Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le 1 éves...

Hogy szoktassam le 1 éves babámat az éjszakai evésről-ivásról?

Figyelt kérdés
Sajnos már ott tartunk,hogy köztünk alszik..most tudom lesznek akik le fognak hurrogni,mert kényelemből vettük magunkhoz a babánkat de ez van.Nem vagyok lusta,csak rettenetesen fáradt.Tisztában vagyok vele,hogy egy ennyi idős babánk ki kellene bírnia az éjszakát evés nélkül,de nem megy.Ezért kérek itt segítséget!Este 9-fél 10 körül alszik el 240ml tápi kíséretében.Eltelik kb 2 óra már nyüszög.Semmi nem használ (simi,ének stb) csak ha inni kap.Kortyol 3-at 4-et és alszik tovább.Fél 3 körül újra itt tartunk (vagy iszik vagy eszik) és reggel 5-kor ismét tápi.Már próbáltam azt is,hogy nem adok neki egyiket sem hanem kihozom a szobából,hogy tudja hogy ezzel nem megy semmire.Ilyenkor vagy ordít amíg nincs kaja vagy elkezd játszani-éjjel!!Nem hagyhatom sírni a szobájában mert a párom akkor nem tudja magát kipihenni (mondjuk így se nagyon)-nagyon sokat dolgozik,alig van itthon.Várom a tapasztalatokat!
2010. jan. 14. 00:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy-két kialvatlan éjszaka megéri ha utána leszokik róla. Nem lesz semmi baja ha egyszer nem úgy van minden ahogy ő akarja. Mondd meg neki hogy nem lehet most enni, nyugtatgassad. De így csak azt erősíted benne hogy amit akar azt előbb-utóbb megkapja.
2010. jan. 14. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Pár átalvatlan éjszaka szerintem is megéri, hogy a továbbiakban ki tudja pihenni magát a család (a gyerekedet is beleértve, neki sem jó ez így), kezdjétek hétvégén a férjeddel felváltva, esetleg pár nap szabit is kivehetne, ez azért elég fontos dolog.

Bármit csinál, ne etesd és itasd, csak szó nélkül tedd vissza az ágyába. Lehet elsőre egészen hajnalig ezt fogjátok játszani, de előbb utóbb kifárad és el fog aludni. Ezt pár napig eljátszátok, meg fogja tanulni hogy nincs értelme annak amit csinál, mert úgysem engedsz neki, éjszaka aludni kell és kész :)

2010. jan. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Akkor úgy csináljam,hogy eszik,alszik,beteszem az ágyába és kész.Aztán az első kelésnél mit csináljak?Bemegyek hozzá ének,simi kell?vagy mondjam,hogy most aludni kéne aztán kijövök a szobából?(persze vissza-vissza mennék,hogy lássa nincs egyedül).Az a baj,hogy ha felveszem akkor elalszik egy idő után a vállamon..ezt se nagyon szeretném.de ha már nagyon kiborul fevehetem?Tudom mit kéne csinálni,csak azt nem tudom hogy :(
2010. jan. 14. 09:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!