Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 14honapos kisfiam nagyon...

A 14honapos kisfiam nagyon hisztis, hogy szoktassam le rola?

Figyelt kérdés
2010. jan. 14. 21:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha eddig eltűrted a hisztijét,akkor nehéz dolgod lesz.

Következetesnek kell lenned.Ha megtiltasz valamit,akkor sem engeded meg neki,ha hisztizik.Ha a szekrényen pakolászik,elviszed onnan,erélyesen rászólsz,hogy nem szabad.Ha sokadszorra sem érti meg,akkor semmi baja nem lesz a lelkének,ha a kezére vagy a fenekére kap egy kicsit.(Nem fakanállal) És ha ordít,akkor vidd be a szobájába,és maradjon ott,amíg el nem hallgat.Vagy egyszerűen ott hagyod,és ordítson,amíg meg nem unja.

Ha ellágyulsz,akkor még 5 éves korában is hisztizni fog.Meg kell tanulnia,hogy nem az ő akarata érvényesül,hanem a tiéd.Egy hisztis gyerek nem ért a szép szóból,csak a következetes,erélyes magatartásból.

2010. jan. 14. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
ennek a nagyrészét már probáltam csak az a baj hogy félek ha nagyon sokat ordit belázasodik vagy valami baja lehet! ha rácsapok a fenekére vagy a kezére sokszor kinevet ha rákiabálok még jobban ordit!
2010. jan. 14. 21:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek az elöttem szólóval.Miért lázasodna be attól,mert ordít?ilyet én még nem is hallottam.Max.bereked,de szerintem hamarabb megunja.Csak nekünk tűnik sok időnek.
2010. jan. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja,vagy zökkentsd ki.Ha a gyerek nagyon elveszti a fonalat,lespriccolja a pofiját hideg vizzel,spricniből.Ezt 2x csinálta meg,azóta nem volt rá szükség.Később ha meglátta a kezében,már csak hüppögött.Manapság elég csak erélyesebben rászólni.14 hónapos.
2010. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
fonalat...a párom...lespriccolta.A párom kimaradt.
2010. jan. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

Szia!Nálam bevett szokás ha tilosban jár a fiam, felkapom és elkezdem puszilgatni.Ettől nagyon dühös lesz, aztán becipelem a szobába, rá"dobom" az ágyra és addig csikizem, dögönyözöm amíg el nem kezd hisztizni hogy hagyjam abba.Azután elengedem, ő meg duzzogva hátat fordít,utána rám néz vigyorogva és minden rendben. Sokszor a boltban hisztizik mások előtt,(kiakarna menni, vagy nem engedem hogy leborítsa a bevásárló kosarakat stb)

Ilyenkor is a karomba veszem és megpróbálom elvonni a figyelmét például kérem hogy ő halássza ki a kifliket a tartóból és tegye a zacskóba...vagy a kukucs játék is beválik. Amikor valamit akar, de nem tudja elérni,vagy éppen játszani hív de tele a kezem munkával,...segítek neki illetve megyek játszani.Sokszor amikor belemászik, vagy bele esik pl:lavor, régi gyerek ülése, ládá-ba soha nem segítek neki kimászni(csalok, mindig segítek csak ő azt nem érezheti).Ott vagyok mellette, bíztatom és már tudja hogy hiába sír,ezt neki kell megoldania.Nem ugrom az első jajj szavára ha magára csukja az ajtót,vagy elesik.Nálunk a sírás már tényleg bajt jelez.A hisztijei is már csitulnak,egy két percesek ha sikerül a földhöz vágnia magát,csak utána rájön hogy nem figyelünk és inkább bepróbálkozik a hízelgéssel...azt hiszem így jobban eléri amit akar. :)

2010. jan. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: 13hónapos a fiam
2010. jan. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!