Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak vele, hogy egyen?

Mit csináljak vele, hogy egyen?

Figyelt kérdés
Kislányom 8,5 hónapos, tápszeres. Pár hete visszaszoktunk az éjszakai evésre. 2-3-4 óra körül kel, eszik 140-200 ml között és alszik is tovább. Viszont reggel már nem nagyon akarta inni a tápszert. Pár napja viszont nem akar enni este, tegnap is csak 100 ml-t evett. Ma viszont kb. 60-at evett, azt is nagyon nehezen. Adtam neki tejpépet, azt megette. Mit csináljak vele? Beszéljek a doki nénivel? Nem csinálhatom, hogy csak úgy elhagyom a tápszert.:(
2010. jan. 14. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálj ki más tápszert mi is így jártunk és végül a 4. próbálkozásra a banános Humanát ette meg.
2010. jan. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Adj vacsira tejpépet.Az laktatóbb sokkal.Nem jó,hogy visszaszoktok a hajnali kelésre,lehet,hogy ez így el is maradna.
2010. jan. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló a problémám. Az enyém is 8 hós múlt, szintén tápszert kap este és reggel.

Nálunk annyiban más a helyzet, hogy az én kislányom eszik este is, alvás előtt.

Újabban ő is ébred éjjel és eszik, de nem sokat: 100-140 ml.

Reggel meg nem kell neki semmi, vagy max nagy nehezen 50-70 ml. De ami még jobb, hogy akkor sem kell neki több, ha éjjel nem ébredt és nem evett.

Én sem akarom elhagyni a tápszert. Én BEBA tápszert adok neki és nem hiszem, hoy ezzel lenne a gond. Én úgy sejtem, hogy az enyém egyszerűen türelmetlen. Olyan izgő-mozgó kislány, hogy az valami elképesztő és nem ér rá ölben maradva enni...vagy nem tudom, nincs más ötletem, mert este megeszik 220-260 ml-t és napközben is szépen eszik.

2010. jan. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a válaszokat! Tegnap sikerült egy ismerősömmel beszélni, aki védőnő. Ő azt mondta, hogy ha lehet, ne adjak a babának 1 nap 2-szer tejpépet, mivel az is tejalapú, nehogy gond legyen. Kérdeztem a másik tápszert, arra meg azt mondta, hogy nem garantálja, hogy nem lesz hasfájás. Abban maradtunk, hogy uzsira megkapja a maradék főzeléket / azzal is hadilábon állunk egyébként /, vagy kap gyümis babajoghurtot. Pancsi után meg kap tejpépet. 2 napja ezt csinálom, "csak" hajnali fél 5-kor kel. Majd még megpróbálom azt, hogy uzsira esetleg megpróbálom a tápszert..hátha.
2010. jan. 16. 13:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!