért nem akartam a korabeliekkel feladni iskolába. Megvolt a kötelező vizsgálat, a szakvélemény pedig az volt, hogy nagyon ajánlották a sulit. Hadakoztam. Elvittük mégegyszer, speciálisabb tesztre, megint azt ajánlották, hogy menjen, magas az IQ-ja, muszály neki továbbfejlődni. Beadtam a derekam. Ekkor megkérdeztem a szakembert, ez mitől függ. Csinált kórképet, és oda jutottunk, hogy a MÁSZÁS!!!! Ekkor mondta a pszichológus, hogy nagyon nagy hatással van a szellemi fejlődésre a mászás. Annakidején kellemetlen volt, hogy 8 hónapos elmúlt, mikor egyedül ült, 10 hónaposan kezdett el mászni, 15 hónaposan menni. Nem gondoltam volna, hogy ez ilyen hatással lesz rá. Most másodikos, osztályelső.

Nálam ez a tapasztalat, a kisebbik fiam most 7 hónapos, mindenképpen meg fogom tanítani mászni, ha látom, hogy érett rá. Meg lehet tanítani! Szerintem igenis fontosak az egyes mozgásfejlődési szakaszok, de ez az én véleményem.

2010. jan. 15. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

A továbbfejlődésen szt értettem, hogy a pszichológus szerint az volt a következő lépés, hogy meg kell tanulnia olvasni és írni.

Az óvodapedagógusok is nagyon ajánlották a sulit, tehát több véleményt kikértem, mert én tényleg nem akartam feladni suliba, mert ugye szeptemberi.

Biztosan vannak ellenpéldák: én hiszem, hogy vannak olyan gyerekek, akik nem másztak, mégis kiválló tanulók. Nálunk így alakult.

2010. jan. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk sajnos igaz.

Az 5 éves kisfiam nagy súlyú baba volt,először hátrafelé kúszott,a mászás teljesen kimaradt neki,a memóriája szuper,de sok mindent nehezen tanult meg(orrfújás,cipőbekötés,öltözés....)

A pici hamarabb kezdett mindent,7,5 hónaposan felállt,rá 2 napra már lépegetett a kiságyban,most 14 hónapos,kérdezek tőle valamit,pl.hol a lámpa a könyvébe?,odahozza a könyvet és megkeresi benne a lámpát.


Nálunk már most látszik a különbség:(

2010. jan. 15. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Tehát a mászásnak van jelentősége egyedül...

2010. jan. 15. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!